Nie mogę wejść do swojego mieszkania! - list zdesperowanego mieszkańca

Nie mogę wejść do swojego mieszkania! - list zdesperowanego mieszkańca
To pytanie zadaję sobie mniej więcej od maja bieżącego roku, kiedy stałem się właścicielem wymarzonego mieszkania w Gryfinie. Niestety moja radość trwała bardzo krótko... Mieszkanie nabyłem na licytacji komorniczej, a więc zgodnie z prawem i w majestacie prawa. Pomimo, że postanowienie sądu mówiło, że poprzedni właściciele mają opuścić lokal do dnia dzisiejszego tam mieszkają, a ja w przywołanym wyżej majestacie prawa nie mogę wejść do swojego mieszkania.

Coś jednak w tym temacie mi wolno, a właściwie mam obowiązek, zapyta ktoś – jaki? Obowiązek to opłacać czynsz w wysokości kilku stówek miesięcznie do spółdzielni, bo zajmujący lokal żyją niczym pasożyty żerując na cudzym organizmie. Zgodnie z przepisami prawa gmina powinna wskazać dla „wyprowadzanych” pomieszczenie tymczasowe. Niestety gmina umywa ręce twierdząc, że takiego lokum nie posiada i wirowanie w tym zamęcie trwa nadal.

Zadaję sobie obecnie pytanie, czy warto było?

Czy warto było spłacić długi „wyprowadzanych”, sprawić chwilę radości ich wierzycielom, opłacić koszty sądów i innych kancelarii po to, by zostać teraz na lodzie.

Pewnie to wszystko byłoby prostsze, gdyby nie obraz, który stoi mi przed oczami. Ten obraz to wizja katastroficznej demolki mieszkania na skutek pożaru, wybuchu gazu itp.

Nie mam żadnej gwarancji, że do tego nie dojdzie. Służby do tego powołane nie mogą nawet dokonać pomiaru szczelności gazu.

A przecież wszystko w majestacie prawa... tylko kto ochroni potencjalne ofiary?

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (117)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gonic pasożyty
Gonic pasożyty 15.11.2017, 17:48
W piwnicy wykreca sie korki. W koncu to Twoje mieszkanie i masz prawo wykrecic korki. A kilka razy klej kropelka w zamki tez nie zaszkodzi. Bez pradu i wkladek do zamkow cyklicznie powtarzanych sami sie ewakuuja. Co do kleju w zamkach gdy wezwa policje tez jestes chroniony bo to Twoje i mozesz robic co chcesz.
meritum
meritum 15.11.2017, 14:36
Przecież tu nie chodzi o biednych tylko o cwaniaków z tego co rozumiem.
?
? 15.11.2017, 14:24
Czemu redakcja podaje nieprawdziwe.I niepotwierdzone informacjr?
fakty
fakty 15.11.2017, 14:33
Podaj potwierdzone a nie pierdzisz sygnalistą który nie wie o co chodzi.
HGW
HGW 15.11.2017, 12:38
Zdziwiony lowca kamienic? A do uczciwej pracy sie wez dziadu a nie tu prawdziwych Polakow pod most wywalac. Przywalcie cwaniakowi kilka gum na dude zeby POpamietal
Rebel
Rebel 15.11.2017, 20:16
Ty cwaniak uważaj bo guma ma dwa końce !!
gminni czyściciele nieruchomości
gminni czyściciele nieruchomości 15.11.2017, 19:33
Łowcy kamienic to w naszej gminie rządzą! Ich jedyny sposób to doprowadzić do ruiny pałacyk i kamienicę i sprzedać działkę w centrum miasta!
Alina
Alina 15.11.2017, 12:52
Wlasnie. Biednych ludzo się czepiają.
Kocur
Kocur 15.11.2017, 12:51
Szczera prawda...
Alina
Alina 15.11.2017, 13:48
Czepiją się bidnych ludzi zamiast od razu przenieść ich do rezerwatu. Skoro tacy biedni i nieporadni do życia w społeczenstwie, muszą zostać odizolowani.
Żaneta
Żaneta 15.11.2017, 16:51
N ie bidni Alina tylko nieuczciwi.
macius wykopany
macius wykopany 15.11.2017, 14:29
czeba sobie jasno usfiadomic rze jezd to ewidentna wina burmuszcza kturen niehce by cfaniak naciongnol miszkancuf grefina na zasPOnsorowanie mieszkania dla patologii tylko dlatego rze on POtszebuje siem nahapac, i otem skandalu ten POrtal jusz dawno POwinien doniesc jak lewandofski f brukseli
stop kundlizmowi!
stop kundlizmowi! 15.11.2017, 19:34
Spadaj, najarany, meble zamawiać! Trzeba megakrętactwa, żeby budowę mieszkań dla uboższych nazywać marnotrawstwem – a brak lokali socjalnych za powód do chwały władz gminy!
grefino
grefino 15.11.2017, 14:34
Czyli Pawle namawiasz do łamania prawa?
Lena
Lena 15.11.2017, 12:32
Gdyby to byli ludzie skrzywdzeni przez los mieliby w sobie wiecej pokory. Widac jednak ze nie liczą się z niczym.
ZŁOTÓWA
ZŁOTÓWA 15.11.2017, 12:46
KASA.....KASA.....KASA JEŹELI NIC NIEMASZ JESTEŚ DZIADEM POD MOST ZROBIĆ LICZ....LICZY SIĘ KASA MOŹESZ BYĆ CHACHMĘTEM ALE MASIĘ KASE POKŁON
pogromca dzikich węzy peruwiańskich
pogromca dzikich węzy peruwiańskich 15.11.2017, 11:49
wyrzucic dziadów na bruk nie płaca to pod most
lo
lo 15.11.2017, 11:20
Z ciekawości Ile mieszkanie jest warte i za ile zostało wylicytowane? jak duże były długi mieszkania? ile minęło czasu od pozwu do licytacji?
Kot
Kot 15.11.2017, 12:12
Tanio jak barszcz...mieszkanie zostało zlicytowane
myszka
myszka 15.11.2017, 12:48
Zorientowany jesteś kocie. Skoro dla ciebie tanio dlaczego nie kupiłeś? Bo myślałeś, że nikt nie kupi i dalej będziesz sobie spokojnie drzemał na parapecie?
Kcica
Kcica 15.11.2017, 13:10
Nielubie znęcać się nad myszami słabymi
Premium
Premium 15.11.2017, 12:34
Skoro tak tanio to mogli skaŕżyć wycenę albo sami odkupić
Mocny
Mocny 15.11.2017, 10:48
Przecież i tak kiedys dojdzie do eksmisji. Za tydzień, dwa, za rok. Co za róznica. Niemądry ten kto nie chce się wyprowadzić. Robi z siebie pośmiewisko a koszty i tak bedzie musiał kiedyś zapłacić. Niepotrzebnie robi sobie wroga w nowym właścicielu. Przegrał z sądem musi zachować się jak facet i pogodzić się z przegraną.
Przechodzień
Przechodzień 15.11.2017, 11:25
Masz rację Mocny. Widziałem raz taką eksmisję. Wtedy to jest dopiero cyrk. Komornik, policja, karetka pogotowia, straż pożarna, pogotowie gazowe, spółdzielcze, wodociągowe, energeryczne i weterynaryjne jak są zwierzęta., auta do przeprowadzki. Normalny zajazd na litwe. Do tego rozhisteryzowane towarzystwo z garami, poduchami.i pierzynami
Było na co popatrzeć. Dajcie znać kiedy tu będzie też przyjdę zobaczyć.
dino
dino 15.11.2017, 11:19
Kombinuje jak może. Skoro go to nie kosztuje to pewno myśli, że można.
Przewidujący
Przewidujący 15.11.2017, 09:55
Nie lepiej bylo się dogadać? Takie darcie kotów tylko nabija koszty. Wszystko to obciązy znowu bylego właściciela
Manifestacja
Manifestacja 15.11.2017, 10:51
Uwolnić kota! Uwolnić kota!
Kot
Kot 15.11.2017, 11:22
Łaski bez!
Norbert
Norbert 15.11.2017, 09:07
Jest to przykład na to, jak to trzeba uważać jak się kupuje stare domy czy mieszkania. Zawsze może cię czekać jakaś niespodzianka. Niby twoje bo zapłaciłeś a tu ci nagle z szafy wyskakuje trup
pracujący
pracujący 15.11.2017, 09:04
Chore prawo, chore przepisy. Człowiek kupił za swoje pieniądze mieszkanie na licytacji i to jest jego własność, święta rzecz !. Ci którzy mieli zaległości, zrobili je nie w ciągu miesiąca tylko trwało to latami.Według mojej wiedzy jeżeli nowy własciciel ma na piśmie, że gmina nie ma lokali socjalnych dla tych ludzi, to dla mnie jasne jest, że teraz nowy właściciel powinien zwrócić się do gminy o uiszczanie za nich opłat, tak stanowią przepisy. Swoją drogą szlak człowieka trafia jak widzę to socjalne rozpasanie i tylko żądania i postawy roszczeniowe, a jak kogoś chcę znależć normalnego do pracy to.... nie ma takich ludzi, coś tu nie pasuje. Albo zmienimy przepisy, a pomoc społeczna będzie doraźna, albo żródło utrzymania jak do tego czasu.Jaka jest motywacja dla ludzi uczciwie pracujących ? Przecież im się według rządzących nawet podwyżka nie należy, bo pieniądze z budżetu idą w większości na cwaniaków i nierobów ! jak tak dalej będzie to grozi nam bankructwo .
Lolek
Lolek 15.11.2017, 08:52
Chyba a skąd ta pewność skoro rachunki przychodzą na konkretną osobę z którą mają podpisaną umowę na dostarczenie tych dóbr dopóki nie zerwie się z nimi umowy. A nowy właściciel nie musiał podpisywać teraz nowych skoro tam nie mieszka a rachunki przychodzą na ten konkretny adres. Tak więc dopiero przy wyprowadzce jak nie chce się płacić za coś bez sensu zrywa się umowy.
Kazik
Kazik 15.11.2017, 09:11
A ile opłat przypisamych jest do czynszu w spóldzielni? Woda ,śmiecie# czynsz itd Za to płacą? To napewno obciąża nowego włąściciela. No oczywiscie lepiej by było jakby im jeszcze gaz i prad zaplacił, lodówkę napełnił i fury zatankował. Dziwne dlaczego tego jeszcze nie zrobił.
Chyba
Chyba 15.11.2017, 08:37
88 Dzisiaj, 07:04

Skoro od tylu miesięcy nadal mają podłączone media typu gaz, prąd,woda, to coś nie tak. Kto za to płaci

Jak to kto nowy właściciel
Bohdan
Bohdan 15.11.2017, 08:51
To bezczelność jest, aż wydaje się niemożliwe aby w dzisiejszych czasach żyć na cudzy koszt. I jeszcze jak tu czytam - na biednych nie trafiło.
Gosia
Gosia 15.11.2017, 09:06
I jeszcze oczekiwać że katolicki kraj to wolno nie płacić i mieszkać za cudze
90
90 15.11.2017, 07:48
Czy ten artykuł nie jest zwykła prowokacją? Aby ten pan który kupił mieszkanie za 1% albo nakrętki mógł łatwiej pozbyć się lokatorów odłączając im gaz i media? Czy współdzielnia nie robi aby przeglądów instalacji gazowej co roku? Artykuł śmierdzi już z daleka i nie wnosi nic nowego, ot taka sensacja godna brukowca.
Mnmnm
Mnmnm 15.11.2017, 08:14
Skoro uważasz, ze bezpieczenstwo sąsiadow to blachostka? Nic dziwnego, że nie rozumiesz , że trzeba się wyprowadzić, bo jest inny właściciel. Dobrze jest du.kę grzać za free. Tylko ktoś musi jeszcze za to płacić.
uhaha
uhaha 15.11.2017, 08:48
Że niby przeczyta artykuł, wzruszy się oi odda mieszkanie. Dobre!
listo nosz
listo nosz 15.11.2017, 09:08
Co wy piszecie o jakimś artykule. Przeciez to jest zwykły list.
88
88 15.11.2017, 07:04
Skoro jak hiena, kupił mieszkanie z lokatorami od komornika, to do kogo ma pretensje ? Niech skarży do Sądu, komornika, gminę. Szkoda, że redakcja przed publikacją tego listu, nie sprawdziła i nie podała przyczyn dla których mieszkanie nie zostało opróżnione przed licytacją.
Jak w katolickim kraju można do czegoś takiego dopuścić ? Nie wiemy kim są te ' pasożyty' ,czy są nimi naprawdę. Jeżeli to jakaś patologia, to nie widzę problemu żeby się wyprowadzili. Skoro od tylu miesięcy nadal mają podłączone media typu gaz, prąd,woda, to coś nie tak. Kto za to płaci ? Co o tej sprawie mówią sąsiedzi ? Osobiście wymieniłbym zamki w drzwiach i wynajął mieszkanie jakimś osiłkom udająch muzułmanów.
Moje mieszkanie, nie wolno mi wyrzucić ludzi na bruk, ale nikt mi nie zabroni tego mieszkania użytkować abym nie był stratny.
Tyle się teraz słyszy o nieuczciwych komornikach o krzywdzie ludzkiej, gdzie na bruk wyrzucani są chorzy ludzie, pozbawieni środków do życia.
wdzięczne tematy które mogą poruszyć serca czytelników.
Cała ta sprawa wygląda na fikcję , a bardziej na plagiat internetowy.
Widać, że redakcja iGryfino nie ma tematów, albo powiela je do bólu. Trzeba w teren, wysłać ' ormowca' !
https://www.goldenli…
proste
proste 15.11.2017, 09:10
Jak kupił to jego, tylko chyba komuniści, którzy nie szanują ludzkiej własności twierdzą inaczej.
Sumienie
Sumienie 15.11.2017, 08:46
Źeruje na ludzkim nie szczęściu poco kupił od komornika takie mieszkania mają zawsze ludzką tragedię
Fred
Fred 15.11.2017, 09:19
Pewnie po to by oddać pieniądze za dłużnika. Oddac piniądze ludziom, których skrzywdził dłużnik. Oddać piniądze ludziom, którzy na te piniądze czekali długie lata i nie mogli kupić nic dzieciom, nie mogli żyć tak jakby chcieli, popadli przez to w kłopoty.
Aleksander
Aleksander 15.11.2017, 08:33
Polski porzadek prawny przewiduje, że jeśli ktoś nie płaci zobowiązań to jego wierzyciel może odebrać swoje roszczenia występując na drogę sądowąj. Sąd postanawia, nadaje tytuł wykonawczy, komornik jako organ wykonawczy sądu egzekwuje postanowienie. Jedną z dróg egzekucji jest licytacja nieruchomości. Skoro do niej doszło to znaczy, że zdaniem sądu dłużnik powinien oddać mieszkanie za długi. Winy nie należy zwalać na kupującego, bo on tylko stanął do licytacji i kupił, uwalniając dłużnika od długu. Przez okres trwania egzekucji z nieruchomości dłużnik miał bardzo dużo czasu i możliwości, by ochronić swoje prawa do nieruchomości. Jeśli tego nie zrobił to znaczy, że trzeba pogodzić się z prawocnymi wyrokami i je wreszcie zaakceptować. Jeśli ktoś ma manierę żeby mieszkać w 5 czy 6 pokojach, niech ją zmieni i zamieszka np w dwóch. Wtedy będzie go stać. Też chciałbym jeżdzić cofziennie nowym jaguarem, a muszę od kilku lat używać opla.
gruby golas
gruby golas 15.11.2017, 06:03
Wynajmij im mieszkanie, płać do wiosny a potem niech sobie sami radzą.
Lokatorka alternatywy
Lokatorka alternatywy 14.11.2017, 23:47
Gdy wszystkie instytucje wykonywały swoje czynności właściwie i w terminie sprawa pewnie nie nabrzmiałaby do tych rozmiarów. Jak znam życie przysłowiowy łobuz i złodziej w tym kraju ma lepszą pozycję niż człowiek, który normalną ciężką pracą chce do czegoś dojść.
Nikt mnie nie przekona, że ludzie którzy mają opuścić mieszkanie są w porządku. Gdyby tak było nie stwarzaliby zagrożenia dla zdrowia i życia swojej rodziny oraz sąsiadów. Tyle mówi się dzisiaj o wybuchach gazu.
Tylko złośliwy człowiek robi na złość i lekceważy elementarne działania skierowane na wspólne bezpieczeństwo.
Dobrze, że będzie jakiś nowy rozsądny lokator. Bezpieczniej będzie mieszkać. Ludzie odetchną.
wróz maciej
wróz maciej 14.11.2017, 23:43
Gmina za lenistwo beknie a podatnicy za tych leni zapłacą!
Co ta ekipa robi ?
Co ta ekipa robi ? 14.11.2017, 23:32
To efekt tego, że w po raz pierwszy w 72 letniej historii polskiego Gryfina gmina od trzech lat zaprzestała budować mieszkania. Czemu ? Nie wiadomo. Nie udzielają informacji. Poprzednia ekipa zostawiła im uzbrojone działki, projekty budowlane dwóch budynków i montaż finansowy a oni to porzucili i GTBS spółka gminna powołana do budowy mieszkań socjalnych, zastępczych i komunalnych nic nie buduje. Nie wiadomo czy to celowe zaniechanie podstawowych zadań gminy czy nieudolność ? Władza milczy. W przyszłym roku już nic nie zdążą też wybudować. Jak to nazwać ? W 72 letniej historii gminy nic takiego dziwnego się jeszcze nie zdarzyło. I pomyśleć, że mieszkamy w jednej z najbogatszych gmin w Polsce. Takich mamy fachowców od gminnych inwestycji.
taki kram
taki kram 14.11.2017, 23:39
Co ta ekipa robi? W tym zakresie mozna powiedzieć nic. Znając Milera od inwestycji to jednak nieudolność.
Sąsiad
Sąsiad 14.11.2017, 22:44
Typowi lapacze okazji zerujacy na czyims nieszczesciu. Ktore to juz mieszkanie 2,3? Z tymi lokatorami nie poszlo tak latwo?
Sąsiadka z boku
Sąsiadka z boku 14.11.2017, 22:54
a co ci do tego które mieszkanie ? kupił za swoje. cięzko na to pracował a nie przesiadywal na balkonie i cmił papieroch od papierocha
Sąsiadka