Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Mieszkanie Plus w zadłużonej Chojnie, ale nie w bogatym Gryfinie

Mieszkanie Plus w zadłużonej Chojnie, ale nie w bogatym Gryfinie List intencyjny podpisuje Adam Fedorowicz burmistrz Chojny oraz pełnomocnicy rządu Tomasz Żuchowski i Tomasz Tomala (UW).
W naszym regionie może powstać ponad 1,1 tys. mieszkań z programu Mieszkanie Plus. W piątek w Szczecinie dwadzieścia jeden zachodniopomorskich gmin podpisało listy intencyjne w tej sprawie. Jest tam m.in. Chojna. Gdy ruszał projekt, pytaliśmy burmistrza Mieczysława Sawaryna, czy gmina Gryfino w to wchodzi. Nawet nie zainteresował się tematem.

Piątkowe spotkanie odbyło się z udziałem wiceministra infrastruktury i budownictwa, pełnomocnika rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasza Żuchowskiego oraz wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego.

- Mieszkanie Plus to nie jest mieszkanie za darmo, to jest mieszkanie, za które będzie się płaciło czynsz określonej wysokości - mówił Tomasz Żuchowski.

Listy intencyjne podpisali przedstawiciele samorządów z województwa zachodniopomorskiego oraz ze strony Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa - Tomasz Żuchowski, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości, ze strony Krajowego Zasobu Nieruchomości - Tomasz Tomala, pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości. Włodarze gmin wskazali działki pod budownictwo mieszkaniowe, na których mogą ruszyć budowy na zasadach określonych w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

W ramach regionalnych konsultacji w Szczecinie odbyła się też konferencja „Krajowy Zasób Nieruchomości oraz inne inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa”.

W 21 gminach może powstać 1111 mieszkań. Przykładowo w Świnoujściu może ich być 130, w Pełczycach i Połczynie Zdroju po 96, w Darłowie 80, a w Drawsku Pomorskim i Mirosławcu po 72, W Myśliborzu 50, a w Chojnie 36.

W poprzednich kadencjach gmina Gryfino dbała o budownictwo społeczne. Sprawami tymi zajmuje się głównie Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Obecnie jest zastój w tym temacie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kwiatek
kwiatek 16.12.2017, 18:47
poczekajmy na nowa władze, może będzie bardziej ogarniac
pokost
pokost 29.11.2017, 11:35
W szufladach poprzednik nie zostawił to nie wiedza jak ugryźć temat.
zarobiony jestem:)
zarobiony jestem:) 29.11.2017, 14:45
Zostawił, zostawił, tylko "złota rączka" zajęty...
bisowiec
bisowiec 28.11.2017, 21:02
Za duże lenistwo wśród wicków panuje aby pochylić się nad tym projektem. A o głównym to nawet nie ma co mówić.
pawulon
pawulon 26.11.2017, 21:52
Nie wiem po co się uczyłem - 8 lat szkły podstawowej, 5 lat technikum, 5 lat studiów, aby zdobyć dobrą pracę. Oszczędzałem każdy grosz, nie jezdziłem na wakacje, nie miałem samochodu, a wszystko po to, żeby kupić sobie mieszkanie. Teraz z moich podatków mają być budowane mieszkania dla ,,mniej zaradnych''. Coś chyba nie jest w porządku...
masz rację - nie w porządku
masz rację - nie w porządku 27.11.2017, 08:46
Jeśli po studiach uważasz, że masz „dobrze płatną pracę” i żeby kupić sobie mieszkanie musisz się tak „zarzynać” to najlepszy dowód, że system jest chory. Albo że kupiłeś sobie pałac.

A jeśli ty uważasz, że masz "dobrze płatną pracę" - to ile osób nie tylko po studiach nie ma szans na kredyt?
Sądzisz, że pracują mniej uczciwie?

pawulon Wczoraj, 21:52
za mało szkół albo empatii
za mało szkół albo empatii 26.11.2017, 22:00
To jest właśnie zadanie państwa -wspierać mniej zaradnych
to nie w porządku
to nie w porządku 27.11.2017, 08:49
"mniej zaradnych"? Raczej większość uczciwie zarabiających w Polsce nie stać na mieszkania - bez wyrzeczeń i pomocy całej rodziny, prezentów od rodziców, czyli żyłowania kilku budżetów domowych!
Polak
Polak 27.11.2017, 08:15
socjalizm pelną gębą u nas i w Europie...
masz rację, nie w porządku
masz rację, nie w porządku 27.11.2017, 08:48
A jaką zdolność kredytową ma człowiek pracujący uczciwie?
Ile osób może sobie na zakup mieszkania pozwolić?
Saba
Saba 26.11.2017, 22:17
Merkelowa wspiera miliony mniej zaradnych z Afryki i Azji.... czy czerwoni kaczyści też chcą iść tą drogą?
WALD
WALD 26.11.2017, 18:40
Plan jest prosty, nie wybierać tych co nie chcą budować tanich mieszkań dla młodych
ciapaty i potrzebujący
ciapaty i potrzebujący 26.11.2017, 22:18
Młodzi i tak nie chodzą na wybory więc nie ma sensu im cukrować
ciciur
ciciur 26.11.2017, 17:33
Wszystko wam dać , zwykła patola do roboty leniuchy.
Ola
Ola 26.11.2017, 17:41
Nie gadaj bzdur, młodych trzeba wesprzeć.
prekariat
prekariat 26.11.2017, 19:22
40% Polaków nie ma zdolności kredytowej. Ale co to obchodzi milionerów z urzędu....
to nie w porządku!
to nie w porządku! 27.11.2017, 08:51
Dlatego po raz pierwszy od 1945 roku przez całą kadencję LICZBA ZBUDOWANYCH MIESZKAŃ - ZERO!

prekariat Wczoraj, 19:22 40% Polaków nie ma zdolności kredytowej. Ale co to obchodzi milionerów z urzędu....
zgoda!
zgoda! 27.11.2017, 23:01
A co burmistrzów obchodzi budowa mieszkań dla biedniejszych? Przecież ich stać a jeszcze popsułoby to rynek handlarzom nieruchomości...
Samorząd gminny czyli my mieszkańcy gminy.
Samorząd gminny czyli my mieszkańcy gminy. 26.11.2017, 17:31
Gryfino i obecna władza nie realizują ani budownictwa GTBS ani mieszkania +. Oni jeszcze nie wiedzą, że to zadanie samorządu. Podobnie jak nie zbroją terenów pod budownictwo jednorodzinne, nie rozszerzają strefy w Gardnie i nie inwestują w dalszy jej rozwój, nie modernizują ani relokują targowiska, nie mają nawet koncepcji zagospodarowania centrum miasta i okolic nabrzeża a w mieście brud i szczury na Placu Barnima.
DLA PRZYPOMNIENIA !!! Kawałek ustawy o samorządzie gminnym : Art. 6. 1. Do zakresu działania gminy należą wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów.
2. Jeżeli ustawy nie stanowią inaczej, rozstrzyganie w sprawach, o których mowa w ust. 1, należy do gminy.
Art. 7. 1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
1) ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej;
2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego;
3) wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz; 3a) działalności w zakresie telekomunikacji;
4) lokalnego transportu zbiorowego;
5) ochrony zdrowia;
6) pomocy społecznej, w tym ośrodków i zakładów opiekuńczych;
6a) wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
7) gminnego budownictwa mieszkaniowego;
8) edukacji publicznej;
9) kultury, w tym bibliotek gminnych i innych instytucji kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami;
10) kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych;
11) targowisk i hal targowych;
12) zieleni gminnej i zadrzewień;
13) cmentarzy gminnych;
©Kancelaria Sejmu s. 8/49
2017-10-13
14) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego;
15) utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych;
16) polityki prorodzinnej, w tym zapewnienia kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej;
17) wspierania i upowszechniania idei samorządowej, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej;
18) promocji gminy;
19) współpracy i działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
ZAUWAŻCIE pkt 2 artykułu 7 -... "organizacja ruchu drogowego" !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polecam cały ten artykuł do lektury wadców.
Santo subito!!!
Santo subito!!! 27.11.2017, 21:50
Należy uczciwie pamiętać o wiekopomnych zasługach i osiągnięciach naszego wspaniałego Wielkiego Nauczyciela i Przywódcy, Słońca Gryfina - ŚP . Pana Burmistrza Henryka Piłata który tyle wspaniałości dla nas zrobił że jego następcy mają wszytko gotowe, porobione i spoczywają na laurowych wieńcach
do budy!
do budy! 27.11.2017, 22:42
Jakubek, do budy! Teksty jak z epoki stalinowskiej wypisuj o swoim "słoneczku"
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.11.2017, 08:51
Człowieku Ty nie widzisz rozwoju gminy?
Strefa jest tyle że na działkach ANR to po co to rozszerzać.
Z polityki społecznej i prorodzinnej; fundusz lekowy, żłobek miejski a także gratyfikacje przy zakupie mieszkań dla młodych.
To tylko na szybko znalezionychprzykładów.
A młodzi to jednak przyszłość
cóżżż...
cóżżż... 27.11.2017, 22:41
Hmm, po co rozszerzać strefę. No tak, to tylko problem. A podatki? A się podniesie opłaty dla mieszkańców, stać ich...

ieszkaniec Dzisiaj, 08:51
Strefa jest tyle że na działkach ANR to po co to rozszerzać.
refleksja na temat hałasu w mieście
refleksja na temat hałasu w mieście 27.11.2017, 09:19
Artykuł o pomocy dla tych, których nie stać na zakup mieszkania - a zelota broni: dajemy ulgę podatkową na zakup nieruchomości!

500+ tyko rozdają, darmowe niektóre leki to w ogóle poza gminą a żłobek rządowy.
Ale chwalić sie sukcesami rządu nie wspominając o nim ani słowa?
Mort
Mort 27.11.2017, 09:14
Mylisz programy rządowe z polityką gminy. No chyba że mamy całować po stopach burmistrzów że 500+ dają i 75+ dla seniorów jest i z programu "żłobek+" skorzystali?

też mieszkaniec
też mieszkaniec 27.11.2017, 09:12
Jeśli rozwój gminy to kolejne dziwne „złote rączki” – to nie widzę. A jeśli powiesz, że pracownicy ze strefy mają zdolność kredytową na mieszkanie – to zapytam: toi toia?
big
big 26.11.2017, 22:01
Zamelduj to gościu z godz. 17.31 Sawarynowi.
ustawa antykorupcyjna
ustawa antykorupcyjna 26.11.2017, 22:49
Najpierw Sawaryn musiałby odpowiedzieć, czemu w Gryfinie łamie się ustawę antykorupcyjną, zatrudniając ludzi mających własną działalność gospodarczą - czego ta ustawa zakazuje!
gonia
gonia 26.11.2017, 17:21
zarzad TBS qwymienic ........................
Cyna
Cyna 26.11.2017, 16:13
Kiedy czarny protest zostanie przeniesiony do Schwedt?
Hajka GW .
Hajka GW . 26.11.2017, 15:35
POlazłem POd sąd , a tam cisza jak u organisty na POgrzebie !!! Gdzie się POdziały czarne paniusie i ten radny POwiatowy od Pizzy ????
Mieczysław I Burzyciel!
Mieczysław I Burzyciel! 26.11.2017, 16:14
A tyś polazł z pizzą? A tu zonk - niepotrzebnie lazłeś, nikogo nie miałeś do przepchnięcia?

W Gryfinie czerepach burzy budynki jak czyściciele kamienic w Warszawie!
ex misja
ex misja 26.11.2017, 15:26
Jak przyjdzie płacić kary to otrzeźwieją.
!
! 26.11.2017, 14:21
W Gryfinie nic nie mogą budować, bo pan "złota rączka" konserwator z urzędu ma i bez tego od cholery roboty z bezprzetargowym i bez kontroli remontem "platana"!
Jestem bardzo ciekaw !
Jestem bardzo ciekaw ! 27.11.2017, 01:12
Na ile umów można pracować w urzędzie ?
?
? 27.11.2017, 08:19
Skoro z własnych zarobków zatrudnia się własną ekipę - to właściwsze pytanie - za ile, a nie "na ile"?
No i oczywiście, czy zatrudnienie jest legalne, z ubezpieczeniem, ochroną na wypadek wypadku itp?
Santo subito!!!
Santo subito!!! 27.11.2017, 01:45
Maksymalnie na trzy czyli przez 24 godziny tak jak nasz wspaniały ŚP. Pan Burmistrz Henryk Piłat to praktycznie spędził tam całe życie walcząc z przeciwnościami losu o dobrobyt mieszkańców, o ich świetlaną przyszłość, o drogi piękne równe i proste, o miejsca pracy dobrze płatne, o wycieczki zagraniczne na czerwone dywany dla urzędników naszych cudownych. Chwalmy nasze pana i nie dajmy zaginąć pamięci o Jego wiekopomnych dokonaniach. Niechaj zawsze świecące nad Gryfinem słońce ma jego świetlisty uśmiech a wiaterek lekko i czule muska nasze twarze!!!
przestroga
przestroga 27.11.2017, 02:26
Paweł - przekraczasz granice elementarnej przyzwoitości!
?
? 27.11.2017, 08:17
Czy to Pawełek, czy Jakubek? Styl komunistycznego propagandzisty wskazuje na Jakubka – ale kto wie?
wujciu mój wujciu Pawłe
wujciu mój wujciu Pawłe 26.11.2017, 15:23
I nie tylko!
?
? 27.11.2017, 08:17
Ale numer!
Cyna
Cyna 26.11.2017, 14:15
Do jesieni 2015 roku nie wychodziłyście na ulicę robić zamieszanie i prowokacje. Teraz wam się nic nie podoba. Każda zmiana jest na nie feministki i Obywatelki RP.
liczba mieszkań - ZERO!!!
liczba mieszkań - ZERO!!! 26.11.2017, 13:58
W Gryfindorze szykuje się pierwsza od 1945 roku "czterolatka" bez ŻADNEGO wybudowanego przez gminę mieszkania!!!
POlak
POlak 26.11.2017, 22:20
Precz z komuną i wydawaniem naszych podatków na mieszkania dla patologii 500+
Cyna
Cyna 26.11.2017, 13:13
Jak tam feministki z czarnych marszów? Zmiany w ordynacji wyborczej też wam się nie podobają? Ile zarobiłyście za te zamieszanie?
ciciur
ciciur 26.11.2017, 17:29
ha ha ha dobre
pisz na temat!
pisz na temat! 26.11.2017, 13:24
Jakubek, chcesz dorobić? Zgłaszasz się do wynajęcia? A kto cię zechce?
Brak mieszkań w Gryfinie! Ani z programu rządowego ani z "normalnego" TBS!
Henri
Henri 26.11.2017, 13:13
Nie rozumiem, może ktoś mi spróbuje wyjaśnić. Pytanie, dlaczego musiały być sprzedane nowe już gotowe do zasiedlenia mieszkania na lotnisku. Co za paradoks!? Jestem już zagubiony, straciłem orientację.
Cyna
Cyna 26.11.2017, 12:58
Jak tam feministki z czarnego marszu? Jak wam mija niedziela? Przelewy za manifestacje dotarły?
cynk
cynk 26.11.2017, 13:19
A na miesięcznicach płacą? Ile?
Kaczystowski prowokator
Kaczystowski prowokator 26.11.2017, 13:14
W niedzielę katolackie banki nie księgują wpłat. Kasa będzie jutro.
Cyna
Cyna 26.11.2017, 12:54
Jak tam kobitki z czarnych marszów i obrońców sądów? Jak tam mija niedziela? Przelewy już doszły?
cynk
cynk 26.11.2017, 13:19
a ty się nie jąkaj - tobie za twoje płacili?
łowca matołów
łowca matołów 26.11.2017, 11:03
Są plany budowy mieszkań po byłym sanatorium. Dlaczego gmina Gryfino nie wystąpiła o fundusze rządowe? Nazatrudniali znajomków i nie ma komu mądremu napisać wniosku? Radni nieudolni boją się zapytać.
slumsom stop!
slumsom stop! 26.11.2017, 11:26
Bo rząd nie finansuje budowy slumsów a opieka społeczna w Gryfinie to pozbywanie się problemów z widoku!
mieszkaniec
mieszkaniec 26.11.2017, 11:00
W Gryfinie nic się nie dzieje, bo skonczyl się pomysł Jak dorwać się do władzy. Na funkcjonowanie gminy i jej przyszłość pomysłu brak. Władza zachowuje się jak opozycja żyjąc ciągle przeszłością i ocenianiem poprzednika. A już wkrótce rozpocznie się 4 rok ich rządów i, prócz rządowego żłobka, nie mają się czym chwalić. Wszystko co dzieje się w gminie, to kontynuacja planów H.Piłata. Nawet dług obsługują według harmonogramu poprzednika, a projektów budowlanych w TBS zostawionych przez poprzednika nie potrafili zrealizować. Wystarczy tego marazmu.
Santo subito!!!
Santo subito!!! 26.11.2017, 13:25
Jaki dług??? Zapamiętaj sobie raz na jutro!!!!

Nie ma żadnego długu bo za wspaniałych czasów ŚP Pana Burmistrza Henryka Piłata była zawsze nadwyżka budżetowa dzięki której nasz wspaniały Wódz i Nauczyciel ( zwany Słońcem Gryfina) rozbudował tak nasze wspaniałe miasto i Gminę że jeszcze dziś setki nowych mieszkań czekają na przybywających do tego cudownego miasta imigrantów.

U nas nie potrzeba żadnych slamsów z programu Mieszkanie PLUs, czy kolejnych darmowych leków dla seniorówani kasy z programu RODZINA 500 +, ani kolejnej obwodnicy z programu ASFALT + ... Bo to wszystko mamy już od dawna, a zawdzięczamy to ofiarnej pracy i niespotykanym zdolnością naszego ŚP Słońca Gryfina!!!
ostrzeżenie!
ostrzeżenie! 26.11.2017, 13:53
Ty podły ćpunie - hamuj się!

A GNOJU NIE KRADNIJ programów rządowych 75+, 500+! Bo to nie zasługa gminy!
Bo wy nic sami nie potraficie zrobić!
do Jakubka
do Jakubka 26.11.2017, 13:50
Jakubek - takie teksty to ty piszesz o Czerepachu! I nie pojmujecie obaj w swoich łepetynkach, że burmistrz Piłat nie żyje od sierpnia a was rozliczają za wasze błędy i zaniechania.
gminne kacyki z prześcieradłami:)
gminne kacyki z prześcieradłami:) 26.11.2017, 14:18
W komunistycznej propagandzie to czerepach z zelotami czują się wyśmienicie! Zresztą to widać po obciachowych „złotych rączkach”, sali ślubów i projektach hali!
okopress
okopress 26.11.2017, 11:45
Dzieje się dużo:przebudowywane są ulice i przygotowywane kolejne, uporządkowane funkcjonowanie laguny , hala sportowa i budowany zakład aktywności zawodowej, środowiskowy dom samopomocy i wiele innych działań.....
cynk
cynk 26.11.2017, 13:20
Artykuł o braku „mieszkań plus” w Gryfinie – a ten o drogach i domu seniora. Sochaj o argumentach przeciw hali – Nikitiński o „refleksji o hałasie w mieście”. Przypadek?
sprostowanie do 11:45
sprostowanie do 11:45 26.11.2017, 12:08
Okopress
Piszesz o drogach powiatowych itd, bo gminne w czarnej d.pie, nawet tu bywa dużo art od mieszkańców. Uporządkowane funkcjonowanie laguny ? Co to znaczy ? Przykład proszę ! O jakiej hali sportowej piszesz i o jakim zakładzie aktywności zawodowej ? Czy to nie powiatu zadania ?! Jaki dom samopomocy, czyj ? czy spełnia swoje zadania ? Dostajecie na tacy ..ale nawet tego nie ogarniacie !! Sukcesy mają wielu ojców i szerokie klapy do orderów, trochę pokory CZEREPACH życzę
punktowanie trzech lat
punktowanie trzech lat 26.11.2017, 12:05
Ulice budują inni a gminni geniusze krytyki innych nawet nie ogarniają koordynacji czy wynegocjowania korzystnych dla mieszkańców rozwiązań.
W lagunie zrobiono dom seniora. I to jest to uporządkowanie?
Hali sportowej nikt nie chce (takiej i w tym miejscu) a Nikitiński tępo dąży do realizacji niechcianego projektu w niechcianej i szkodliwej lokalizacji OSZUKUJĄC I KŁAMIĄC, że robił jakieś konsultacje i odpowiadając jak zwykle nie na temat swoimi "refleksjami o hałasie w mieście"
Budują, budują - i to gmina?
"środowiskowy dom samopomocy" - czyli oszustwo pod platanem - zamiast CAL tylko sposób na wydanie forsy a przy okazji oszukanie wyrzucanych z dworca organizacji i muzeum.
i wiele innych...
Nie widzialem
Nie widzialem 26.11.2017, 17:41
Pod Platanem coś funkcjonuje?
rączka
rączka 26.11.2017, 19:25
Nie, ale powiesili reklamę prywatnej firmy na budynku gminnym - ciekawe, czy mają zaksięgowany wpływ za takie "użyczenie powierzchni"
widziały gały
widziały gały 26.11.2017, 17:45
Nie widziałem - w sumie taka zacieniona, prawie szara, strefa.
rączka
rączka 26.11.2017, 19:26
No bo taka szara strefa jest idealna do łowienia...
liczba mieszkań - ZERO!
liczba mieszkań - ZERO! 26.11.2017, 13:55
Drogi? Kompletny brak gospodarza gminy! Od dwóch lat ekipy budowlane w mieście robią co chcą, kiedy chcą, jak chcą (a jak nie chcą, to nie robią)! Czy to ekipa od ciepłociągu, czy drogi powiatowe czy krajowe, czy nawet gminny PUK na Targowej!
Zero koordynacji, zero sprawdzenia projektów pod kątem potrzeb mieszkańców!

Pozostałe