Remont trwa a pieniędzy brak

Remont trwa a pieniędzy brak
Zaczęło się od tego, że pół roku temu kawał tynku spadł na zaparkowany pod kościołem samochód. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał nakaz remontu. Od września ustawiono rusztowanie i prace ruszyły.

Remont ma kosztowac ok. 288 tys. zł. Problem w tym, że parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panany w Gryfinie nie ma takiej kwoty.

Poprawić trzeba nie tylko wieżę, ale również średniowieczne sterczynki (na zdjęciu).

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 7.12.2017, 09:59
Dlaczego w tym kraju nie ma podatku koscielnego tak jak jest w innych krajach? Jawnie i przejrzyscie. I wtedy mogliby sobie robic co chcą ze swoją pulą. A nie wymuszac na wszystkich wierzących czy niewierzących. Polska pisowska demokracja.!!!!
Skrzypek na dachu
Skrzypek na dachu 6.12.2017, 20:15
Z tą tezą, że parafia nie ma takiej kasy to albo dziennikarska prowokacja wysokich lotów (o co nie posądzam), albo brak profesjonalizmu. Może napisaliby tak: "Iksińskiemu popsuł się samochód. Musi kupić nową tojotę lantkruzer. Niestety Iksińskiego nie stać bo nie ma takiej kwoty...." no przecież to dyrdymał jakiś!
Jeep
Jeep 6.12.2017, 18:12
Mieszko I też musiał podpisać cyrograf z pingwinami bo w przeciwnym razie wyrżnęli neli by cały naród ,oczywiście w imię boże ! Pijawki podstępne najpierw dogadali się z templariuszami żeby gwałtem i przemocą wprowadzali chrześcijaństwo na świecie ,a jak to zrobili to podstępem ich zlikwidowali ! Konkordat to wielka pomyłka !! nieudolnych polityków. Pijawki są dofinansowywane cały czas przez zaćmiony naród ,dostają kasę od państwa , wpieprzają się w zycie polityczne ,kupują ziemie i nieruchomości za 10 % wartości rynkowej , podatków nie płacą ,nieroby . Długo by wyliczać ale najbardzie rozj....ał mnie tekst Franciszka " Drzwi koscioła dla naszych braci z kosmosu ,są otwarte "..........Czy ci hipokryci naprawdę myślą ,że obce cywilizacje wstąpią do kościoła ???? może jeszcze chrzest przyjmą !!
Nasza cywilizacja osiągnęła już taki punkt , po którym jest tylko destrukcja . Trzy dogmaty naszego końca to ; RELIGIA, POLITYKA , PIENIĄDZE.. Amen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anty
Anty 7.12.2017, 09:49
Święta prawda. i czym prymitywniejsze państwo tym kościół ma więcej do gadania.Cywilizowane rozwinięte kraje dawno pożądek z tym zrobiły.A polityk obnoszący się swoją wiarą nie ma miejsca w polityce
.
A może
A może 6.12.2017, 09:44
Polska podpisała konkordat. I ogromne pieniadze wysała rok rocznie na jakże skromny Watykan. Może by tak raz odwrotnie. ??
Jeep
Jeep 5.12.2017, 17:26
Nie mogę pojąć , a w zasadzie dziwi mnie podejscie ludzi do dóbr materialnych kościoła . Mam wrazenie ,ze niektóre "moherowe berety" są niereformowalne .Firma z siedzibą w Watykanie , jest jedną z najbogatrzych firm na świecie !!! i stać ich na wszystko !!.Mogą bez problemu wyremontować swoje filie na swiecie ,a tego nie robią ,tylko żerują na naiwności ,ludzi {owieczek bożych } i wołają o więcej i więcej ,fartyzeusze nienażarte..Jezus jak nauczał to nie budował gmachów , nie jeżdził autem za 780 000 zł (ojciec Rydzyk) chodził i nauczał i mamona nie była mu potrzebna .A tu prosze ,taryfikatory sobie ustalili , za slub tyle , za pogrzeb tyle ... ku....a ! co to ma być ? Jak komuś innemu wali się dom ,to bierze się do roboty , wyciąga zaskórniaki i remontuje a nie woła od innych coby kopsneli na remont.Kończe bo mi cisnienie skacze jak sobie pomyśle o tych czarnych pijawkach ...
pasterz
pasterz 5.12.2017, 16:48
Zaprawde powiadam wam że już wkrótce odwiedze wasze izby po kolędzie i niech was Ręka Boska ma w swej opiece jak w kopercie dla mnie będzie mniej jak 200 zł.Przygoujcie się na moja wizytę,wyszorujcie podłogi w sieni i izbach,wywietrzcie abym nie musiał wąchać waszych bigosów,sledzi i zalewajek.Do rychłego zobaczenia
rocki
rocki 7.12.2017, 07:26
smieciu bedzisz bardzij zadowolny jak postawia ci meczet
radio
radio 5.12.2017, 15:04
Bardzo proszę,żeby nie wyciągać kasy, z kieszeni biednych babci i dziadków,to byłby wstyd i pełny obciach!!!
88
88 5.12.2017, 11:04
Nie będzie niwelacji podmiejskich ulic, bo pieniądze poszły na remont, termoizolację i pompę ciepła zabytkowej plebani na ul Kościelnej, jak też na remont dachu i sprzątanie poddasza kościoła.
Teraz okazuje się , że proboszcz podejmuje nowe prace remontowe nie mając na to pieniędzy? Kto jest gwarantem zapłaty za wykonane prace , kto rozlicza i kontroluje koszty ?
Jak remontujecie swoje domy, to dostajecie od gminy wsparcie ?
http://www.igryfino.…


złotoręki:)
złotoręki:) 5.12.2017, 11:12
To zależy, KTO remontuje swój domek:):):)

88 Dzisiaj, 11:04
Jak remontujecie swoje domy, to dostajecie od gminy wsparcie ?
Rada
Rada 5.12.2017, 09:38
Jak mój dom trzeba remontowac to sięgam do swojej kieszeni, niech więc Kościół i wielebni sięgną też do swojej.Albo niech ich biedny Watykan wesprze.
podatnik
podatnik 5.12.2017, 10:20
Przez trzy lata kadencji nawet nie tknęli murów obronnych i innych starych budynków (poza własną siedzibą)! I jak pies ogrodnika nie dopuścili projektu BO w sprawie renowacji choćby kawałka murów!

A ile w tym czasie wydano gminnych pieniędzy na kościelne zabytki?
ciekawe
ciekawe 5.12.2017, 11:22
Ciekawe - ile wydano przez trzy lata z gminnego budżetu na zabytki kościelne, ile na pozostałe?
Bo efektów patrząc na "świeckie" nie widać żadnych...
Ana
Ana 5.12.2017, 09:32
Do Rydzyka.......jak nie wiecie. gdzie..Milion w tą czy w tą niezrobi mu różnicy.
klepacz
klepacz 5.12.2017, 12:14
Sawaryn się pobożny zrobił i też grosz wrzucił na remont.
Podatnik
Podatnik 6.12.2017, 19:30
Sawaryn wrzucił bo sie fanatykirm katolikiem zrobił.A ja nie chce wspierać nie mojej religii...dlaczego wszystkich podatki idą na to?, To się nazywa wolny kraj?
Leon
Leon 5.12.2017, 16:38
Ale ze swojego, czy z naszego taki hojny? Bo osobiście wolałbym zasadę: pół na kościelne, pół na świeckie!
Wolność
Wolność 5.12.2017, 08:06
W niedzielę akcja taca ratujmy kościółek.
Nie naiwna
Nie naiwna 5.12.2017, 01:43
Kościół to budynek należący do katolików, niech się zrzucą na remont
Jola
Jola 5.12.2017, 09:42
Nie chodze do kościoła i mnie to nieobchodzi.Zrzucić to sie mogę na Pałacyk pod Lwami. Ale ten nikogo za bardzo nie interesuje.. chociaż to symbol Gryfina
riksza
riksza 5.12.2017, 14:11
Jak ci coś na głowe spadnie to zmeinisz zdanie.
88
88 5.12.2017, 20:37
Jak coś ma spaść na głowę to zamknąć budynek. niech właściciel naprawi. Parafianie pomieszczą się na ' Górce' w kościele
Leon
Leon 5.12.2017, 16:37
Jeśli gmina wszystkim właścicielom nieruchomości będzie pomagać na takich samych zasadach - OK.
Ale od dbania o budynek są właściciele. A może nie?

riksza Dzisiaj, 14:11 Jak ci coś na głowe spadnie to zmeinisz zdanie.
podatnik
podatnik 5.12.2017, 10:18
Wiceburmistrz Nikitiński i burmistrz Sawaryn zapowiedzieli w kwietniu, że albo pozyskają kilkanaście milionów na remont pałacyku, albo zburzą!
Ponieważ ich projekt był gorszy od innych i dofinansowania nie dostali - przez trzy lata nie zrobili nic!
Nawet tyle, ile władowali w tym czasie w remonty i wyposażanie własnych gabinetów i urzędu!
taksiarz
taksiarz 5.12.2017, 14:10
Sawaryn i Nikitiński słowny? Zartujesz?!
zibi
zibi 4.12.2017, 20:25
niech wystawi fakturę za reklamę rydzykowi,złotówka do złotówki i będą tysiące,czy ktoś może poinformować ile biorą teraz co łaska za posługi :chrzest,ślub ,msza w intencji,pochówek w 2017r ,to będziemy wiedzieli ile w 2018
przyjazny
przyjazny 4.12.2017, 19:18
Wiem kto ma taką kasę,ten mistrz z Torunia,przecież dla niego taka kasa to tyle,co splunąć,proboszcz z Gryfina reklamuje radio to niech kasę wyłoży.
parafianin
parafianin 4.12.2017, 18:41
Parafia nie ma pieniędzy no dobrze a jakimi samochodami jeżdżą panowie księża z tej parafii? Wpisujcie...
spostrzegawcza
spostrzegawcza 4.12.2017, 18:29
Trudno uwierzyć , że Kościół nie ma pieniędzy. Kościół jest bogaty i chyba trochę przez te pieniądze popsuty. Niestety, to my ludzie, do tego także przyczyniliśmy się.
zibi
zibi 4.12.2017, 17:45
kuria ma SZMAL!!! a jak nie to niech wezmą pożyczkę w SKOK-u lub u ojca jak mu tam muchomor?,nie chyba Szatan,prawda? on ma to chyba z braćmi się podzieli
windykator
windykator 4.12.2017, 16:02
Remont ma kosztowac ok. 288 tys. zł. Problem w tym, że parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panany w Gryfinie nie ma takiej kwoty.
Co to znaczy nie ma? Niech parafia wezmie kredyt w PROVIDENCIE
o co chodzi?
o co chodzi? 4.12.2017, 16:26
Przecież remont zrobiony. te "sterczynki" przeciez widać, że są na świeżo wyremontowanym dachu!

Pozostałe