Kruszenie ostatniego odcinka poniemieckiej nawierzchni autostrady A6

  • 4.12.2017, 16:57
  • Mateusz Grzeszczuk GDDKiA
Kruszenie ostatniego odcinka poniemieckiej nawierzchni autostrady A6
Na zamkniętej dla ruchu jezdni północnej autostrady A6 wykonawca prowadzi rozbiórkę poniemieckiej nawierzchni betonowej. W pierwszym etapie stary beton jest łamany na mniejsze fragmenty. Prace te wykonuje specjalistyczna samojezdna niszczarka posiadająca 12 młotów, każdy o wadze 550-800 kg, które są podnoszone na wysokość 1,5 m. Następnie te fragmenty będą wywożone do zainstalowanej na placu budowy kruszarki i kruszone na mniejsze, odpowiednio dobrane frakcje. Uzyskany materiał posłuży do wykonania podbudowy, na której zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna.

– Choć stara nawierzchnia jest nierówna i mocno wyeksploatowana, to sam beton z którego jest wykonana to materiał dobrej jakości – mówi Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Dzięki ponownemu wykorzystaniu tego betonu nie ma potrzeby dowożenia na plac budowy wielu ton nowego kruszywa. Jest to z korzyść dla środowiska, kierowców i mniejsze zużycie pozostałych dróg z powodu przewozu ciężkich ładunków.

Mateusz Grzeszczuk GDDKiA

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

heh
heh 7.12.2017, 19:38
I po Adolfie!
Mietek
Mietek 5.12.2017, 12:22
Pojadę przez Niemcy.
88
88 17.12.2017, 11:16
Nie pojedziesz. Zapowiadają cofkę.
Juzer
Juzer 5.12.2017, 16:15
>w stronę Wałcza lub Świnoujścia i Koszalina
> przez Niemcy
Z takimi tu siedzimy...
ciekawe
ciekawe 5.12.2017, 11:17
Ciekawe! Fajnie, że ktoś myśli kompleksowo, a nie jak u nas w gminie, gdzie tony świństwa asfaltowego powrzucano na drogi, z których będą truły okolice.
I jeszcze mieszkańcy mają się cieszyć, że to "dobrodziejstwo"!
88
88 5.12.2017, 10:30
Panie redaktorze ! mieszkańców gminy obchodzą miejscowe drogi , a nie w innych powiatach.
Jak ksiądz potrzebował parkingu pod kościołem Na Górce, to o trudnościach w parkowaniu mieszkańców Jana Pawła 2, pisaliście dwa razy w tygodniu. Gdy pleban tłukący dzieci i zakłócający spokój mieszkańców biciem dzwonów, dostał to co chciał, nagle temat się uciął. Teraz mieszkańcy JP2 nie mają problemów z parkowaniem. he,he.
Pomóżcie mieszkańcom którzy mieszkają przy ulicach które raczej są torami przeszkód, a nie ulicami XXI w. Może tak jakiś dziennikarz ustali jaki jest koszt renowacji takiej drogi.
https://oferia.pl/wykonawca/marcin-raczynski/665612

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/25996,zyjemy-tu-jak-w-dziewietnastym-wieku-skarza-sie-mi
ciekawe
ciekawe 5.12.2017, 11:18
Prosta zasada: nie interesuje cię, nie czytaj. Interesuje się co innego - czytaj tam, gdzie piszą.
I nie insynuuj, że portal na usługach proboszcza (któregokolwiek)!
mieszkaniec
mieszkaniec 5.12.2017, 11:07
Sam piszesz spoza powiatu. Nie zgadzam się, że "mieszkańców obchodzi" tylko świat do granic powiatu. Bo podobne problemy, które mają inni można rozwiązywać ucząc się na cudzych doświadczeniach - a nie samemu błądzić!

Twoje prymitywne antyklerykalne teksty są tak debilnie nienawistne, że Rydzyk przy tobie to ostoja umiarkowania!

Pozostałe