Nowy kapelan leśników. Księdza Musiałka zastąpił ksiądz Wdowiak

Nowy kapelan leśników. Księdza Musiałka zastąpił ksiądz Wdowiak fot. W środku jeszcze kapelan Wojciech Musiałek.
Diecezjalnym kapelanem leśników został ks. Mieczysław Wdowiak. Swoją posługę pełni, z nadania ks. abp Andrzeja Dzięgi, od 1 grudnia 2017 roku. Zastapił on ks. Wojciecha Musiałka.

Ksiądz Mieczysław Wdowiak jest proboszczem Parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży. Znany jest też w naszym regionie. Był bowiem pierwszym proboszczem parafii pw. N.M.P. Matki Kościoła na Osiedlu Lotnisko w Chojnie. 

Zmiany na stanowisku kapelana nastąpiły po wysłaniu listu do arcybiskupa przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa miała dotyczyć m.in. kazania po śmierci jednego ze zwolnionych nadleśniczych. 

 

O sprawie zmiany na stanowisku kapelana leśników, jako pierwsi i bez znaków zapytania, pisaliśmy tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/26059,ksiadz-wojciech-musialek-nie-jest-juz-kapelanem-le

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szeregowy w korpusie szeregowych.
szeregowy w korpusie szeregowych. 7.12.2017, 12:25
Kapelani w wojsku i innych mundurowych są na etatach. Tworzą korpus kapelanów . Mają z reguły wysokie stopnie oficerskie.
Skrzypek na dachu
Skrzypek na dachu 6.12.2017, 20:17
amen
Kwas
Kwas 6.12.2017, 15:01
Z tego co słyszałem kapelani szpitali są na etacie, ale jest to ich podstawowa praca- jeżeli mam dobre informacje. Kapelani Straży Pożarnej, Leśników, Kół Łowieckich, Rolników czynią to społecznie, czasem z niemałym trudem, bo i obowiązki w parafiach. Jak pisałem znam osobiście kapelana straży pożarnej, proboszcza małej parafii i widzę ile wysiłku i serca wkłada w te sprawy. Pozdrawiam
Skrzypek na dachu
Skrzypek na dachu 6.12.2017, 20:19
Czasem aż oczy bolą patrzeć jak przemęcza się ksiądz kapelan. Wszystkiego dopilnuje. Jest dla nas jak ojciec najlepszy. I to nie prawda że na parafii dach przecieka.
czylelnik
czylelnik 6.12.2017, 14:09
Nie wiem, czy nie z artykułu? "Kapelan w szpitalu ma etat i nierzadko zarabia więcej niż młody lekarz. Mają składki, stałą pensję i pewną pracę"
Kwas
Kwas 6.12.2017, 12:43
Ciekawe jest to skąd komentujący czerpią swoją wiedzę. Ilość wypisanych bzdur jest porażająca. przykładowo kapelani w środowiskach łowieckich, leśników nie są opłacani. Co do kapelana krajowego to nie wiem. Pozostali, także strażaków służą gratis. Mam znajomego kapelana Straży Pożarnej. Pozdrawiam i życzę uczciwości w komentarzach.
88
88 6.12.2017, 07:48
Ciekawe czy jakiś leśny feldkurat, prowadził pogrzeb tragicznie zmarłego pilarza podczas prac leśnych.
Pewnie rodziny nie było stać na opłacenie pobytu takiej znakomitości. Tak w ogóle, to temat się urwał i nikt nie drąży jakie były przyczyny tej tragedii. Czy zmarły był Polakiem i pracownikiem Nadleśnictwa ?
Bardzo ciekawa
Bardzo ciekawa 5.12.2017, 22:15
Wpiszcie w Google > grzech szczecińskiego kościoła< Czytaliście o tym ?
Bardzo ciekawa
Bardzo ciekawa 5.12.2017, 21:45
Do >ciekawa< Raj to mało powiedziane. Nie tylko opływają w luksusy, ale za przyzwoleniem a właściwie przy poparciu pisu, ogłupiają ludzi. Kto to jest kapelan ? Pasożyt na którego wszyscy łożymy. Brrr
88
88 5.12.2017, 20:27
Namiestnik Rydzyka i jego ministranta Szyszki.
Jak można być dumnym Polakiem, kiedy I sekretarzy POP zastąpili kiecmani. Wstyd .
Polską rządzą diabły w sukienkach z OPUS DEI.
ciekawa
ciekawa 5.12.2017, 15:55
Po co kapelani są? To jest tylko wyciąganie pieniędzy od Państwa, od nas podatników. W Polsce teraz Kościół i księża mają RAJ.
obłuda
obłuda 5.12.2017, 13:17
Kapelan dyrektorów nie leśników.
Swoją drogą te men.dy, które pisały komentarze że "nikt nie odwołał, nikt nie powołał" - pod poprzednim artykułem.

A nawet "myśliwy" "zwróciliśmy się do kurii"!!!
slavinsky
slavinsky 5.12.2017, 13:22
To pewno "mysliwi" z konkurencji.
jaki pan taki kram
jaki pan taki kram 5.12.2017, 14:12