Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Z radości zatańczyli belgijkę

Z radości zatańczyli belgijkę
Dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni 6 grudnia 2017 r. na mikołajki przygotowano wyjątkowy prezent. Po kilkumiesięcznym remoncie oddano do ponownego użytku salę gimnastyczną.

Sanepid wielokrotnie nakazywał przeprowadzenie niezbędnych prac: wymianę starych i zbutwiałych drewnianych okien, wymianę zniszczonego, miejscami wybrzuszającego się parkietu, z którego wystawały ostre elementy. Niezbędne było także uszczelnienie przeciekającego dachu. Nieraz podczas ulewy ustawiano na podłodze wiadra aby deszczówka nie zniszczyła parkietu do końca. Wypaczony, zniszczony parkiet i obdrapane ściany - to była „scenografia” dla cedyńskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanych w szkole.

Okna w sali gimnastycznej wymieniono parę lat temu dopiero wtedy, jak kilka…. wypadło z framug.

Z remontem nie można już było czekać. Wreszcie podjęto decyzję i prace ruszyły w wakacje 2017 r. Zakończono je właśnie teraz. Z wyremontowanej wreszcie sali gimnastycznej cieszy się społeczność szkolna. Z tej okazji uczniowie zatańczyli dzisiaj belgijkę i do wspólnej zabawy zaprosili władze Cedyni, księdza i pracowników szkoły oraz rodziców.

Kroków belgijki łatwo się nauczyć. Każda para tańczy bowiem tę samą sekwencję. Zaczynamy od czterech kroków do przodu, potem robimy cztery kroki w tył, odskakujemy, doskakujemy, robimy obrót i zamieniamy się miejscem.

 

Zobaczcie, jak tańczono belgijkę w Cedyni:

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (14)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rodzic
rodzic 8.12.2017, 15:03
to chyba w Moryniu też muszą okna wypaść, by wyrermontowali i ocieplili salę. Zimą nauczyciele uczą w kurtkach, a uczniowe muszą się rozbierać
dyrygent
dyrygent 6.12.2017, 20:48
A ja myślałem że belgijka wygląda tak: https://www.youtube.com/watch?v=MXeStKZZFgo
perliczka
perliczka 6.12.2017, 20:54
A indor myślał o niedzieli, a w sobotę mu łeb ucięli!
hipcio
hipcio 6.12.2017, 19:45
Chyba dreptankę.
zenon
zenon 6.12.2017, 16:22
To jest prawdziwa Belgijka
https://www.youtube.com/watch?v=PoESoiw7r3o
Olga
Olga 6.12.2017, 13:12
Księdza macie super!
Monia
Monia 6.12.2017, 14:19
No mamy super księdza a jak kocha dzieci coś niebywałego, aż strach je na religię puszczać!!!!!!
monia2
monia2 6.12.2017, 15:39
lecz się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
spostrzegawczy
spostrzegawczy 6.12.2017, 13:48
Ładne, nowe drabinki!

Pozostałe