Pojedziemy „w kółko”

Pojedziemy „w kółko” fot. TWS
Na drodze wojewódzkiej nr 120 w Gryfinie wrócił ruch aut po nowo utworzonym rondzie. Dzisiaj 6 grudnia 2017 r. inwestycję odwiedzili marszałek Olgierd Geblewicz oraz radna województwa Ewa Dudar.

-To nasz mikołajkowy prezent dla Gryfina – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Zakończona przebudowa skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Pomorskiej i Kolejowej w Gryfinie była prowadzone przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach tzw. zadań jednorocznych, finansowanych z własnego budżetu. Skrzyżowanie znajduje się na drodze biegnącej od granicy polsko-niemieckiej w Gryfinie do miejscowości Kobylanka. Istniejące skrzyżowanie przebudowano na rondo, które usprawnić ma ruch i poprawić bezpieczeństwo. Roboty budowlane kosztowały blisko 2,6 miliona złotych.

Jeszcze przez najbliższy tydzień trwać tam będą prace wykończeniowe. W związku z tym można spodziewać się pewnych utrudnień w ruchu.

To jedna z wielu inwestycji prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich na drogach wojewódzkich w powiecie gryfińskim. W latach 2007-2016 zrealizowano tam inwestycje o wartości ponad 73 mln zł, przy wydatnym wsparciu unijnych środków: Regionalnego Programu Operacyjnego i INTERREG.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (82)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kipa
kipa 13.12.2017, 21:10
I fajnie się teraz jeździ a nie takie wertepy jak były!
lux
lux 12.12.2017, 22:31
5 maja 2004 Rada Języka Polskiego zaleciła, że pomimo iż nazwę imienia (Mikołaj) lub świętego (św. Mikołaj) piszemy wielką literą, to w znaczeniu postaci przynoszącej prezenty z okazji Bożego Narodzenia należy ją pisać małą literą: święty mikołaj (np." Tata przebrał się za świętego mikołaja"). Również małą literą pisze się nazwę obrzędu, jakim są mikołajki. Ciągle jednak nie wiadomo, jaką literą pisać" Święty Motołaj" i" motołajki".
Gość
Gość 9.12.2017, 15:21
Ej tam, marudy diabelne, zrzędy piekielne! W Bieszczady drwa rąbać za flaszkę spirytusu. Na Haiti odwalać gruzowiska za miskę ryżu. Tam jest dobrze. Bo bez was. Szerokości!!
88
88 9.12.2017, 10:23
Teraz wiadomo dlaczego roboty na rondzie były opóźnione. Czekali na św. Mikołaja. Władz miasta nie było, księdza też. Jakaś cicha wojna jest wyczuwalna. W tekście są tylko dwa nazwiska. Dziwne ,że starosta nie załapał się na tą autopromocję. Dudar go zablokowała. Starosta powinien przynajmniej wystąpić z do władz z jakąś incjatywą, anie palić głupa z przecinaniem wstęg na remontowanej, poniemieckiej drodze.
Czy darczyńcy, Geblewicz i pani Dudar spotkali się z mieszkańcami na ul. Łużyckiej i określili się jak długo jeszcze będzie trwał remont tej drogi i czy powstanie jakaś alternatywna droga dla ul. Łużyckiej np. Armii Krajowej przez Górkę do drogi krajowej 31 na wysokości Pniewa ?
Mam pytanie !
Czy nie warto by było rozważyć likwidację przystanku kolejowego Nowe Czarnowo z którego nikt nie korzysta i wybudowanie nowego w Pniewie przy szlabanach ?
bąk
bąk 13.12.2017, 20:58
brednie i wypociny
nie ta kompetencja
nie ta kompetencja 10.12.2017, 15:50
Zadaj pytania burmistrzowi o Łużycką. To jest droga krajowa, a nie wojewódzka. Burmistrz jako gospodarz powinien być na bieżąco.
repeta
repeta 9.12.2017, 10:34
Zapowiedź przyjazdu była trzeba było przyjść i zapytać.
tytuł
tytuł 8.12.2017, 23:41
W kółko Macieju!
Śnieżka.
Śnieżka. 9.12.2017, 09:06
Ryszard nie jest przebrany? ?? dla czego! !!!!!!!!!!.
piotr
piotr 8.12.2017, 08:59
a jak by opóznienie przeciągłó sie do 24 grudnia to by powiedzieli ze prezent pod choinkę dla mieszkańców .........są zabawni
TW Boleś W,
TW Boleś W, 8.12.2017, 07:19
Oj trafiłem tych "uczciwych " z PO , ubliżają .
rondo
rondo 8.12.2017, 00:30
Dobra robota!
notka
notka 7.12.2017, 22:44
Szanowna Pani Radna, w związku z tym, że jest Pani jednocześnie członkiem Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Sejmiku Wojewódzkiego i koleżanką przewodniczącego tej komisji, radnego Artura Nycza mam do Pani prośbę: proszę przekazać panu Nyczowi, że grupie osób, która była u p. radnego, jako przewodniczącego komisji z interwencją w pewnej sprawie kończy się cierpliwość. Pan Artur Nycz prosił na tym spotkaniu o nie rozgłaśnianie sprawy obiecując zajęcie się nią. Milczenie pana radnego i nieodbieranie przez Niego telefonu jest niegrzeczne i nie na miejscu, choćby z uwagi na funkcję, którą pełni. Proszę przekazać, że czekamy na sygnał od pana radnego Artura Nycza do końca przyszłego tygodnia, tj, do 15 grudnia.
Dziękuję i z poważaniem
bezdomny
bezdomny 8.12.2017, 21:49
Pan radny Nycz obiecywał 3 lata temu tanie mieszkania. Też mam do niego pytanie : Czy już ma dla swoich wyborców tanie mieszkanie. Zostało mu jeszcze 11 miesięcy. Potem to będzie kłamca i oszust. Chłopie skorzystaj z szansy.
powodzenia
powodzenia 8.12.2017, 16:46
uuuuuuuuuuuuuu chętnie poznamy szczegóły tej sprawy... może być 16 grudnia ;-)
Kasia
Kasia 7.12.2017, 19:13
Pani Ewa dla miasta coś robi, a inni dla siebie tylko.Tylko ,prywata! Ewa masz mój głos zawsze.
TW Boleś W.
TW Boleś W. 7.12.2017, 18:19
PiS załatwił remonty dróg w Gminie i Powiecie . A 8 lat przekrętów PO i reszty NIC ZERO NUL . Ale na foto to pierwsi , WSTYD.
Prawda jest jedna
Prawda jest jedna 7.12.2017, 18:47
PIS ci mordę lizał esbecka gnido. Wszystkie umowy są zawierane i planowane kilka lat wcześniej i kaczysci nie maja z tym nic wspólnego. Dlatego radny Mucha nie pojawia się przy tych "cudzych" sukcesach do foto
zelota
zelota 7.12.2017, 18:12
Z trójki naszych radnych w sejmiku - Dudar, Mucha, Nycz- tylko Pani Ewa robi coś dla mieszkańców gdyż obaj pozostali panowie zajęci są robieniem własnej kariery i mają nas w głębokim poważaniu.
poinformowana
poinformowana 7.12.2017, 17:59
Mówcie co chcecie, ale p. Dudar zabiegała o tę inwestycję w województwie. Bez jej zabiegów pewnie wcale by ronda nie było. Mimo, ze mieszkam poza Gryfinem, to bardzo sie cieszę, bo korek na Szczecińskiej po godz.15 codziennie zabierał mi 10 min. lub więcej.
Abc
Abc 7.12.2017, 17:18
Pajace z platformy. Rondo twarte z miesiecznym poślizgiem
finalis
finalis 7.12.2017, 14:34
Byli przebrani, bo jechali do dzieci w DPS, ale na części zdjęć nie są przebrani. Przebrali się w tak zwanym międzyczasie, a autobusie, za drzewem...? No i koniecznie musieli wyjść i strzelić sobie foty w przebraniach. Żeby, jakby kto pytał, była okazja do podania informacji, że tacy szlachetni i do dzieci jadą. Słabe, beznadziejne, żenujące.
nie analis:)
nie analis:) 7.12.2017, 16:30
Jak rozumiem politycy i samorządowcy twojej opcji WCALE nie odwiedzają, nie fotografują się, nie bawią?
T.Todtleben
T.Todtleben 7.12.2017, 12:30
Zbliżają się wybory samorządowe więc p.Dudar nam jeszcze zatańczy i zaśpiewa.....
sąsiad
sąsiad 7.12.2017, 17:29
Super!!! Zresztą Pani Ewa bardzo dobrze tańczy :-)
Tancerz.
Tancerz. 7.12.2017, 20:24
Na róże.
na górze róże na dole bez...
na górze róże na dole bez... 7.12.2017, 20:49
Róże to niektórym facetom odnosi młody mężczyzna do samochodu...
do 20;49
do 20;49 8.12.2017, 10:05
Dooobre i prawda. Imbecyl (Tancerz)
przez braki w udukacji strzela w swoje stopy cha cha. Z kim ten burmistrz pracuje ?!
.
. 8.12.2017, 10:34
Jaki burmistrz imbecylu?
Ben.
Ben. 7.12.2017, 17:07
Po prostu baletmistrzka.
nie analis
nie analis 7.12.2017, 16:36
Miłej i mądrej - I CO WIĘCEJ UMIEJĄCEJ MÓWIĆ NA TEMAT przyjemnie posłuchać. A i patrzałki nie cierpią...
casting
casting 7.12.2017, 12:42
T.To... chętnie wybierzemy zdolne osoby a nie beztalencia zelotów.
zelota
zelota 7.12.2017, 18:50
wybierajcie wybierajcie - my i tak mamy już wygrane wybory a jak wprowadzimy nowe uczciwe prawo wyborcze to będzie tak już zawsze :)))
T.Todtleben
T.Todtleben 7.12.2017, 12:59
Zdolne do czego ? Do chodzenia na czarne protesty a potem robienia kampanii wyborczej na dzieciach w DPS ?
olo
olo 7.12.2017, 19:47
Lepiej stać pod Biedronką, Netto czy przedszkolami? Pamiętam jak Sawaryn z NIkitińskim stali pod owymi przybytkami i każdemu ręce podawali. Śmiech na sali... Ślubów???
na górze róże, na dole bez...
na górze róże, na dole bez... 7.12.2017, 20:52
W sali ślubów trzecie zestaw mebli w trzecim roku rządów. A ja pamiętam tych panów na targowisku - "KWESTIA KILKU MIESIĘCY"...

A ślubów to udzielają w scenerii rodem z wiejskiej remizy z czasów Gomułki!
nie analis
nie analis 7.12.2017, 16:31
Jak rozumiem ty szanujesz demokrację pod warunkiem że to t ustalasz "jedyną linię partii i narodu"?
zelota
zelota 7.12.2017, 18:51
Oczywiście. Tylko w ten sposób można wyeliminować z życia publicznego złodziei i karierowiczów zdradzających swój kraj
okropne!
okropne! 7.12.2017, 20:53
Goebbels z Hitlerem mówili podobnie. Potem tylko wyznaczali kolejnych do "eliminacji"

zelota Dzisiaj, 18:51 Oczywiście. Tylko w ten sposób można wyeliminować z życia publicznego złodziei i karierowiczów zdradzających swój kraj
sąd najwyższy
sąd najwyższy 7.12.2017, 22:07
No i kurcze Andrzej musiał wyjechać. Dostał tylko 10 głosów, nici z koryta i się biedak zawinął...
wyborca
wyborca 7.12.2017, 12:56
Duet chętnie jeszcze posłuchamy a beztalencia trio z UMiG pogonimy.
UMiG
UMiG 7.12.2017, 17:31
POgonimi beztalencia jak to już wcześniej zrobiliśmy z miernotą Szabałkinem
odwrócony
odwrócony 7.12.2017, 11:10
Nietrudno odganąć komu przeszkadza puszczenie ruchu w mikołajki. I tak bez burmistrza....
nie analis
nie analis 7.12.2017, 16:32
Burmistrz podobno wcale nie dostał pytań od redakcji w sprawie łamania ustawy antykorupcyjnej. Może dywersant przechwytuje pocztę?;)
UMiG
UMiG 7.12.2017, 17:32
Jak się pytań nie wysłało to adresat ich nie dostał
kłamstwa
kłamstwa 7.12.2017, 20:00
Nie klam gnido. Pytania wysłała grupa mieszkańców i do dziś brak odpowiedzi. Wkrotce będzie skarga do rady na bezczynność burmistrza.
Lokis
Lokis 8.12.2017, 03:16
Widocznie nie podali adresu zwrotnego jak to "grupa" ;-)
kłamstwa
kłamstwa 10.12.2017, 15:55
A ty geniuszu nie wiesz, że obowiązkiem burmistrza jest również udzielić odpowiedzi na adres mailowy. Poczytaj przepisy nieuku. Wkrótce będzie z tej sprawy dym.
przykład idzie z góry
przykład idzie z góry 7.12.2017, 11:02
Dziękujemy zarządowi województwa za inwestycje. I dziękujemy również że daliście przykład różnym starostwom, że aby robić własną drogę nie trzeba wyłudzać kasy z gminy!
cz żona wie
cz żona wie 7.12.2017, 09:39
Ta blondyna to kochanka tego faceta obok?
Lokis
Lokis 8.12.2017, 03:17
Siostra raczej :-) Taka bratnia dusza
menda
menda 7.12.2017, 20:03
Ty mendo mierzysz wszystkich swoją miarą? Panie Sawarynie gratuluję elektoratu!
Koleś.
Koleś. 7.12.2017, 10:08
Wie żona ale co nie robi się na partii.
renifer czerwononosy
renifer czerwononosy 7.12.2017, 10:45
Śnieżynka nie jest żoną Mikołaja gamonie!
czy żona wie
czy żona wie 7.12.2017, 12:41
Ale lewa ręka rozgrzewa Śnieżynkę.
nie analis
nie analis 7.12.2017, 16:33
Żebyś ty czerepach własnych zdjęć nie zobaczył ZANALIZOWANYCH:)

(analiza w sensie badanie, żeby nie było;))
żebyś wiedział!
żebyś wiedział! 7.12.2017, 17:05
A byłoby co analizować. Swoją drogą jak prymitywne goebbelsowskie sztuczki wykorzystują, żeby tylko opluć...
zelota
zelota 8.12.2017, 01:05
Ze wam nie wstyd czerepachy
trzecia prawda
trzecia prawda 8.12.2017, 01:54
Czerepach jest jeden. Ale pewien specyficzny stosunek do kobiet jest dość znany...
do 12:410
do 12:410 7.12.2017, 12:51
ciebie nie.ma kto przytulić biedo? zazdrościsz czy jak ?
Polak
Polak 7.12.2017, 05:51
Otwierają w przebraniu a z górnego tarasu zakaz w jazdu . Ale co można sie spodziewać po osobach z PO
prokurator
prokurator 7.12.2017, 07:04
Dobrze że nie było tam z nimi byłego wicka bo pewnie by coś zginęło
zelota
zelota 7.12.2017, 18:53
Tylko tego się przy Heniu nauczył
cybis
cybis 7.12.2017, 10:46
Prokuratorrze, ale jest obecny więc drgnęło w komentarzach.
hehehe
hehehe 7.12.2017, 08:28
Hehehe piszesz o Kuduku? Przeciez to BYŁY WICEK Prokurator hehehe jak z koziej d..py trąba

Pozostałe