Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Zakupią samochody wyposażone w translatory

  • 7.12.2017, 07:36
  • Zespół prasowy KWP w Szczecinie/AG
Zakupią samochody wyposażone w translatory fot. KWP Szczecin
W Szczecinie w dniach 5-6 grudnia 2017 r. odbyło międzynarodowe szkolenie pn. „Polsko-niemiecka współpraca regionalna w zakresie budowania wizerunku Policji - intensyfikacja współpracy jednostek Policji w zakresie komunikacji społecznej”. Spotkanie było także okazją do podsumowania dotychczasowych i już zaplanowanych wspólnych projektów na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie przygranicznym.

W konferencji brali udział policjanci i pracownicy Policji garnizonu zachodniopomorskiego (m.in. z KPP Gryfino) oraz Meklemburgii - Pomorza Przedniego i Brandenburgii, zajmujący się współpracą z mediami oraz kształtowaniem wizerunku Policji.

Jednym z istotnych tematów szeroko omówionych podczas szkolenia był policyjny ceremoniał. Dowódca Oddziału Policji w Szczecinie mł. insp. Ryszard Gan przedstawił praktyczne informacje na temat organizacji uroczystości w jednostkach Policji. Odbył się także praktyczny pokaz musztry.

Kolejnym punktem programu była część poświęcona współpracy w kwestii szeroko rozumianej profilaktyki. Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie mł. insp. Arkadiusz Popiół i przedstawiciel niemieckiej Policji omówili wspólne przedsięwzięcia służb w celu poprawy bezpieczeństwa i budowania wizerunku formacji policyjnych.

Na zakończenie dwudniowego spotkania odbyła się konferencja prasowa poświęcona omówieniu projektu pt. „Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii - Pomorza Przedniego”, którego celem jest zapewnienie wysokiego stanu bezpieczeństwa w czasie obsługi wypadków na polskich i niemieckich odcinakach dróg wspólnego obszaru transgranicznego. Dzisiaj (6 grudnia 2017 r.) uroczyście pod projektem podpisał się insp. Jacek Cegieła komendant wojewódzki policji w Szczecinie i prezydent Prezydium Policji w Neubrandenburgu Niels Hoffmann-Ritterbusch.

W ramach projektu, finansowanego ze środków Programu Współpracy Interreg, zaplanowano przeprowadzenie wspólnych patroli oraz wspólnych ćwiczeń zgrywających, które usprawnią reagowanie obu Policji na zaistniałe zdarzenia drogowe.

Do realizacji przedstawionych działań zaplanowano zakup specjalistycznych pojazdów, celem doposażenia i wyrównania poziomu technicznego posiadanego przez partnerów sprzętu. Zakup pojazdów umożliwi prowadzenie wspólnych działań na równym, wysokim poziomie. Wspólne działania Policji zachodniopomorskiej i meklemburskiej skutkować będą poprawą stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki wyposażeniu jednostek w wyspecjalizowany sprzęt, skróci się czas reakcji Policji na zaistniałe zdarzenia drogowe, zostanie udzielona szybsza pomoc poszkodowanym w wypadkach oraz bardziej odpowiednio zostaną zabezpieczone miejsca wypadków drogowych. Oprócz tego dwujęzyczne formularze usprawnia pracę z poszkodowanym podczas zdarzeń.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców pogranicza polsko-niemieckiego województwa zachodniopomorskiego oraz landu Meklemburgia-Pomorze Przednie. Odbiorcami efektów projektu będą także turyści, przejeżdżający przez obszar pogranicza. Grupą docelową wspólnego przedsięwzięcia są również funkcjonariusze obu Policji w czasie ich codziennej pracy.

Jakościowym rezultatem projektu jest zmniejszenie deficytów bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze transgranicznym, zmniejszenie istniejących trudności organizacyjno-prawnych w zakresie wspólnych działań prewencyjnych oraz wyrównanie standardów wyposażenia Policji.

W ramach projektu zaplanowano wyposażenie zakupionych specjalistycznych samochodów w dwujęzyczne formularze, aby usprawnić pracę na miejscu zdarzeń drogowych. Uczestnicy ruchu drogowego, w sytuacji zaistnienia takiego zdarzenia, będą mogli na miejscu wypełnić niezbędne formularze w swoim języku ojczystym.

Natomiast zainstalowane w samochodach translatory umożliwią ewentualną komunikację poszkodowanego z policjantem, co znacząco poprawi poziom zadowolenia z obsługi.

 

Zespół prasowy KWP w Szczecinie/AG

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

policja
policja 19.01.2018, 10:48
na konkursach także są tajniacy sprawdzają i donoszą komendantom co kto mówił najpierw się pozbywali ludzi na teraz liżą im tyłki by składali dokumenty do Policji
policja
policja 12.01.2018, 13:09
tępaki nie umieją posługiwać sie chociażby jednym jezykiem obcym żeby dostać się do policji wystarczy opowiedzieć całą swoją historię życia i juz jesteś przyjęty (na każdym etapie postep. do policji są tajniacy należy na nich uważąć bo sprawdzają co inni mówią i donoszą Cegiełce)
Oko
Oko 10.12.2017, 22:34
wyposażenie jednostek w wyspecjalizowany sprzęt za 10,000.00 zł, a google translator jest ZA DARMO!!
pawulon
pawulon 7.12.2017, 19:15
A na jakie słowo translator przełumaczy ,,KULSON''? Może okaże się, że jednak Kulson nie miał siadać?
,,Ciemny lud wszystko kupi'' - prezes TVP Jacek Kurski
Kuba z IIe liceum.
Kuba z IIe liceum. 7.12.2017, 19:08
Było się uczyć w szkole. Jaka nabór tacy pracownicy. Nawet podstawowych zwrotów ani po niemiecku ani, po angielsku, ani po ukraińsku, ani porosyjsku. No choć po polsku niektórzy coś kojarzą. No to może po łacinie !
obcy
obcy 7.12.2017, 16:38
Do nauki a nie *** w stołki. Nie można znaleźć z językiem to to są chw...ty, a jeszcze te niemiecki na naszych drogach żenada. W Polsce tylko polskie patrole
88
88 7.12.2017, 14:04
Nie wierzę, aby w pasie przygranicznym, do współpracy i kontroli nie można było znaleźć policjantów ze znajomością j. niemieckiego, angielskiego. Gdyby był dodatek do pensji za znajomość języka, to pewnie nawet ci oporni zaczeli by się go uczyć.
Policja jednak nie szuka, bo okazałoby się ,że poliglotów trzeba by było ściągnąć z prowincji, a ci skazani na sukces 'plecaki ' musieliby wylądować na wiejskich posterunkach, albo utracić dodatki na rzecz tych zdolnych .
matka siedzi z tyłu
matka siedzi z tyłu 7.12.2017, 07:53
Niech im jeszcze zakupią mózgi bo POlicjant to taka rasa odporna na wszelką wiedzę i nawet ojczysty język bywa dla nich obcy
psycholog
psycholog 7.12.2017, 10:50
KOlejny co nie dostał się do formacji i teraz odreagowuje?

Pozostałe