Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Przepowiednie na nowy 2018 rok

Przepowiednie na nowy 2018 rok KPPSP Gryfino (arch)
Punktem zwrotnym w tym roku będą wybory samorządowe. Odbędą się one późną jesienią. W najbliższym czasie zacznie się walka o prawdziwy samorząd. Wynik rozstrzygnięć nie jest przesądzony, ale mamy pewne wróżby, przepowiednie czy nadzieje. Jaki będzie starosta przyszłości i jak będzie przebiegała wymiana stanowisk burmistrzów i wójtów?

Nowy ład będzie zależał od tego, kto będzie rządził naszymi gminami, naszym powiatem. To sprowadza się do personaliów. Kto zostanie, a kto będzie musiał odejść?

Zmiany, które już zaczęły być powoli wprowadzane, to także czas dla koniunkturalistów i karierowiczów. Zbliża się upartyjnienie samorządów. Ale w naszych rękach – wyborców - zależy komu w końcu przekażemy stery.

Wilki w owczej skórze

Szykuje się trudna kampania wyborcza ze względu na nowe siły: z jednej strony z ośrodka władzy w Warszawie, a z drugiej – wprowadzane przez naszych lokalnych polityków. Zaczynają funkcjonować już nie tylko media powiązane z władzami. Do akcji wchodzą portale i gazety tworzone przez polityków. Przez nich tworzone, ale przez podatników finansowane. A to związane jest z łamaniem niektórych zapisów konstytucji nawet na najniższym szczeblu władzy. Następuje wysyp produkcji mediopodobnych gazet i portali. A to oznacza, że w końcu zaatakują realnych i domniemanych konkurentów.

Jaki będzie nowy starosta

Potrzebny jest starosta z wizją rozwoju powiatu , który podejmie realne kroki do zmiany inercji w wielu dziedzinach . Nie chodzi o zwykłe zarządzanie, nawet oszczędne i w wielu zakresach dobre, ale o tworzenie nowej jakości. Nowego starostę czeka pobudzenie wielu zakresów gospodarki. Taki powiatowy przywódca rozumie potrzebę spójnej wizji rozwoju oświaty na szczeblu szkół średnich. Kultura i sport wymagają wsparcia ponadgminnego. Miejmy nadzieję, że nowy starosta nie będzie marnował potencjału stowarzyszeń, obdarowując groszowymi kwotami, a rozpocznie faktyczną współpracę. Nowy powiatowy przywódca zaangażuje burmistrzów i wójtów do wspólnych ponadgminnych projektów potrzebnych całej naszej powiatowej społeczności.

Albo wóz, albo przewóz

Na razie funkcjonuje burmistrz pełniący dwie funkcje, co czasami powoduje konflikt w podejmowaniu niektórych decyzji. Niektórzy zastanawiają się czy taki burmistrz reprezentuje jeszcze interesy swojej gminy czy może wielkiej korporacji? Jego niektóre decyzje mogą świadczyć , że nie zawsze samorząd jest na pierwszym miejscu. Kontrowersje budzą kwestie podatkowe… Sprawę komplikuje, że nasz samorządowiec jest zarówno burmistrzem, jak również członkiem rady nadzorczej dużej korporacji. I to może rodzić konflikt interesów. Za czym w końcu opowie się burmistrz? Czyje interesy będzie reprezentował? W decyzji może pomóc mu Centralne Biuro Antykorupcyjne. I to jeszcze przed wyborami samorządowymi…

Nie dadzą się nabrać na takiego burmistrza

Jeśli gmina ma program naprawczy, to nie najlepiej świadczy o samorządowcach. Jak gmina z roku na rok wydaje więcej niż zarabia, to musi się w którymś momencie skończyć. Dobrze im idzie sprzedaż gminnego mienia, ale niestety jeszcze lepiej wydawanie pieniędzy. I dlatego oni już przegrali, bo stali się niewiarygodni.

Kobieta nie będzie kierowała gminą

Kobiety w samorządach dawały nadzieję na nową jakość. Smuci zatem wizja straty jednego z samorządowców-kobiety. Jeśli jednak ktoś samodzielnie zapracował na swój los, to żal mija. Władza sprawowana zbyt długo fiksuje. Samorządowcom zaczyna wydawać się, że mogą wszystko. I wtedy sąd może im przypomnieć, że jednak tak nie jest. Sąd może nawet ubiec wyborców.

 

Mamy nadzieję, że po tegorocznych wyborach samorządowych staniemy się wolni od arogancji władzy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Barnkowiak
Barnkowiak 3.01.2018, 13:51
Już nie tylko miast ale i wieś zniesmaczona władzami. Każdy widzi że nic nie zrobisz bo na nic nie ma pieniędzy. A słowa o tłustych latach to tylko banialuki.
mieszkaniec
mieszkaniec 3.01.2018, 11:07
Takie powiaty nieroby jakie reprezentuje Konarski czy Gładkow sa nam zupełnie do niczego niepotrzebne.
czarna gwiazda na czubku
czarna gwiazda na czubku 2.01.2018, 21:17
W Chojnie to nawet choinka nie chce im świecić!
skrótowiec rozszyfrowany
skrótowiec rozszyfrowany 2.01.2018, 20:07
CBA? No tak na pewno. Rozszyfruję zaraz ten skrót to pospadacie z krzeseł. Jak sobie robimy jaja to do końca. Ja piję kawę więc mogę wróżyć z fusów . A co tam! CBA - Całkiem Bajeczne Argumenty!
Zuzanna
Zuzanna 2.01.2018, 19:44
A ciekawa jestem komu obywatele powierzą swoje głosy w Gminie Chojna.
Oby wybrali kogoś nowego najlepiej młodego pełnego werwy i chęci do pracy na rzecz mieszkańców. Ale czy młodzi się jeszcze garną do pracy w samorządzie ??
jasne jak słońce
jasne jak słońce 2.01.2018, 20:05
Jak to komu? Następcy Adama czyli Wojtkowi!
samorządowiec
samorządowiec 2.01.2018, 15:50
Bardzo dobre posumowanie tej słabej ekipy w powiecie. Potrafią tylko brać pieniądze od gmin na swoje drogi. Panie Konarski jak panu nie wstyd brać Janosikowego?
to nie Janosik, to haracz
to nie Janosik, to haracz 2.01.2018, 16:27
Janosikowe do odbieranie bogatszym żeby wspomóc biedniejszych. A tu odwrotnie - haracz zapłać powiatowi, to powiat zainwestuje w gminie...
Nemezis
Nemezis 2.01.2018, 14:51
W Gryfinie komuna i arogancja władzy skończyła się wraz z wycieczkami do Cannes.
czerwoony jak buuuraak
czerwoony jak buuuraak 2.01.2018, 15:48
Po "komunie" przyszedł stalinizm - stąd wycieczka do miejsca jego urodzenia...
Błaszczykoski
Błaszczykoski 2.01.2018, 14:54
Komuna skończyła się tydzień temu.
bum cyk
bum cyk 2.01.2018, 15:49
Dobre! Błaszak wypalił z tą komuną????!!!! I teraz okazało się, ze Szydło była ostatnim komunistycznym premierem. Hahhahahahaha
Mieszkaniec Chojny
Mieszkaniec Chojny 2.01.2018, 13:45
A co będzie się działo w Chojnie? Tam CBA to już dawno powinno być.
Sam na niego z rodziną głosowałem i bardzo żałuję. Tym razem nie damy się nabrać.
druh
druh 2.01.2018, 13:00
O ile się nie mylę to to zdjecie jest z ćwiczeń pożarniczych na w budynku starostwa.
alkomat
alkomat 2.01.2018, 12:57
Te, Kasandra? A ile wypiłaś?
foto
foto 2.01.2018, 12:49
Wojtek skacz! Skacz póki jeszcze czas!
Kumka
Kumka 3.01.2018, 21:41
Starosta to bojący dudek. Nie skoczy!
tego życzę
tego życzę 2.01.2018, 12:35
Oby to były słowa prorocze.
Hipoli
Hipoli 2.01.2018, 11:56
wredny artykuł i wredne zdjęcie
malix
malix 2.01.2018, 12:35
A co nie podoba się panie starosto?. To trzeba urząd odmalować żeby wyglądał ładnej :)))))))))))))))
ciekawy
ciekawy 2.01.2018, 11:07
A co z przepowiednią w Widuchowej?
ryba
ryba 2.01.2018, 12:50
Jak taki ciekawy to wsadź sobie nos do kawy!
rak
rak 12.01.2018, 23:05
Fama niesie, że pan z *** idzie do polityki i na wójta się przymierza, e- zamknął - być może ze względu na duży zus. Oj będzie się działo.
trzeźwy
trzeźwy 2.01.2018, 10:12
A w Trzcińsku zadziałać powinno AA. A co! Też chcemy odetchnąć z ulgą!
powiatowiec
powiatowiec 2.01.2018, 09:38
Odetchniemy z ulgą.
bez kitu
bez kitu 2.01.2018, 08:40
Pierwszą zasadniczą sprawą tzw. samorządu powinno być rozwiązanie tzw. sejmików i powiatów, czy w/g pani dudar jest możliwość samorozwiązania się tzw. sejmiku wojewódzkiego, aby dać iskierkę dla ogólnopolskiego rozwiązania tych dwóch zbędnych instytucji, pani pokaże swoje stanowisko i dać kopa męskim bezwolnym bmw, hę ?
niedoczekanie
niedoczekanie 2.01.2018, 09:37
bez kitu czyli tam gdzie PiS nie sięga tam rozwiązać. Cała władza w ręce...
bez kitu
bez kitu 2.01.2018, 11:47
pis mi lata lub szczeka jak...
XXI wiek mamy, cyfryzację a urzędasów z roku na rok przybywa, jestem za ograniczaniem a nie tworzeniem zbędnych siedzeń, vide, stołek dla szydło, jasne ?
BRAWO
BRAWO 2.01.2018, 08:37
W Gryfinie bardzo potrzebna jest zmiana tak burmistrza z wickami jak i części radnych
A,ze może być u nas CBA to mnie raczej nie dziwi
Burmistrz czy członek rady nadzorczej? Zgadzam się z autorem tekstu.Pewnie CBA pomoze wybrać
gazetka
gazetka 2.01.2018, 08:26
i rozdawanie gazetek przez uczniów..
Baniak
Baniak 2.01.2018, 01:25
Jestem przekonany, że kobiete wojta, zastapi kobieta.

Pozostałe