Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Łabędź uratowany! Interwencja igryfino odniosła skutek

  • 8.01.2018, 18:04
Łabędź uratowany! Interwencja igryfino odniosła skutek fot. czytelniczka igryfino
O gryfińskim łabędziu, który miał haczyk wbity w szyję, a nogi zaplątane w żyłkę zaalarmowała nasz portal jedna z czytelniczek. Wiadomo było, że ptak bez pomocy ludzi nie przeżyje. O sytuacji poinformowaliśmy więc Straż Miejską, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz firmę Nisus Pogotowie i Rehabilitacja Zwierząt w Parsowie. Ta firma ma podpisaną z gminą Gryfino umowę o udzielaniu pomocy zwierzętom. Pierwszą próbę ratowania łabędzia podjęto 2 stycznia 2018 r. Opisaliśmy ją wówczas ze szczegółami. Po kilku dniach razem z strażakami ponownie próbowano złapać ptaka. Niestety, znowu się nie udało. Aż do dziś…

-Dzwonię do państwa, bo bardzo przejęliście się losem tego łabędzia w Gryfinie. Chcę przekazać pozytywną wiadomość. Właśnie wracam z akcji. Łabędź jest już uratowany! Ostatnio dość mocno się ochłodziło, więc ptak w oczekiwaniu na jedzenie podpłynął do nas spokojnie. To znacznie ułatwiło sprawę – poinformował nas dziś 8 stycznia 2018 r. przed godz. 17 Norbert Starzyk, właściciel firmy Nisus Pogotowie i Rehabilitacja Zwierząt w Parsowie.

-W poniedziałkowej akcji brali udział strażnicy miejscy, Oddział Powiatowy WOPR Gryfino, OSP JRW GKP RAFFER z Gryfina i Nisus Pogotowie i Rehabilitacja Zwierząt z Parsowa – mówi nam komendant Straży Miejskiej Roman Rataj.

O szczegóły zapytaliśmy Grzegorza Lacka, prezesa Oddziału Powiatowego WOPR Gryfino.

- Kiedy zbliżyliśmy się łodzią do łabędzia pływającego po Odrze, na szczęście nie uciekał. Za pomocą specjalistycznego sprzętu udało się go złapać i przetransportować do brzegu. Okazało się, że w szyję (na szczęście niezbyt głęboko) ma wbity haczyk, a żyłka oplotła już mu szyję i lewą łapę. Stalka utkwiła w lewej łapie i całkowicie ją unieruchomiła. Ptak miał więc sprawną tylko jedną nogę. Na dodatek linka podczas ruchu naprężała się, co powodowała nienaturalne odchylanie głowy i szyi. Po wyjęciu haczyka i rozplątaniu żyłki, łabędź odpłynął o własnych siłach – opowiada nam prezes Grzegorz Lacek.

Cieszymy się bardzo, że akcja którą zainicjowaliśmy dzięki wrażliwej czytelniczce, znalazła swój szczęśliwy finał. Jesteśmy wdzięczni Straży Miejskiej, Oddziałowi Powiatowemu WOPR Gryfino, OSP JRW GKP RAFFER z Gryfina i Norbertowi Starzykowi z Nisus Pogotowie i Rehabilitacja Zwierząt w Parsowie za przeprowadzenie uwieńczonych sukcesem działań mających na celu uratowanie życia łabędziowi.

 

O gryfińskim ptaku, który miał haczyk wbity w szyję i nogi zaplątane w żyłkę napisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/26508,haczyk-ma-wbity-w-szyje-nogi-zaplatane-z-zylke-bez

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

may
may 10.01.2018, 15:33
Lubię takie happy endy
maracuja
maracuja 10.01.2018, 11:20
Wczesniej to serce się krajało na spacerze na nabrzeżu.
Do wedkarzy
Do wedkarzy 10.01.2018, 00:09
Moze da to co niektorym do myslenia i przestana zasmiecac srodowisko.
Beti
Beti 9.01.2018, 14:23
Nareszcie, dobrze że tak to się skończyło, ale niestety stanowczo za długo to trwało.
czytelnik
czytelnik 8.01.2018, 21:27
Dziękuję wszystkim za udział w akcji ratującej życia łabędziowi. Począwszy od czytelniczki , która zaalarmowała igryfino, skończywszy na służbach ratunkowych.
pytanie
pytanie 8.01.2018, 22:14
A kto ty jesteś, że tak dziękujesz dobrodzieju?
ewa
ewa 9.01.2018, 13:11
a musi byc kimś?? Po prostu dziękuje, bo jest za co! Tydzień czekania na uratowanie ptaka, który jest pod ochroną !!!
Lubsza
Lubsza 8.01.2018, 20:02
Nie ma co, dobra robota choć trochę to długo trwało. Jednak najważniejsze, że się powiodło.
pełna opieka
pełna opieka 8.01.2018, 19:49
Strażacy, strażnicy, ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze... Szacun!
Danusia
Danusia 8.01.2018, 19:45
Jak już sprowadziliśmy je do siebie to dokarmiajmy je dalej zadbajmy o to o nie, dbajmy o nie, najlepiej dla łabędzie kasze i inne z warzywami ponoć chleb im szkodzi mimo, że się przyzwyczaiły.
milusia
milusia 8.01.2018, 19:34
Rewelacja, piękna sprawa aż porusza serducho. A i łezki w oczach
Radio R.
Radio R. 8.01.2018, 19:31
Ludzie nie przesadzajcie! Popatrzcie pod Netto na nekrologi ilu ludzi odchodzi w wieku przedemerytalnym. A ilu z nich z powodu tego że nie miało kasy na leczenie. A łabędz jest tylko zwierzęciem - nawet nie jest katolikiem i nie chodzi na pielgrzymkę.
do radio r
do radio r 8.01.2018, 20:52
Czy to według Ciebie oznacza, że nie należy troszczyć się o zwierzęta?? Najlepiej przejść obojętnie?? Na szczęście jest wielu dobrych ludzi.
gibson
gibson 8.01.2018, 19:25
Młody da sobie radę!
justa
justa 8.01.2018, 19:24
Mieszkańcy dokarmiający ptactwo powinni też uważać, gdzie dokarmiają ptaki, Jeśli obok mężczyźni łowią ryby, to lepiej odejść parę metrów, ptaszki dopłyną do nas.

Ciekawski
Ciekawski 8.01.2018, 19:21
Brawa dla służb !!
tylko jedno pytanie to na miejscu był WOPR czy OSP Raffer czy obie jednostki ?
Rafferowiec
Rafferowiec 8.01.2018, 23:25
OSP Raffer i WOPR ściśle ze sobą współpracują i wzajemnie sobie pomagają.
rozsądnie
rozsądnie 9.01.2018, 00:03
I to się chwali Rafferowiec!
modek
modek 8.01.2018, 21:35
jeżeli wymienione są dwie odrębne jednostki to raczej były 2
dualizm
dualizm 8.01.2018, 19:32
Podejrzewam, że był tylko jeden, ale pod dwoma postaciami!
brawo
brawo 8.01.2018, 19:20
Brawo Brawo Brawo Porządne Chłopaki nie jakieś Mameje (* - *)
Zarejestrować Panią na wrzesień 2021 roku?
Zarejestrować Panią na wrzesień 2021 roku? 8.01.2018, 19:19
To niebywałe że taki tłum ludzi i środków zaangażowano do ratowania łabędzia który nawet nie miał opłaconego ubezpieczenia.
z okna
z okna 8.01.2018, 19:06
Brawo ludzie, którzy tego praktycznie dokonali! Widziałam przez okno i to nie było proste!

Pozostałe