Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Monitoring na terenie miasta - pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa

  • 10.01.2018, 14:23 (aktualizacja 10.01.2018 15:18)
  • KWP Szczecin
Monitoring na terenie miasta - pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa Policja
Jutro na terenie miasta policjanci tutejszej drogówki przeprowadzą działania pod kryptonimem „MONITORING”, których celem będzie edukowanie, pouczanie, a w razie konieczności represjonowanie sprawców wykroczeń.

Policjanci już jutro (11 stycznia 2018 r.) szczegółowo przyjrzą się bezpieczeństwu w rejonie przejść dla pieszych. W tym celu wykorzystany zostanie między innymi monitoring miejski Stargardu. Działania zorganizowane zostały po to, aby nie tylko represjonować sprawców wykroczeń, ale również działać profilaktycznie. W zależności od zaistniałej sytuacji mundurowi będą pouczać, jak również nakładać mandaty karne.

Podczas działań jeden z funkcjonariuszy obserwujący monitoring poprzez radiostację przekazywał będzie informacje patrolom dyslokowanym w mieście. Mundurowi szczególną uwagę będą zwracać zarówno na pieszych jak i kierujących, którzy wzajemnie zadbać muszą o bezpieczeństwo w rejonie jak i na przejściach dla pieszych.

Najpoważniejsze wykroczenia popełniane przez kierujących polegają na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych, omijanie pieszych na przejściach, omijanie pojazdu, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, natomiast do wykroczeń popełnianych przez pieszych należą przechodzenie w miejscu niedozwolonym, przebieganie przez jezdnię, bądź wtargnięcie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

Taką akcję zwiększającą bezpieczeństwo możnaby przeprowadzić na terenie Gryfina, ale tu nei ma monitoringu miejskiego.

KWP Szczecin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przyszlosc
Przyszlosc 11.01.2018, 10:56
Nie kazdy zna. Polecam: Rok 1984 - George Orwell
Konsal
Konsal 10.01.2018, 23:57
To poco jest straż miejska jak ma być monitoring
lloko
lloko 10.01.2018, 22:31
Smutne ale za naszego życia spełnia się pewien orwellowski koszmar.
Kuba
Kuba 10.01.2018, 20:26
Panowie burmistrzowie, fajnie jest wydać publiczne pieniądze, prawda? A monitoring niewiele kosztuje a ratuje, zdrowie, zycie i mienie mieszkańców!
Kampania jest od obiecania.
Kampania jest od obiecania. 10.01.2018, 18:12
Wszystkie miasta naszej wielkości mają monitoring. W Gryfinie mówili o tym w kampanii wyborczej ale PiS tak podniósł nasze bezpieczeństwo, że już o pomyśle zapomniano jak o wszystkich innych.
Państwo POlicyjne
Państwo POlicyjne 10.01.2018, 17:37
Szpiegować mieszkańców? Tylko zwyrodniałe lemingi mogą wpaść na taki POmysł
Helcia
Helcia 10.01.2018, 16:46
Właśnie kiedy monitoring całododobowy? Dobre pytanie do władz miasta i szansa na kolejny artykuł w tej sprawie.
Radosław
Radosław 10.01.2018, 16:07
Dlaczego w Gryfinie nie ma jeszcze monitoringu? Miasto powinno być monitorowane tak jak jest w innych gminach całodobowo.
Cera
Cera 10.01.2018, 16:02
Kto to będzie utrzymywal ?? Jaj teraz nie ma Policji do działań.
niestety
niestety 10.01.2018, 15:53
MOnitoring to dobra rzecz ale chyba nikt nie przekona naszych władz, że białe jest białe, a czarne jest czarne.
tak
tak 10.01.2018, 15:22
Spod Biedry przenieśli się do Neto.
p
p 10.01.2018, 15:16
jutro jest 11 albo ja w innym świecie żyje...
Oli
Oli 10.01.2018, 15:12
Co nas Stargard obchodzi !!!!
Pod Biedrą i Netto żule chleją i leją !!!
A SM i Policja to ma gdzieś przejażdza i niby nic nie widzi !
GT
GT 10.01.2018, 15:14
Proste, bo nie ma monitoringu i nie ma zainteresowana AM i Policji.
GT
GT 10.01.2018, 15:21
Przepraszam, miałem na myśli SM - Straż Miejską!
kalps
kalps 10.01.2018, 14:54
O monitoringu to mówili przed wyborami. Pouczali Piłata jak ma to zrobić. Po objęciu władzy prawdopodobnie zapomnieli co mówili...

Pozostałe