Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Wypowiadanie klauzul opt-out

Wypowiadanie klauzul opt-out
Rzecznik Praw Pacjenta na bieżąco monitoruje obecną sytuację w służbie zdrowia, w tym zgłoszenia pacjentów związane z wypowiadaniem klauzul opt-out przez lekarzy. W każdej sytuacji, która wskazuje na naruszenie praw pacjenta związane z dostępem do świadczeń zdrowotnych, w związku z niewystarczającą obsadą lekarską, Rzecznik będzie interweniował w placówce medycznej.

Niezależnie od zgłoszeń pacjentów, Rzecznik z własnej inicjatywy, na podstawie doniesień medialnych, wystąpił także do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku o wyjaśnienia dotyczące zapewnienia świadczeń zdrowotnych pacjentom od początku 2018 r., a także prowadzi postępowanie w sprawach praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów w stosunku do Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Postępowanie dotyczy akcji protestacyjnej z dnia 8 listopada 2017 r. „dzień bez lekarza”.

Od początku roku do Rzecznika Praw Pacjenta wpłynęły trzy zgłoszenia, dotyczące sytuacji w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie oraz w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, które były związane bezpośrednio z wypowiadaniem klauzul opt-out przez lekarzy. Jak twierdzą osoby zgłaszające problem do Rzecznika, pacjenci byli odsyłani przez pracowników szpitali do siebie nawzajem, bez możliwości uzyskania pomocy lekarskiej. Rzecznik Praw Pacjenta wystąpił do wymienionych placówek z wnioskiem o przekazanie wyjaśnień dotyczących podjętych działań w zakresie zabezpieczenia udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom tych podmiotów od dnia 1 stycznia 2018 r.

Wydział Dialogu Społecznego i Komunikacji, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m.
m. 10.01.2018, 21:51
Szpitale przychodnie ogólnie Służba Zdrowia jest ok. problem brak lekarzy nasi rządzący powinni zrobić tak ażeby lekarze po studiach musieli przepracować i odrobić Studia. Polska płaci za naukę a oni wyjeżdżają za granicę to samo dotyczy pielęgniarek, czas z tym coś zrobić każdy minister powinien coś zrobić a nie tylko tak Rządzą aby zdobyć jak najwięcej głosów. Szacunek dla Owsiaka .
bono
bono 10.01.2018, 21:05
Brzmi ciekawie, a świat jest pełen lęków.
TW Boleś W.
TW Boleś W. 10.01.2018, 17:54
Paulinko , wsadź świeczkę , tylko pamiętaj do lichtarzyka !!!
Paulina
Paulina 10.01.2018, 17:27
Nie wiem czy wiecie ale jutro u mnie ksiądz z wizytą co robić? Błagam was pomózcie bo jestem sama w domu co robić,co robić?
WSI
WSI 10.01.2018, 19:37
Nie zapomnij o ministrantach !!!!!!
Pasterz i ojciec wielu owieczek
Pasterz i ojciec wielu owieczek 10.01.2018, 17:56
Łyknij globulkę albo idź do apteki i kup coś z "dzień po".
Pacjent.
Pacjent. 10.01.2018, 16:23
Dzisiaj(sroda) chciałam zarejestrowac sie do rodzinnego na Gornym Tsrasie. Pierwszy wolny termin dostałam w przyszłym tyg. Tak źle jeszcze nigdy nie było.
Bzdura
Bzdura 10.01.2018, 17:49
Dziwne co piszesz. Tez sie dziś rejestrowalem i wizyta tego samego dnia po dwóch godzinach.
mayby
mayby 10.01.2018, 21:52
Może ta jego choroba psychiczna?!
???
??? 10.01.2018, 17:01
W której przychodni?
mirek
mirek 10.01.2018, 15:50
Przykre jest również to że osoby z orzeczoną grupą inwalidzką lekką i umiarkowaną nie mają żadnych zniżek mzk pks i pkp a radni mogą jeździć bezpłatnie
Gość
Gość 10.01.2018, 15:24
Taka starsza schorowana osoba wróci ze szpitala do mieszkania, a tam brak kasy na leki, opłaty, taxi - autobusy jeżdżą nie tam gdzie powinni, nawet jak są dzieci to muszą pracować za minimum socjalne po 12-14 godzin - polska rzeczywistość, to bardzo przykre i nikt z tych " wielkich"nie pochyli się nad ustawami.

Pozostałe