Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Ruszyła u nas produkcja cydru

  • 11.01.2018, 19:06
Ruszyła u nas produkcja cydru
Pomysł kiełkował od dawna, ale jako początek można wskazać rok 2015 - wtedy udało nam się zgłosić rozpoczęcie robót. Natomiast z dystrybucją gotowego produktu wystartowaliśmy dwa miesiące temu. Trochę nam zajęły sprawy budowlane i administracyjne – mówi portalowi igryfino Radosław Tomaszewski, który razem z Wojciechem Jurkowskim zajął się produkcją cydru.

Pierwszy rocznik cydru to specjalnie dobrana mieszanka długo dojrzewających, późnych jesiennych odmian jabłek z okolicznych sadów.

-Głównie nasz produkt sprzedajemy w Szczecinie, ale i w Gryfinie mamy punkt sprzedaży u pana Marka Kogutowskiego pod adresem Rapackiego 3 oraz po sąsiedzku w sobieradzkim sklepiku wiejskim "Patryś" – informuje Radosław Tomaszewski.

Za realizacją tego pomysłu stoją Radosław Tomaszewski i Wojciech Jurkowski. Ten pierwszy to archeolog z wykształcenia, pasjonat dawnej kultury i rzemiosła. Jak sam się określa, z dumą kontynuuje mającą początki w XIX wieku tradycję rodzinną, związaną z produkcją alkoholu.

Wojciech Jurkowski to eksperymentator, majsterkowicz i propagator technologii cydrowania. Od dawna interesuje się fermentacją, nie tylko alkoholową. To absolwent Biotechnologii w Berlinie, działający od kilku lat w branży biogazowej, obecnie pracownik naukowy i doktorant na Technische Universität München. Sezonowy pracownik winobrań we Francji, skąd przed 5 laty – jeszcze przed cydrową ekspansją w Polsce – przywiózł swoje zainteresowanie tym napojem.

 

Rzemieślniczą Wytwórnię Cydru w Sobieradzu zapowiadaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/4560,czy_bedzie_u_nas_wytwornia_cydru

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Delfin
Delfin 12.01.2018, 10:13
Sobieradz wioska cudow
Malcolm
Malcolm 12.01.2018, 13:20
I tak Trzymać!
smakosz
smakosz 11.01.2018, 23:19
Żebym wydał jakąś opinię to najpierw muszę popróbować.
MAJSTERKOWICZ
MAJSTERKOWICZ 11.01.2018, 21:56
To ja robię dobry cydr!
cappucino
cappucino 11.01.2018, 22:40
Ile ma voltów?
majsterkowicz
majsterkowicz 11.01.2018, 23:06
bezalkoholowe, taki podpiwek trochę
Jjj
Jjj 11.01.2018, 20:58
Bimberek to bym kupił !
Jakub
Jakub 11.01.2018, 21:03
Pytaj w Czepinie. Tam lokalny piją i nie oślepli jeszcze.
umcik
umcik 11.01.2018, 22:41
W Pacholętach przedni!
apacz
apacz 11.01.2018, 20:57
Cydr lubelski - fajna rzecz, tylko za droga według mnie.
PIOTER
PIOTER 9.09.2018, 12:10
To nie cydr tylko wyrób cydropodobny orenzadka z chemia.
gawron
gawron 9.09.2018, 12:12
Aby się wypowiadać w tym temacie to trzeba się najpierw znać.
Kacper
Kacper 11.01.2018, 20:03
A to ciekawostka!
Ola
Ola 11.01.2018, 21:02
No właśnie , Rapackiego 3 w Gryfinie to jest ROLMET przecież , obok Biedronka , gdzie w końcu można kupić ten złocisty lokalny trunek ????
Ola
Ola 11.01.2018, 21:01
No właśnie , Rapackiego 3 w Gryfinie to jest ROLMET przecież , obok Biedronka , gdzie w końcu można kupić ten złocisty lokalny trunek ????

Pozostałe