Zamontujcie na tych ulicach progi zwalniające! - zgodnie proponują kierowcy i piesi

Zamontujcie na tych ulicach progi zwalniające! - zgodnie proponują kierowcy i piesi fot. Jakub Czekan
Skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Żeromskiego w Gryfinie uważane jest za szczególnie niebezpieczne. Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło tam w piątek 12 stycznia 2018 r. -Zamontowanie progów zwalniających poprawiłoby bezpieczeństwo na tych ulicach. Wtedy wypadków na pewno byłoby mniej – uważają czytelnicy, dzieląc się opiniami na naszym profilu społecznościowym.

- Do piątkowej stłuczki doszło dlatego, że kierowca jednego z aut nie zatrzymał się przed znakiem stop, przez co wymusił pierwszeństwo przejazdu – tłumaczy asp. sztab. Grzegorz Klimek, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie.

Jak napisaliśmy wcześniej, w wyniku zdarzenia drogowego jedna osoba została przewieziona karetką do gryfińskiego szpitala.

-Ze wstępnych informacji wiadomo już, że z uwagi na niewielkie obrażenia, jakich doznała kobieta kierująca jednym z samochodów, zdarzenie będzie zakwalifikowane jako kolizja, a nie jako wypadek – dodaje asp. sztab. Grzegorz Klimek i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowań dróg.

 

Zdjęcia otrzymaliśmy od naszego czytelnika Jakuba Czekana.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

postulat
postulat 15.01.2018, 16:58
Progi zwalniające to nie byłby problem - najgorsi są kierowcy-buraki co podjeżdżają pod same wejście samochodem chociaż jest duży parking. Strach wychodzić bo nie raz trzeba łapać dziecko jak wychodzi bo taki żałosny kierowca-rodzic cofa i niemalże rozjeżdża. Czasem taki burak zastawi wózki dziecięce pozostawione z boku lub rowery. Dyrekcja przedszkola powinna wyznaczyć przy bocznym wejściu strefę aby dzieci bezpiecznie mogły wychodzić.
gość
gość 13.01.2018, 21:30
i tak najlepszym rozwiązaniem na te skrzyżowanie jest ........

................... RONDO ..........................................


Dżon
Dżon 13.01.2018, 23:42
To będzie rondo imienia Zwolińskiego. I napis POZDRAWIAM WSZYSTKICH WASZ NIEPORADNY
Pieszy
Pieszy 13.01.2018, 15:14
To jedno przejście od pijalni w kierunku tars polnoc jest beznadziejne prowadzi wprost na skarpę, krawezniki nie sa obnizone przy przejsciu droga do przedzkola a z wozkiem z trudnoscimi ponadto nie ma jak tym wozkiem przez przejscie przejsc bonwchodzi sie na skarpe na szerokosc jednej plytki czyli skrecajac wozkiem trzeba wjechac na jezdnie, czemu to nie jest zmienione gdzie tu logika poszyc przejscie oznakowac slupki tasma odblaskowa i na sienkiewicza wysepki zrobic hako bezpieczne przejscia z doswietleniem tych przejsx wtedy to wymusi do zmjiejszania predkosci bo kierowcy beda musieli naturalnie zwolnic zeby nie wjechac w znak c9 czylu nakaz jazdy po prawej stronie wysepki, A progom stanowcze nie w gorace dni ludzue spia z otaartymi oknami i nie zamierzaja sluchac lup lup INWESTYCJE niech wezmą się za to bo od tego są....
Hałas
Hałas 13.01.2018, 15:04
Nie będzie zgody na progi mieszkańców, wystarczy patrzeć na znakibi się do nich stosować a nie myśleć głupio, iż na stopie się zdąży, ciała już dali z progiem na Jana Pawła, powtórki z rozrywki nie chcemy i jie proście radnego o pokoc w tym temacie jak chce sam to niech na Reja montują. Tu jest lustro w wystarczy ewentualnie niech wymalują linię białą ciągłą przed znakiem bo powinna być, tylko niech malarzw teakcie malowania podjedzie pojazdem aby dokładnie wymalować, żeby wiedział w jakim miejscu kierowca zobaczy bezpiecznie prawą jak i lewą stronę, może vice od inwestycji ogarnie temat bo powinien chyba znać się na tym...
Kto
Kto 13.01.2018, 11:55
Ktoś ma progi na zbyciu to jest okazja żeby zrobić
Hmm
Hmm 13.01.2018, 11:49
Aha a zaraz beda pisac ze im za glosno i trzeba te progi zdejmowac. Radze sie powaznie zastanowic zeby madrze wydac srodki z kasy gminnej.
Roman
Roman 13.01.2018, 14:07
No właśnie. Zwoliński tak powiedział, to mu mówię, Paaanie, to zrób je szerokie i pod moim domem!!! I basta!!!
Madzia
Madzia 13.01.2018, 14:46
Roman ten Zwolinski juz ci nie pomoze bo slaby jest i nie daje rady a na styczniowej sesji ma ponoc zrzec sie mandatu radnego jezeli to prawda to jest dopiero niusik. Zwolinski nic w tej kadencji nie zrobil to co wymagasz tak prostego tematu jak progi
@
@ 13.01.2018, 16:07
Mała strata jednego kundla mniej, może uratuje resztki swego honoru ,bo sługusem i przy***sem zostanie już na dożywocie ,będzie miał więcej czasu na koszenie panu swemu trawników
Krzyś kolega ze straży granicznej
Krzyś kolega ze straży granicznej 13.01.2018, 22:46
Honoru?!?!? Nie miał go w straży granicznej, nie ma go i jako radny. On nie zna tego słowa w ogóle!!!
Andreas
Andreas 13.01.2018, 10:30
Tam jak się przechodzi to trzeba się 5 albo 6 razy obejrzeć za siebie.
gość
gość 13.01.2018, 09:56
dobrze, że nikt nie przechodził po chodniku bo mógł stracić nogi gdyby tak zarzucone auto w kogoś wjechało, tam barierki też są potrzebne
Zenek.
Zenek. 13.01.2018, 09:36
Jak widać nasi kierowcy nie wiedzą co oznacza znak stop,przydały by się patrole przy skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Asnyka,tam dopiero są wymuszenia.
Konsal
Konsal 13.01.2018, 09:18
Jak wybierzemy te władze na następną kadencję to zrobiom wszystkie opisywane w sytuacje. Bo teraz zabrakło czasu
Wiochmen
Wiochmen 13.01.2018, 08:56
Miasto kibel zlikwidowało na dworcu PKP i PKS !!
A wy chcecie progi !! Przecież Gryfińska wiocha cofa sie do średniowiecza !!
adaś
adaś 13.01.2018, 17:41
Zlikwidowano kible ponieważ Burmistrz pozwolił sr ać po krzakach.
Oj Oj
Oj Oj 13.01.2018, 08:23
Toż na polnych drogach jest większy ruch , a taczkami niech jeżdżą .
Kierowca
Kierowca 13.01.2018, 08:22
Niedaleko tego skrzyżowania jest przedszkole, a przy drodze nie ma zadnego znaku informujacego ze dziecko moze wybiec na droge. Kolejne zaniedbanie zarzadcy drogi. Ciekawe dlaczego dyrekcja przedszkola o to nie zabiega?
Odp
Odp 13.01.2018, 11:31
Nie ciekawe tylko proste - wszyscy odpwowiedzialni mają to w nosie. Całe szczescie ze dzieci nie zostaly potracone w drodze do przedszkola.
Infoludek
Infoludek 13.01.2018, 06:21
Radny załatwi progi teraz bo na jesień wybory
somsiad
somsiad 13.01.2018, 05:41
Widać "redakcja" jeszcze nie ustaliła przebiegu wypadku. Śledztwo ciągle trwa. Redaktor naczelne wyznaczył najlepszych dziennikarzy śledczych. Prawdziwe demony kryminalistyki. A swoją drogą konkurencja miała to już 10 minut po katastrofie.
gość
gość 13.01.2018, 09:50
może dlatego, że konkurencja ma fotografa, który mieszka obok?
wieżowiec
wieżowiec 13.01.2018, 10:58
Dziecko Milera chodzi do przedszkola. Lepiej zapytajcie jak parkuje.
Kibic
Kibic 13.01.2018, 03:39
Zwoliński miał się tym zająć, chodził rok, czy dwa temu po domach i mówił, że załatwione,miał nawet maila wysłać z, że tak powiem potwierdzeniem zgłoszenia i jakoś cisza. Tylko fotki sobie piękne strzela i pozdrawia wiecznie. Luuuudzieee....
Uczestnik