Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Mobilizacja przed niedzielnym 26. Finałem WOŚP

  • 13.01.2018, 00:56
Mobilizacja przed niedzielnym 26. Finałem WOŚP fot. TWS, sztab WOŚP Gryfino
W Klubie Nauczyciela w Gryfinie odbyło się szkolenie wolontariuszy, którzy zgłosili swój akces w kwestowaniu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 14 stycznia 2018 r. około stu młodych ludzi z identyfikatorami i puszkami już o godz. 8 rano wyruszy na gryfińskie ulice. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele służb mówili dzisiaj o konieczności zachowania ostrożności, o natychmiastowym zgłaszaniu nietypowych sytuacji.

Adam Lewiński przypomniał o właściwym i kulturalnym zachowaniu. Wolontariusze zapoznali się również z obowiązującym regulaminem, z tym co wolno, a czego nie wolno, gdzie i do kogo zwracać się w razie potrzeby o pomoc, kogo i czego unikać.

Szefem sztabu jest Filip Jóźwiak, a zastępcą Dominik Waś. Jak zawsze wolontariusze mogą liczyć na gryfińską policję, straż miejską, straż pożarną, w tym na OSP Raffer. Tradycyjnie punkt dowodzenia gryfińskim „orkiestrowym” przedsięwzięciem zorganizowany będzie w Klubie Nauczyciela.

Celem 26. Finału WOŚP będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121.909.333,39 złotych. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Gryfino jak co roku włącza się w organizację finału. Impreza rozpocznie się o godzinie 15, a zakończy tradycyjnie jak co roku Światełkiem do nieba o godzinie 20. Podczas 26. Finału WOŚP 14 stycznia 2018 r. wszystkich serdecznie zapraszamy do rejestracji w bazie DKMS jako potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja będzie możliwa w godzinach 15-20.

TWS

 

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 14.01.2018, 12:52
same dzieciaki
nauczycielka
nauczycielka 15.01.2018, 16:36
Niech uczą się wolontariatu za młodu. Popieram!
Senior.
Senior. 14.01.2018, 12:08
Teraz Kijowski robi konkurencję Owsiakowi,w krótkim czasie zebrał ponad 30 tys. zł. na święta.
Senior.
Senior. 14.01.2018, 12:01
Jestem seniorem.Co roku wspieram tą orkiestrę,a w Szczecińskich szpitalach gdzie się leczyłem i się leczę dalej,nie widziałem sprzętów oklejonych serduszkiem orkiestry.Polska to jest taki kraj,gdzie się nie ruszysz to atakują cię puszką o datek na rozmaite cele,dlaczego.?
Tata Asi.
Tata Asi. 14.01.2018, 08:39
Wspomóżmy nasze dzieci w ich wolontariackim darze serca.
Nie lubię brunatnych drelichowców.
Nie lubię brunatnych drelichowców. 13.01.2018, 20:18
Prawicowo narodowe kundle nie odpuszczają. Jeżeli zobaczysz narodowca przy naszych dzieciach i młodzieży dzwońmy na policję.
deja vu
deja vu 13.01.2018, 19:30
Jak się ogląda kronikę filmową z pierwszego koncertu "stonsów" to tak samo o nich mówili kacykowie partyjni jak ty o przystanku Woodstock...
Widziałem
Widziałem 13.01.2018, 16:28
Przejeżdżałem w czasie spędu Owsiaka w Kostrzyniu , takich cudaków brudnych , pijanych to ja w życiu nie widziałem . Na foto widzę normalnych ludzi którzy są NORMALNI . Jakim prawem Owsiak organizuje spęd za pieniądze tych normalnych dla cudaków ????
melon
melon 13.01.2018, 17:52
Niestety masz rację każdy kto wrzuca do puszki niech najpierw zobaczy co dzieje się w Kostrzyniu nad Odrą.
Kto
Kto 13.01.2018, 16:07
Niektórzy zrobiom sobie przy okazji kampanie
ja
ja 15.01.2018, 16:01
zrobią i kampanię - gamoniu:)
obiektywnie
obiektywnie 13.01.2018, 14:58
Bardzo dużo zrobiła WOŚP przez lata i kto tego nie widzi to chyba nie dowidzi.
bez kitu
bez kitu 13.01.2018, 14:13
KOmpendium wiedzy o o.
http://kontrowersje.net/s_jrzcie_na_ministra_owsiaka_i_ministerstwo_wo_p_a_zobaczycie_ca_brzydk_prawd
bez kitu
bez kitu 13.01.2018, 16:03
http://gps65.neon24.pl/post/141973,kilka-drobnych-plusow-jurka-owsiaka-i-jeden-wielki-minus
Wolontariusz
Wolontariusz 13.01.2018, 14:25
Zajmij się czymś pożyteczniejszym niż szukaniem problemów w czymś co wnosi wiele dobrego w naszym kraju. Nie chcesz nie wrzucaj pieniedzy do puszki i tyle.
Żebrak
Żebrak 13.01.2018, 08:25
Czym się różni Kijowski od Owsiaka ????
hiiii
hiiii 13.01.2018, 13:33
a ty z Senegalu piszesz?
wyjaśnienie
wyjaśnienie 13.01.2018, 11:08
KIjowski to jest taki wysoki z brodą, a Owsiak niższy w okularach w czerwonych spodniach.
Hi Hi
Hi Hi 13.01.2018, 09:06
Nazwiskami i robi dużo dobrego dla starych i małych dzieci z tobą jest coś nie tak jeśli tego nie rozumiesz Osiołku
A-Z
A-Z 13.01.2018, 14:19
Firma rodzinna. Juras, małżonka, córki i zięcie. Spoko to wszystko dla dzieciaczków.......
CBA
CBA 13.01.2018, 08:23
Ja mam pytanie co robi lub kim jest Pan Lewinski w orkiestrze.
do 8.23
do 8.23 13.01.2018, 09:04
Wiem że po zawale zrezygnował z tej pracy i pożegnał się, był w innych stowarzyszeniach np u Brzeżińskiego ale nigdzie miejsca nie zagrzał

Pozostałe