piątek, 19 kwietnia 2024 17:48

Z ogólnopolskich zawodów przywieźli 7 medali

UKP „Marlin” bardzo pracowicie rozpoczął nowy rok. Po dość udanych startach w minionym tygodniu w Koszalinie, w sobotę 13 stycznia 2018 r. najmłodsi pływacy wystartowali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci o Puchar KS Warta Poznań, skąd przywieźli 7 medali (2 złote, 1 srebrny i 4 brązowe) oraz wysokie 4 miejsce w sztafecie 4x25m stylem dowolnym (2 dzieci z każdego rocznika). W sztafecie, która uznała wyższość tylko dużych klubów poznańskich popłynęli: Hanna Kruk, Bartosz Sowa, Łucja Witek, Mikołaj Rosiak, Nadia Majchrzak, Szymon Serafin, Aleksandra Szewczuk i Jacek Wodzyński.

Autor: fot. UKP Marlin

Uzyskane wyniki pozwoliły naszemu klubowi zająć 5 miejsce w klasyfikacji medalowej. Biorąc pod uwagę, że na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 359 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z całej Polski wynik ten należy uznać za bardzo dobry. W czasie zawodów nasi pływacy mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Kacprem Majchrzakiem -uczestnikiem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie i Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro oraz rekordzistą Polski na dystansie 100 i 200 m stylem dowolnym.

W najmłodszej kategorii wiekowej 8 lat i młodsi bardzo dobrze zaprezentowała się Hanna Kruk, która wywalczył srebro na dystansie 25m stylem dowolnym i brąz na 50m stylem dowolnym. Tuż za podium, po dystansie 25m stylem dowolnym, stanęła Julia Świeboda, a jako 9 dopłynęła na dystansie 25m stylem grzbietowym. Bartosz Sowa wywalczył 6 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 8 na 50m stylem grzbietowym. Tymoteusz Tarczyński zajął 6 miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym i 25m na dystansie 25m stylem grzbietowym.

Dla dziewięciolatków dwa brązowe medale na dystansach 50m stylem grzbietowym i klasycznym wywalczył Mikołaj Rosiak. Łucja Witek była 10 na dystansie 50m stylem klasycznym, a Liwia Babińska wywalczyła 8 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 19 na 50m stylem grzbietowym.

W kategorii 10 lat Szymon Serafin na dystansie 100m stylem zmiennym był najszybszy, zaś jako czwarty przypłynął na dystansie 50m stylem dowolnym. Nadia Majchrzak wywalczyła 3 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 4 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym. Bartłomiej Prokopowicz uplasował się na 9 miejscu na dystansie 100m stylem zmiennym i 11 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

W najstarszej kategorii wiekowej jako jedyna z medalem i to złotym wróciła Aleksandra Szewczuk za dystans 100m stylem grzbietowym i z 4 miejscem za dystans 50m stylem motylkowym. Weronika Małolepsza uplasowała się na 6 miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym i 7 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym. Jacek Wodzyński dopłynął się na 6 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym i 11 miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym. Wiktoria Iwan zajęła 8 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym. Karolina Fabian wywalczyła 12 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Oliwia Linkowska była 12 na 100m stylem zmiennym i 13 na 50m stylem dowolnym. Jan Staszak dopłynął jako 13 na dystansie 50m stylem dowolnym i 16 na dystansie 200m stylem dowolnym. Miłosz Wróbel zajął 16 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika w pierwszej dwudziestce znaleźli się: Hanna Kruk (3 miejsce), Szymon Serafin ( 3 miejsce), Aleksandra Szewczuk (7 miejsce), Mikołaj Rosiak (8 miejsce), Julia Świeboda (9 miejsce), Nadia Majchrzak (9 miejsce), Tymoteusz Tarczyński (11 miejsce), Weronika Małolepsza (14 miejsce), Jacek Wodzyński (14 miejsce) i Bartosz Sowa (20 miejsce).