Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Skarga na dyrektorkę domu kultury wpłynęła do rady miejskiej

  • 5.02.2018, 21:13 (aktualizacja 06.02.2018 01:01)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Skarga na dyrektorkę domu kultury wpłynęła do rady miejskiej fot. dost.
Konflikt pomiędzy Anetą Marynowską pracującą do niedawna w świetlicy w Krajniku Dolnym a dyrektorką Centrum Kultury w Chojnie zaostrza się. Skargę na działalność dyrektorki CK pani Aneta – zgodnie z zapowiedzią - złożyła dzisiaj 5 lutego 2018 r. do Rady Miejskiej w Chojnie.

Szefowej domu kultury skarżąca zarzuca m.in. zaniedbanie i niewłaściwe wykonywanie zadań, narażanie Centrum Kultury na straty finansowe, nieprawidłowości przy zatrudnianiu, nieodpowiednie traktowanie pracownika, mieszanie spraw osobistych z zawodowymi. Wybrane wątki ze skargi mieszkanki do Rady Miejskiej przedstawiamy poniżej. Dyrektorka (przynajmniej na razie) nie chce odnosić się do zarzutów.

Nie przedłużono ze mną umowy

W uzasadnieniu skargi Aneta Marynowska napisała m.in., że 31 stycznia 2018 r. została poinformowana, iż nie zostaje jej przedłużona umowa zlecenie. Na pytanie: dlaczego? nie uzyskała ponoć żadnej konkretnej odpowiedzi: „Nie bo nie, bo taka jest moja decyzja, tak chce i tak będzie” – miała usłyszeć od dyrektor Centrum Kultury.

- Moim zdaniem umowa nie została przedłużona zupełnie z innych powodów. Konflikt zaczął się od złożenia przeze mnie w Centrum Kultury podania o pracę i mojej wizyty w tej sprawie u burmistrza. Od tego momentu czułam się lekceważona przez panią dyrektor, nie odpowiadała na pytania, na realizację zamówienia środków dydaktycznych czekałam aż 4 miesiące. Mnie pozbyła się, ponieważ miałam odwagę rozmawiać z nią na temat stosunków panujących w pracy – twierdzi Aneta Marynowska i przedstawia kolejne zarzuty pod adresem szefowej domu kultury:

Zatkano mi buzię

Po ukazaniu się mojego postu na portalu społecznościowym, na stronie świetlicy środowiskowej Krajnik Dolny z wyjaśnieniami co się stało i dlaczego nie będę prowadzić już zajęć oraz z podziękowaniami dla dzieci, rodziców i pani sołtys, strona świetlicy została zablokowana i zlikwidowana jako konto fikcyjne. Kiedy umieściłam tę samą wiadomość na swoim profilu, moje konto zostaje zablokowane na 48h. Nie mogę do nikogo napisać żadnej wiadomość, skomentować, wstawić post, wejść na czyjś profil czy w jakikolwiek artykuł. Definitywnie miało to na celu zablokowanie mnie tak, żebym nie mogła wówczas już nic więcej w sieci napisać, cokolwiek dodać czy skomentować. Po prostu tak mi zatkano buzię.

Sprawa finansów

Podczas ferii zimowych 26 stycznia 2018 roku mieliśmy zorganizowany wyjazd do kina. Niestety nie wszystkie zgłoszone dzieci pojechały. Osoba, która była odpowiedzialna za kupno biletów nie przeliczyła faktycznego stanu dzieci. Kiedy zasugerowałam, że nie ma sensu płacić za bilety dla dzieci, których nie ma, usłyszałam: ,,Aneta, co cię to obchodzi? Ty będziesz płacić za te bilety? Mamy tyle na bilety, to tyle zapłacimy. Nikt nie będzie tego teraz liczył”. Nadmieniam, że sama pani dyrektor też była na tej wycieczce i tego nie dopilnowała.

Realizacja zamówień

Inną kwestią jest zamawianie i odbieranie paczek z chemią gospodarczą lub środkami dydaktycznymi. Każdy z wychowawców składa do Centrum Kultury zapotrzebowanie na środki dydaktyczne i chemiczne. Po jakimś czasie dostajemy paczkę. Trwa to długo, bynajmniej tak było w moim przypadku. Zostałam przyjęta do pracy z dniem 1 lipca 2017 roku, Świetlica od jakiegoś czasu nie miała wychowawcy, nie była używana i tym samym miała sporo braków. Dwa tygodnie sprzątałam ją, przywoziłam własne środki żeby doprowadzić świetlicę do stanu użytkowania. Pomagali mi też rodzice. Nie było czym umyć podłogi czy zetrzeć kurzów. Od razu złożyłam zamówienie, paczkę dostałam w listopadzie. Trzy razy składałam zamówienie jedno i to samo, bo za każdym razem niby ginęło, choć pierwsze zamówienie było konsultowane z księgową. Kiedy przyszło do odbioru paczki, dostałam pudełko, w którym brakowało wielu zamówionych rzeczy.

Rozliczanie się

Moim zadaniem odbierając daną paczkę powinnam pokwitować co biorę i ile biorę. Kilka razy chodziłam do Centrum Kultury po np. blok rysunkowy czy kredki lub jeszcze coś innego. Nigdy nic nie pokwitowałam, że coś wzięłam. A powinno być to kontrolowane, sprawdzane. Jedynymi rzeczami, których odbiór faktycznie podpisałam to: tabliczka z napisem ,,zakaz palenia”, kamizelki odblaskowe i apteczka. Z apteczką też dziwna sprawa. Pytałam co mam zrobić ze starą. Usłyszałam, że mam wyrzucić. Myślę, że powinnam się z tego rozliczyć.

Zatrudnianie pracowników

Owszem, jest ogłaszany nabór na stanowisko pracy, ale… 7 grudnia 2017 roku na stronie Centrum Kultury pojawia się ogłoszenie o naborze na stanowisko instruktora/animatora. Oferty należy składać do 29 grudnia 2017 r. Jednak już 11 grudnia 2017 r. na warsztatach pojawia się nowa osoba, która jak się później okazuje, zostaje od stycznia pracownikiem Centrum Kultury.

Na pierwszym zebraniu po wakacjach pani dyrektor oznajmiła, że osoby z wyższym wykształceniem będą miały umowy na dłuższy czas, a osoby bez odpowiedniego wykształcenia będą je podpisywać co miesiąc. Nie należę do osób bez wykształcenia. A mimo to umowy na dłużej nie podpisywałam. Czy byłam gorsza od innych pracowników? Dlaczego nie były ze mną podpisywane umowy na takich samych warunkach jak z pozostałymi wychowawcami? – dopytuje się w złożonej skardze do Rady Miejskiej Aneta Marynowska.

 

Poinformowaliśmy dyrektor Centrum Kultury w Chojnie o złożonej skardze i podnoszonych zarzutach. Dyrektor Barbara Andrzejczyk odpowiedziała nam, że nie będzie odnosiła się do pisma Anety Marynowskiej.

 

O sprawie pisaliśmy też tu:

http://www.igryfino.pl/kat-188,a,26858,ze-strachu-o-swoj-stolek-nie-przedluzyla-ze-mna-um.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 12.02.2018, 18:24
Tak sobie czytam i obserwuje
I wiecie co
Cyrk poprostu
Juz chyba nikt nie wie o co poszlo
Wszedzie wszystko po znajomosci
Niby konkursy na stanowisko w ops, gminie
Absolutnie wszedzie
W calej Polsce
Ks Chojna
Ks Chojna 12.02.2018, 01:25
tak! to prawda! jedna na mnie, zaś druga na niego! ;-)

taki cyrk skargowo-dyrektorsko-radnowy :-))))
Widz
Widz 12.02.2018, 15:03
Co to znaczy jedna na mnie druga na niego ? Przez kogo te skargi złożone i gdzie ?
widman
widman 12.02.2018, 09:11
Znaczy, że kampania się rozkręca.
exświetlicowa
exświetlicowa 11.02.2018, 22:23
Czy to prawda, że do rady wpłynęły 2 kolejne skargi?
Widz
Widz 12.02.2018, 15:01
Gdzie ii kiedy wpłynęły te skargi ? Do rady miasta czy do burmistrza ? Kto je złożył ? Kolejne swietliczanki ?
lupa
lupa 12.02.2018, 16:15
Trzeba pytać przewodniczącego, w każdym bądź razie trzy świetliczanki nie pracują!
obiektywna
obiektywna 11.02.2018, 12:14
Dobrze administrator zrobił, że wyrzucił chamskie komentarze nie odnoszące się do sprawy a próbujące bawić się w psychiatrę. Według mnie to świadczy o tym, że komuś wyraźnie puszczają nerwy.
Basiu
Basiu 11.02.2018, 11:26
Dorotko widzę, że już przeczytałaś zarzuty skoro je oceniasz. Skup się na nich, a nie na wyszukiwaniu chorób psychicznych swoich domniemanych wrogów.
pilna sprawa
pilna sprawa 9.02.2018, 18:54
Dwie świetlice puste, trzy świetliczanki "zwolnione". Trzeba powołać nową komisję panowie i panie radne!
ciekawa
ciekawa 9.02.2018, 09:08
Czy ktoś wie jaka jest dalej procedura w Radzie Miejskiej?
zwykła procedura
zwykła procedura 9.02.2018, 18:08
Wiadomo - wystosują pismo do Andrzejczykowej i będzie musiała się tlumaczyć.
Dorota
Dorota 8.02.2018, 22:45
Koncz waść wstydu oszczędź
Pani Aneto czy wie pani co to jest honor?
Halo, jesteśmy dorośli
W dorosłym życiu tak już jest, nie zawsze mamy prace taką o jaką walczymy
Racjonalnie patrząc mosty za Panią spalone bo nikt Pani nie zatrudni moim zdaniem
Strach poprostu bo jesli umowa się skonczy to bedzie artykuł na portalu!
Absurd
Staram sie być obiektywna ale moim zdaniem
Zachowuje sie Pani jak rozkapryszone dziecko, ktore nie dostało cukierka
nuta goryczy
nuta goryczy 9.02.2018, 16:21
Baśka lepiej ty się zastanów kto ciebie po wyborach zatrudni, bo ocena twojej pracy wcale nie wypada pozytywnie.
Zainteresowany sprawą
Zainteresowany sprawą 9.02.2018, 16:33
A to akurat prawda. Smud za dyrektorka będzie sie dużo dluzej ciągnął niz za zwykłą prostą osobą jaką jest owa swietliczanka. Wysokie stanowisko zobowiazuje. W roku wyborczym Pani Barbara działa na wysokich obrotach, w roku wyborczym dostaje większy budżet zeby móc wiecej działać. Strona centrum kultury działa - post za postem. Ma ich być widać. A co z poprzednini latami. My ludzie pamietamy i nie zapominamy. W tym roku na dni miasta szaleją. W koncu mamy rok wyborczy. Tylko co po wyborach jak sie wladze zmienia ? Oto jest pytanie ? Kto będzie chcial takiego dyrektorka ?
wyborca nie do okiwania
wyborca nie do okiwania 9.02.2018, 18:10
Po tylu latach upokorzenia gminy która stała się najgorszą w powiecie nic już tej grupie wzajemnego wsparcia nie pomoże.
Widz
Widz 9.02.2018, 15:50
Przecież tu nie chodzi o to że ktoś komuś umowy nie przedłużył. Nikt tu nie ma o to prentensji. Tylko o to w jakich okolicznosciach i dlaczego. Wstyd ? Jaki wstyd ? Ze pani Aneta mówi otawcie o tym co sie dzieje w centrum kultury i o finansach ?
amba
amba 7.02.2018, 22:48
Dyrektorka i tak będzie musiała napisać wyjaśnienia dla komisji rewizyjnej. Innej opcji nie ma.
opcja
opcja 7.02.2018, 23:33
A co będzie jak nie?
plan B
plan B 8.02.2018, 10:49
umowa się nagle skończy
okey
okey 8.02.2018, 20:09
A niech się dyrektorce nagle umowa skończy, niech zazna to, co innym robiła.
Znam ją
Znam ją 7.02.2018, 18:42
Anecie chodzi o dzieci???!!!???!!!Bynajmniej!!!!!!!!!!!!!!
znam ciebie mącicielu
znam ciebie mącicielu 7.02.2018, 23:08
Wobec dzieci i rodziców dobrze się zachowała. Przecież chyba każdy średnio inteligentny wie, że chodziło o pracę, w której źle została potraktowana. Z pewnością dyrektorce nie chodziło o dzieci bo po 31 stycznia świetlica po prostu została zamknięta.
Widz
Widz 9.02.2018, 16:03
Informacje z samego centrum kultury.
Od srody w ceka trwa szybki casting na swietliczanke. Trzeba na szybkiego kogos znaleźć bo przeciez Pani dyrektor powiedziała ze ma kogoś na jej stanowisko. A tak naprawdę nikogo nie było. Jak sie zrobił szum zrobil wokół sprawy to sie *** pali i się szuka osoby zeby ludziom buzie zamknąć. Do tego szuka się haków na Panią Anete dzwoni po znajomych oraz do innych wychowawcach czy zauwazyli nieprawidłowości w wykonywaniu jej pracy. Teraz pani dyrektor szuka ? A jak bylo dobrze to sie nie interesowala. No ale przeciez czyms sie trzeba bronić i lewych swiadkow szukać. Do tego w pracy ma doradce - radnego który mysli ze jest lepszy od adwokata i mysli za nią bo sama nie potrafi.Pisemne wyjaśnienia do rady miasta też pewnie za nią napisze.
Chojna
Chojna 7.02.2018, 17:55
Nikt nie kazał milczeć. Bzdurami się nie zajmujemy.
do Judaszy z24
do Judaszy z24 7.02.2018, 22:29
Pieniądze podatników są bzdurą? A nie przeszkadza wam jak skapuja do waszej kieszeni?
kłonica
kłonica 6.02.2018, 23:09
Chyba najważniejsze, że to czerwone, nomen omen towarzystwo doskonale się czuje w tak burżujskich okolicznościach przyrody a tu nagle ktoś spokój zakłóca!.
Stettiner
Stettiner 6.02.2018, 22:51
Tak to bywa jak niewłaściwa osoba znajdzie się nie na odpowiednim stanowisku.
Radna
Radna 6.02.2018, 17:14
A lokalne media z Chojny milczą. Wstyd panie Pawle Slowinski. Redaktorze naczelny. Powinniscie chociaz udostępnić ten artykuł i poprzedni w tej sprawie u siebie na stronie. Czyzby ktos kazał Wam w tej sprawie milczeć. Wasz portal powinien byc niezależny i artykul powinien sie pojawić bez względu na to czy jest to na korzyść obecnej wladzy czy nie. Najlepiej zamieść pod dywan i poczekać az sprawa ucisnie albo opisać po zakończeniu sprawy ze skarga byla bezsadna.
kaszana
kaszana 6.02.2018, 17:23
Polityczne układy i układziki nie pozwalają Sławińskiemu na obiektywne ogarnianie tematów.
leming
leming 6.02.2018, 19:52
Konarski mu pewno nie pozwolił żeby nie wspierać Mroza na burmistrza.
Radna
Radna 7.02.2018, 10:13
Myślę że nie Konarski ma tu swoje uklady. I nie chodzi tu o pana Mroza. Myślę ze uklady są miedzy Centrum Kultury a panem Słowiańskim oraz sponsorowaniem portalu przez partnera pani dyrektor. Zwróćmy uwage że portal jest patronem medialnym centrum kultury. W kazdej imprezie biorą udział. Przez Centrum Kultury się promują.
amciu
amciu 7.02.2018, 12:45
Pani radna może mieć rację. W takim razie to układ biznesowo-towarzyski może zabijać tu prawdę.
studio muz
studio muz 7.02.2018, 13:43
Czyli burmistrzowi na głowę wchodzą :))))
umowa
umowa 7.02.2018, 23:34
Przecież rozwiązał sprawę!
Radny wszystkich radnych
Radny wszystkich radnych 6.02.2018, 17:02
A co ze swoją wiedzą mogą zrobić?!
podpowiedź
podpowiedź 6.02.2018, 16:31
Radni powinni zlecić kontrole tej instytucji bo jak się dzieje źle to nie wiadomo czy jeszcze nie w innych zakresach.
radny
radny 6.02.2018, 13:03
Czy mam rozumieć, że pan burmistrz zapoznał się ze skargą? Ta skarga chyba powinna wpłynąć też do niego, ponieważ to on pracodawcą dla pani dyrektor.
Z krajnika
Z krajnika 6.02.2018, 12:48
Mnie nie stać na zdjęcie na tle gór i nie placzę, że za mało zarabiam! Jeśli dla Pani stawka w świetlicy była za mała! To przy sadzeniu lasu płacą więcej!
Widz
Widz 9.02.2018, 16:22
A to co juz nie można w góry jechać ? Czy ta pani narzeka że za mało pieniedzy zarabia ? P.s. sadzisz lasy i Cię nie stać? - proponuje zmienić fach.
czytam i się dziwię
czytam i się dziwię 6.02.2018, 13:01
I po co ta szydera ze skrzywdzonego w pracy pracownika? W ogóle wiesz o co chodzi w tym temacie czy kazali ci pisać, żeby zaciemnić temat?
Darek
Darek 6.02.2018, 17:07
Nikt nie zwolnił..... bo nie była zatrudniona! Miała tylko umowę na czas określony, a to zasadniczo robi wielką różnicę...

Ja też napiszę skargę, że mnie do ceku nie przyjęli - a chciałem! Bo co!
Ja
Ja 6.02.2018, 20:09
Fakt! To umowa zlecenie. Konczy sie i nikt nie musi jej ponawiac. Bez uzasadnienia. Takie prawo.
drops
drops 6.02.2018, 17:24
A innym przedłużają więc coś jest nie halo!
widzę czytam i płacze
widzę czytam i płacze 6.02.2018, 12:25
To co tu jest napisane jest żałosne .Dzieci wiejskie chętnie przychodzą na świetlice nie potu by rysować .Potrzebują pomocy w odrabianiu lekcji I też odpocząć pograć ,przynoszą produkty na rożne kulinarne zabawy .Centrum kultury organizuje wyjazdy darmowe gdzie cetnie dzieci jeżdżą teatry lodowisko ...czytam te absurdy i nie wiem płakać czy śmiać się .bilety do kina każdy wychowawca zgłasza ile osób jedzie a w dzień wyjazdu czasem jest ze brakuje 5 dzieci a bilety zakupione ,To teraz dyrektor powinien stać przed kinem i je sprzedawać by nie stracić masakra co ta kobieta wymyśliła,Nie masz pracy idź do burmistrza z podaniem ,,,w ck brakuje tylko tańca ...
Pogromca idiotyzmu
Pogromca idiotyzmu 6.02.2018, 13:17
Popatrz, przeczytaj i się rozpłacz nad tym co napisałeś/aś. To jak nie pojedzie 50 dzieci na wycieczkę to też za nie zapłacisz?Bo przecież były na liście. Za usługę płaci się po fakcie lub tuż przed jeśli nabywca jest w stu procentach pewien czy ma pokrycie ze stanem faktycznym. Ale to są zagadnienia dla ludzi logicznie myślących do których Co niektórzy nie należą. Pozdrawiam
gość
gość 6.02.2018, 13:28
Pogromca ma rację, czyli jednak wychodzi na to ze w tym przypadku to jednak niegospodarność.
czytam i się dziwię
czytam i się dziwię 6.02.2018, 12:56
No patrz jaka kraina szczęśliwości - wszytko już w CK jest tylko tańca nie ma. Przepraszam mam tylko jedno w zasadzie pytanie - dyrektorka poprosiła cię o wypisywanie tych bzdur?
widze czytam i płacze
widze czytam i płacze 6.02.2018, 13:13
a byłeś w ck na jakich zajęciach czy siedzisz na fb cały dzień i się dziwisz .
setup
setup 6.02.2018, 16:20
Masz na myśli prywatne zajęcia za które uczestnicy musza płacić?
obiekywny
obiekywny 6.02.2018, 11:00
Widzę że z tego zrobiła się sprawa polityczna.

Pozostałe