Nie mają wody, bo został przerwany wodociąg. Rury biegną inaczej niż pokazuje mapa

 Nie mają wody, bo został przerwany wodociąg. Rury biegną inaczej niż pokazuje mapa
Chciałbym przedstawić sytuację, jaka ma miejsce w Babinku w gminie Banie. Podczas prac nad oczyszczalnią ścieków mieszkańcy praktycznie codziennie są pozbawiani bieżącej wody. Rozumiemy, że podczas prowadzenia tego typu prac to nieuniknione i wszystko byłoby ok, gdybyśmy byli informowani o tym, kiedy wody w kranach nie będzie. Niestety tak się nie dzieje. Odcinają dopływ wody kiedy chcą i nie zdążymy się nawet zabezpieczyć – napisał do nas w drugiej połowie stycznia mieszkaniec Babinka. Zapytaliśmy z Urzędzie Gminy w Baniach o tę sprawę. Oto jaką dostaliśmy odpowiedź:

W odpowiedzi na pismo w sprawie pozbawienia bieżącej wody mieszkańców miejscowości Babinek podczas robót związanych z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Babinek udzielamy wyjaśnień w powyższym temacie.

Przerwy w dostawie wody spowodowane były awariami ponieważ obecna sieć wodociągowa w rzeczywistości przebiega inaczej niż jest to pokazane na mapach geodezyjnych i następowały przerwania rurociągu. Od dnia 23 stycznia 2018 r. nie występowały przerwy w dostawie wody.

wójt gminy Banie

Teresa Sadowska

 

Okazuje się jednak, że problem powrócił.

-Znowu mamy przerwy w dostawie wody w miejscowości Babinek. Sytuacja taka trwa już od dwóch dni. Zero jakiejkolwiek informacji ze strony gminy – skarży się czytelnik z gminy Banie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wodnik
wodnik 10.02.2018, 11:03
Jak nie ma wody, to nie ma ścieków i nie śmierdzi na Babinku .A jak troche z kranu poleci brudna woda to przecie nie problem
Hahaha
Hahaha 9.02.2018, 09:05
Chyba twój chłop tam kopie
Hahaha
Hahaha 9.02.2018, 09:04
Chyba tam twój chłop kopie i rury przerywa
Afk
Afk 9.02.2018, 06:34
Jeżeli są przerwy to 1 godzinę max i nie pierdocie głupot
Hahaha
Hahaha 9.02.2018, 09:03
Jaką godzinę?
Knaga
Knaga 8.02.2018, 12:52
Trzoda
mega
mega 8.02.2018, 09:37
Biednemu jak zwykle wiatr w oczy.

Pozostałe