Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018

Stop przemocy w rodzinie

  • 9.02.2018, 14:09
Stop przemocy w rodzinie Przeciw przemocy w rodzinie - plakat PCPR (arch.)
Ile kobiet zamieszkujących tereny wiejskie województwa zachodniopomorskiego przyznaje się do tego, że pada ofiarą przemocy w rodzinie? Czy takie osoby wiedzą gdzie szukać pomocy? Uzyskanie odpowiedzi na te pytania oraz przeprowadzenie działań profilaktyczno-edukacyjnych dotyczących cyberprzemocy to cele konkursu Urzędu Marszałkowskiego WZ, skierowanego do organizacji pozarządowych. Termin składania ofert upływa 27 lutego br.

Z badań ankietowych przeprowadzonych w 2017 r. przez NIK na grupie ponad 1800 osób wynika, że z cyberprzemocą zetknęło się prawie 40% uczniów, ok. 30% rodziców oraz 45% ankietowanych nauczycieli.

 

O dofinansowanie konkursowych działań mogą starać się organizacje pozarządowe funkcjonujące na terenie Pomorza Zachodniego. Łączna pula, 90 tys. zł, zostanie podzielona między poszczególnych laureatów, którzy podejmą się realizacji poniższych zadań: 

1.Badanie stopnia identyfikowania doświadczanych form przemocy przez mieszkanki wsi oraz ich stan wiedzy na temat instytucjonalnej oferty pomocowej w zakresie przeciwdziałania przemocy.

2. Działania profilaktyczno-edukacyjne z zakresu przeciwdziałania cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.

 

Badania te mają pokazać jaki jest stopień świadomości mieszkanek obszarów wiejskich na temat przemocy w rodzinie i oferowanej pomocy w województwie. Natomiast dzięki profilaktyce i edukacji dzieci oraz młodzież zapoznają się z konsekwencjami hejtu w Internecie oraz poznają różne formy przeciwdziałania cyberprzemocy.

 

Oferty można składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (ul. Korsarzy 34, Szczecin) lub w Wydziału Współpracy Społecznej (ul. Starzyńskiego 3 pok. nr 329) do 27 lutego 2018 r.

 

Środki konkursowe pochodzą z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego ustalonego na 2018 r.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

emerytowana
emerytowana 11.02.2018, 21:00
Na niebeską linię dzwonią najczęściej dorosłe dziecko. I ujawniają, że ojciec bije matkę. Dzwonią też sąsiedzi, którzy słyszą, że gdzieś w ich bloku dzieje się coś złego czy niepokojącego.
Wolność
Wolność 11.02.2018, 18:16
Konkursy nie zastąpią egzekwowania prawa wobec przestępców, którzy za wyrządzone zbrodnie dostają śmieszne wyroki.
Pokrzywdzeni posiadają wysoką świadomość, tj. wiedzą jak działają organizacje stojące na straży prawa w Polsce.
Dobra rada od Bronka
Dobra rada od Bronka 11.02.2018, 15:49
Badania mają pokazać stopień świadomości mieszkanek na temat oferowanej pomocy ... ZMIEŃ PRACE I WEŹ KREDYT ;)
500+
500+ 11.02.2018, 15:42
Kobieta jest tylko po to aby gotować, sprzątać, rodzić dzieci i służyć mężczyźnie.
Nasze władze z tym się zgadzają i popierają ten model.
:D
:D 11.02.2018, 16:08
zapomnialas dodac ze gacie prac tez musi i piwko podawac.
Jola
Jola 10.02.2018, 19:33
Co to jest, badania za 90 tysięcy? Przecież w każdej wsi wiedza ludzie który chłop pije nałogowo t i robi bonanzę w domu. Te badania to pic na fotomontaż by jakieś, znajomek kasę przytulił.
bita
bita 11.02.2018, 07:06
Jak taki mocny niech uderzy silniejszego slabszego to nie sxtuka tylko brak rozumu
Jolanta
Jolanta 10.02.2018, 11:49
Nieraz zdarza mi się że zupa jest za słona.
Albercik
Albercik 9.02.2018, 19:20
Kobieta mnie bije…Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę.Nas? Bohaterów? Prądem?!Nie wytrzymam! Permanentna inwigilacja! Nie wytrzymam!
Nieźleście nas urządziły, siostry!Żeby chłop nie mógł z gołą babą w windzie…Zostawcie mnie! La la la.
Dżesika
Dżesika 9.02.2018, 18:54
A ja tam lubię jak mój mi tak dobrze przy.....li człowiek przynajmniej czuje że żyje i nie myślę o głupotach, potem mnie puknie i miłość kwitnie.
Ela
Ela 9.02.2018, 18:13
Straszne to zdjęcie...
Bóg, honor, ojczyzna, rodzina.
Bóg, honor, ojczyzna, rodzina. 9.02.2018, 16:34
Ręce precz od tradycyjnego polskiego, narodowego, patriarchalno katolickiego modelu rodziny.
.
. 9.02.2018, 15:47
Mój mąż bije i poniża mnie od ponad 30 lat. Kiedyś szukałam pomocy. Mąż zadbał abym „nie musiala” pracować i tak zajmowałam się 3 dzieci w domu. Do kościoła chodziłam i chodzę. Ksiądz powiedział że to taki mój krzyż i muszę go nieść. Teraz dzieci się wyprowadziły, a ja cały czas z mężem.
Chiala bym się rozwieść ale jak? Finansowo nie dam rady sama się utrzymać a co dopiero rozwód. Ciężko mi znalec pracę bez doświadczenia.
Dzisi urosły... Dwóch synów i córka. Jeden z synów wpadł w alkoholizm. Drugi ma żonę i 2 wspaniałych dzieci. Po synowej widać że nosi taki sam krzyż co i ja.
Ah... takie życie.
:D
:D 9.02.2018, 16:47
ZYCIE TO NIE BAJKA I NIE DRAPIE NAS PO JAJKACH :d
popers
popers 9.02.2018, 18:12
Ryum słabiutki, a słownictwo niewyszukane.

Pozostałe