sobota, 27 kwietnia 2024 01:04

Trzy medale zdobyte w zawodach Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej

W sobotę 10 lutego 2018r. w Choszcznie, odbyła się druga edycja zawodów z cyklu Zachodniopomorska Liga Pływacka. 190 zawodników i zawodniczek reprezentowało 12 największych klubów pływackich naszego województwa. Zawody rozgrywane są dla dzieci, w kategoriach wiekowych 11 lat i 10 lat i młodsi. Wśród nich nie mogło zabraknąć również przedstawicieli UKP „Marlin”. Klub wystawił do walki o medale 16 zawodników i zawodniczek, którzy przywieźli 3 srebrne medale.

W młodszej kategorii wiekowej srebrny medal wywalczył Szymon Serafin na dystansie 50m stylem grzbietowym i był tuż za podium na dystansie 100m stylem zmiennym. Gabriela Krawczyk była 8 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 17 na 100m stylem zmiennym. Mikołaj Rosiak wywalczył 17 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 19 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym. Nadia Majchrzak uplasowała się na 14 miejscu na dystansie 100m stylem zmiennym. Liwia Babińska, Kacper Kubiś i Bartłomiej Prokopowicz zajmowali dalsze miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce.

W starszej kategorii dwa srebra wywalczyła Aleksandra Szewczuk na dystansie 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. Weronika Małolepsza zajęła 5 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym i 8 miejsce na 100m stylem klasycznym. Jacek Wodzyński dopłynął jako 8 na dystansie 100m stylem dowolnym i 11 na 200m zmianą. Miłosz Wróbel zajął 9 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym i 18 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym. Jan Staszak był 17 na 100m stylem klasycznym i 22 na 100m stylem dowolnym. Wiktoria Iwan przypłynęła na 15 miejscu na dystansie 200m stylem zmiennym i 27 miejscu na 100m stylem dowolnym. Karolina Fabian wywalczyła 16 pozycję na dystansie 200m stylem zmiennym i 22 na dystansie 100m stylem klasycznym. Dalsze pozycje w swoich startach zajmowały Oliwia Linkowska i Zuzanna Wojdyła.

W kategorii 10 lat i młodsi nasz klub wystawił dwie sztafety. Wysokie 4 miejsce, na dystansie 4x50m stylem zmiennym zajęła sztafeta w składzie: Mikołaj Rosiak, Nadia Majchrzak, Szymon Serafin i Gabriela Krawczyk, zaś na 12 miejscu udział w zawodach zakończyła sztafeta w składzie: Zuzanna Wojdyła, Liwia Babińska, Kacper Kubiś i Bartłomiej Prokopowicz. Na piątym miejscu, na tym samym dystansie, dopłynęła nasza starsza sztafeta w składzie: Miłosz Wróbel, Karolina Fabian, Oliwia Linkowska i Jan Staszak.