Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Film pretekstem do porozmawiania o depresji

  • 11.02.2018, 22:53 (aktualizacja 12.02.2018 17:28)
  • Admin Admin
Film pretekstem do porozmawiania o depresji
Gryfinianka Eliza Hołubowska w filmie "Moja siostra..." wcieliła się w rolę osoby zmagającej się z depresją. Paradokument braci Pawła i Michała Kulików nakręcony został w Gryfinie. Emisja filmu i spotkanie z producentami 17 lutego 2017 r. w Cedyni.

Wstęp na projekcję filmu jest wolny. Na spotkaniu pod hasłem „Na zdrowie, Cedynio!” kuźnię odwiedzą dr Teresa Joanna Andrzejewska i Michał Kulik.

Informacje o wydarzeniu:

„Moja siostra...” film paradokumentalny (wcześniejszy tytuł roboczy: „Przełamać depresję - odzyskać siebie”)

Polska, 2017, 50 minut, reżyseria i scenariusz: Paweł Kulik

Obsada m.in.: Eliza Hołubowska – starsza siostra, Bibianna Chimiak – młodsza siostra, Brygida Małyska – sąsiadka oraz Michał Kuczyński

konsultacja medyczna: prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec

konsultacja nauk humanistycznych: dr Teresa Joanna Andrzejewska

Dwie siostry: starsza (50 lat) i młodsza (40 lat). Relacja pomiędzy nimi poddana zostaje destrukcyjnemu oddziaływaniu depresji.

Młodsza siostra jest racjonalna, odważna, wychodzi problemom życiowym naprzeciw. Starsza siostra jest wrażliwa na cierpienia innych, spokojna, wycofana, choć dotychczas radziła sobie w życiu. Pojawiają się u niej stany lękowe, kłopoty z zasypianiem, zmienne nastroje i przestaje sobie radzić z życiem, izoluje się od znajomych i bliskich. Czy młodsza siostra wyciągnie rękę do starszej? Czy depresję można przezwyciężyć?

Miejsce i termin:

świetlica osiedlowa (Kuźnia talentu i patriotyzmu), Cedynia, ul. Kolonia 4

17.02.2018 (sobota) o godz. 17:00

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Katarzyna
Katarzyna 12.02.2018, 16:54
Dobrze zrobiony paradokument. Byłam i widziałam. Pani Eliza rewelacyjnie wcieliła się w role. Polecam obejrzeć. Film pełni rolę także edukacyjną. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele osób choruje.
Piękne zdjęcia!. To prawda wnętrze mieszkania niezbyt piękne, ale...osoba chora nie dba ani na swój wygląd, ani tym bardziej o swoje otoczenie.
problem
problem 12.02.2018, 16:17
A ja mam halluksy. O tym też będzie film?
meblościanka
meblościanka 12.02.2018, 14:02
Ale nora! Załamać się można!
Krzych
Krzych 12.02.2018, 11:08
Byłem widziałem. Banalne teksty wypowiadane przez "aktorki" to straszna męczarnia. Szkoda czasu!
załamany
załamany 12.02.2018, 10:05
Jaki film, taki tytuł!
komentujący
komentujący 12.02.2018, 10:04
To rozmowa o rozmowie?
Działa
Działa 12.02.2018, 09:51
Polecam znakomity lek "NIE***" lek na depresje.

https://www.youtube.com/watch?v=KLmdm5UaQ2A
Krzych
Krzych 12.02.2018, 21:52
hahaha dobre :D
Fox
Fox 12.02.2018, 09:47
... pretekstem DO ROZMOWY... Redaktorzy od siedmiu boleści.
poprawiam
poprawiam 12.02.2018, 10:00
Pretekstem do dyskusji raczej!
analfabeta
analfabeta 12.02.2018, 08:09
do porozmawiania.... kto układa te tytuły??????????
nasze realia
nasze realia 12.02.2018, 08:08
Tu też się gmina popisała i "pomogli" finansowo w realizacji tego filmiku. Obciach
krwiopijca
krwiopijca 12.02.2018, 09:22
Nie, dali gadżety, ale teraz wstyd....
??
?? 12.02.2018, 10:38
no i kto tu się powinien wstydzić ??
petka
petka 12.02.2018, 11:15
O co chodzi z tymi gadżetami?
pestka
pestka 12.02.2018, 14:00
Jak o co? Sami nie dają nie angażują się w nic i jeszcze innym zabraniają dawać. Wszystko z urzędu do Raciechowic na zabawy jeżdzi

Pozostałe