Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018

Akt oskarżenia za atak pizzą podczas manifestacji w Gryfinie. Radny powiatowy niebawem stanie przed sądem

Akt oskarżenia za atak pizzą podczas manifestacji w Gryfinie. Radny powiatowy niebawem stanie przed sądem
Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, któremu zarzucono, że 24 lipca 2017 roku podczas zeszłorocznej manifestacji „Łańcuch Światła” w Gryfinie dokonał naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego Michała S. Podejrzany Marek B. wyjął z opakowania pizzę, którą niósł Michał S., a następnie tą pizzą dokonał naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego mężczyzny – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.
Radny powiatowy Marek B. usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Grozi mu za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Proces przed Sądem Rejonowym w Gryfinie ruszy jeszcze w marcu 2018 r. Jak dowiaduje się igryfino, rozprawy, na których będzie musiał pojawić się Marek B., będą dotyczyły sprawy karnej oraz wykroczenia.
Przypomnijmy, Gryfino było jednym z wielu miast, gdzie 24 lipca 2017 r. zorganizowano spontaniczny protest w obronie sądów. Przed budynkiem sądu zebrała się wówczas grupa osób, które wspólnie czytały konstytucję. Wśród nich był Marek B., który w 2014 r. startował na radnego powiatowego z listy Platformy Obywatelskiej jako kandydat niezależny, ale nigdy nie był i nie jest członkiem PO.
-Owego dnia spotkaliśmy się pod sądem w gronie osób chcących Polski, w której zarówno pan Michał jak i jakikolwiek inny obywatel, w konfrontacji z kimkolwiek na sali sądowej nie byłby na straconej pozycji, gdyż miałby pewność, że sędzia jest niezawisły i niezależny w podejmowaniu decyzji. Niezawisły i niezależny od jakichkolwiek politycznych czy finansowych wpływów. Sędzia wolny i nie wybierany przez polityków, których ma kontrolować, a nie się ich bać. Te postulaty nie spotkały się z życzliwością grupy osób stojącej nieopodal sądu. Obrzucano nas nie tylko nieprzychylnymi epitetami ale także użyto petardy, a w finale z grupy tej wyłonił się prowokator. Powtórzę po raz kolejny. Nigdy nie powinienem był ulec tej prowokacji. Nigdy nie powinienem przekroczyć granicy, za którą znajduje się świat, którego przyzwoity człowiek nie rozumie i nie chce być jego częścią. Za swoje zachowanie przepraszam, właśnie dlatego, że honor nakazuje przyznanie się do błędu – wyznał publicznie radny powiatowy Marek B.
Z kolei mężczyzna, któremu radny rozsmarował pizzę na twarzy zapowiedział, że będzie domagał się publicznych przeprosin i zadośćuczynienia.
– Gazety umieściły mój wizerunek, moja twarz stała się twarzą publiczną. Muszę bronić swojego dobrego imienia. Nie jestem żadnym prowokatorem. Przyjechałem zza granicy na urlop, żeby spotkać się z rodziną. Nie interesuje mnie sytuacja polityczna w Polsce – przekonywał Michał S.
Zaraz po całym zajściu z pizzą pomoc prawną Michałowi S. zaoferowali działacze Kukiz'15.
 
Proces przed Sądem Rejonowym w Gryfinie w sprawie pizzafery rozpocznie się za kilkanaście dni.
 
O incydencie z pizzą napisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj:
i
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (96)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sus
sus 5.03.2018, 18:42
sysek powinien dostac kare za prowokacje
POPZPR
POPZPR 5.03.2018, 13:04
No to protest przed sądem . Kolaboranci wszystkich krajów , ja was bardzo przepraszam - Karol Marx .
ani jeden ani drugi!
ani jeden ani drugi! 4.03.2018, 23:01
Porównanie do Zidane'a i Materazziego wydaje mi się (uczciwszy skalę powiatową) bardzo aktualne.

Krętactwa robiące z jednego (lub drugiego) niewiniątko - a z drugiej strony kata przypomina spór dwóch najbardziej zakutych kiboli Włocha i Francuza.

Bo nawet we Francji i we Włoszech NORMALNI mieli zdanie wyrobione - Zidane walnął, ale Materazzi niewiniątkiem nie był...

Zidane vs Materazzi w wersji powiatowej Dzisiaj, 11:20 Finał mistrzostw świata we Francji. Zidane wali "z byka" Materazziego. Czy Zidane był winny? Tak. Czy Materazzi był niewinny? NIE!!!
Podobna sytuacja. Prowokator łaził z pizzą po tłumie i głośno komentował, drugi zareagował.
bojaźliwy
bojaźliwy 4.03.2018, 22:45
Sąd powinien radnego powiatowego ukarać-najwyższą karą-bo to człowiek,który niegodzien jest wokół nas żyć-on jest straszny i boję się o moje dzieci !!!!!!!!!
???.
???. 5.03.2018, 13:59
On po prostu może gryźć! !!!!!!.
pytanie
pytanie 4.03.2018, 22:41
czy Gryfinski Ruch Patriotyczny to narodowcy?
czas pożegnać osoby tragiczne!! !
czas pożegnać osoby tragiczne!! ! 4.03.2018, 21:56
Brzeziński to radny powiatowy?Przecież to wstyd na całą Polskę,że też ktoś taki beznadziejny nas reprezentuje! ! !
to jest człowiek prymitywny i agresywny niezwykle!!!
to jest człowiek prymitywny i agresywny niezwykle!!! 4.03.2018, 21:20
Powinien być surowo ukarany,tacy ludzie nie powinni być radnymi-wstyd straszny-ukarać !!!
Feliks F
Feliks F 4.03.2018, 23:28
Jak wykrzykującego „Lech Wałęsa” z kontrmiesięcznicy? Tak surowo ukarać wnoszącego pizzę w tłum?
Lulek
Lulek 4.03.2018, 19:59
Radny próbuje z tego zrobić sprawę polityczną , policja była na miejscu zdarzenia i wszystko jest nagrane.
wici
wici 4.03.2018, 22:51
Bo to jest jak najbardziej polityczna sprawa i przez polityków rozdmuchana.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 4.03.2018, 19:41
Nawet nie wiedziałem,że ktoś taki jest radnym,wstyd na całą Polskę,ale zbliżają się wybory i radnym na pewno nie będzie!!!Mam taką nadzieję.Sąd powinien takiego kogoś,bardzo surowo ukarać.
gumowiec
gumowiec 4.03.2018, 18:45
Najbardziej elastyczna jest guma. Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie może uzdrowić ten kraj. Ja non-stop postuluję aby przegumować cała Polskę - od morza do Tatr. Każdy Polak/Polka musi poznać smak gumy. Guma czyni cuda. .... Tylko Dobra Guma.
POPZPR
POPZPR 4.03.2018, 14:00
Łobuz platformiasty myślał że będzie przewrót w Polsce i nic mu nie zrobią . I to ma być radny ???? Łobuz !!!!!
v2
v2 4.03.2018, 14:00
Cwaniako-kasta z gryfińskiego sądu nic mu nie zrobi.Wszak protestował w ich obronie.
ciekawa
ciekawa 4.03.2018, 13:03
Czy pomógł p. Kamil z Gryfińskiego Ruchu Patriotycznego, który jest jednocześnie w Kukiz'15? To wygląda na sprawę polityczną.
Wiemy o p. Marku, szkoda, że dał się sprowokować. A co wiemy o p. Michale? Zwolennik...?
Domino
Domino 4.03.2018, 18:20
Ja myślę, że Kamilek przejął kontrole nad umysłem Marka B. i kazał mu wysmarować twarz Michała S. pizzą....Tak było !
Duduś
Duduś 4.03.2018, 15:34
Ciekawa nie za daleko poleciałaś ? To pomówienia nie uważasz ? A może to wina pizzy bo się przykleiła temu panu do ręki ? :)))
do dudusia
do dudusia 4.03.2018, 23:48
Coś Duduś wrażliwy jesteś i na posty o nikotynie i o drelichu...
ASO
ASO 4.03.2018, 15:29
Kukiz'15 i PiS naglosnili sprawe. Poszkodowany zglosil sie na policję. Ot i cala tajemnica. Nie podejrzewalbym Frelichowskiego o bycie geniuszem prowokacji i taktyki politycznej....
♤
4.03.2018, 13:41
Do "ciekawa" I to jest sprawa polityczna bez dwóch zdań, z tym,że p Marek B nie jest w PO, czy o tym fakcie nikt pana Kamila i jeszcze kogoś nie poinformował??
do ciekawa
do ciekawa 4.03.2018, 13:37
Tak tak najlepiej szukać winnych wszędzie tylko nie w sobie samym. Ciekawa sugestia :))
czarny
czarny 4.03.2018, 12:55
Trzeba to wyjaśnić , czy ten protest - to ZORGANIZOWANY SPONTANICZNY PROTEST czy ZORGANIZOWANY PROTEST , czy SPONTANICZNY PROTEST !!!
oszołomstwo
oszołomstwo 4.03.2018, 23:32
A czy to coś zmienia? Jednym zgromadzeniom można przeszkadzać a za inne kulsony wsadzają do ciupasa?
plus
plus 4.03.2018, 12:34
każdego wkur... taki przypał . Nie dziwię się jego reakcji.
Tadek Drozd
Tadek Drozd 4.03.2018, 12:29
Jaki system i ludzie takie oskarżnia...
Włączcie myślenie. Nie popadajcie w skrajności.
Włączcie myślenie. Nie popadajcie w skrajności. 4.03.2018, 11:39
Jesteśmy homo sapiens ( człowiek rozumny) . Brzeziński wyłączył cechę (przymiotnik) rozumny. Był w momencie agresji innym hominidem. Panie Brzeziński ! Cogito ergo sum. A pan zastosował : "Homo homini lupus est ". Szkoda.
Wolność
Wolność 4.03.2018, 11:35
Pizza drogo będzie kosztować i jeszcze nie skonsumowana.
żenada
żenada 4.03.2018, 11:41
ale za to reklama dla pizzerii na Szczecińskiej:)
haha
haha 4.03.2018, 12:25
Że co żenada? Ze niejadalna?
Seba
Seba 4.03.2018, 11:30
Chyba wszyscy "demokraci" spod tego sądu chwycili teraz za klawiatury i bronią radnego. I trzeba przyznać, że te 15 osób może tu zrobić niezły młyn.
żenada
żenada 4.03.2018, 11:40
Skoro tam było "15 osób" to po co łaził w tę i z powrotem z pizzą? I jeszcze głośno komentował, że mu blokują przejście? POD SĄDEM CHODNIK SZEROKI - 15 OSÓB NIE ZABLOKOWAŁOBY PRZEJŚCIA...
Łowca
Łowca 4.03.2018, 11:27
Ciekawe spostrzeżenie, mieli pozwolenie zgromadzenia?
żenada
żenada 4.03.2018, 11:38
A gdyby gościu z pizzą wlazł w zgromadzenie z pozwoleniem, to by coś zmieniało???
TTT
TTT 4.03.2018, 11:51
Tak, bo musiałby mieć wtedy pozwolenie na demonstrację z pizzą.
oszołomstwo
oszołomstwo 4.03.2018, 23:32
Przecież "podobno" nie demonstrował tylko się spieszył do domu, żeby mu pizza nie wystygła:)

Pozostałe