Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018

Ksiądz stanie przed sądem. Oskarżony jest o pobicie dzieci

Ksiądz stanie przed sądem. Oskarżony jest o pobicie dzieci
Księdzu proboszczowi z Gryfina zarzuca się naruszenia nietykalności cielesnej dwojga dzieci. Po mszy świętej ks. Henryk K. miał dwukrotnie uderzyć ręką dziecko w głowę. Kilka miesięcy później wpłynęło kolejne doniesienie, że duchowny szarpnął i popchnął chłopca przed kościołem.

Ściganie odbywało się początkowo z oskarżenia prywatnego, ale ze względu na okoliczności zdarzenia oraz na to, że pokrzywdzoną jest osoba małoletnia, prokuratura wszczęła tę sprawę z urzędu.

Do pierwszego zdarzenia miało dojść w czasie przygotowań do Pierwszej Komunii. 19 kwietnia 2017 r. na terenie kościoła na Górnym Tarasie w Gryfinie ksiądz zwracał uwagę na niestosowne zachowanie jednej z dziewczynek. Gdy dziecko nie zastosowało się do jego polecenia, miało zostać dwukrotnie uderzone w głowę ręką.

Prokuratura zarzuca ponadto duchownemu, że 13 sierpnia 2017 r. przed kościołem szarpnął chłopca za rękę i następnie popchnął. Dziecko miało doznać obrażeń ciała w postaci otarć naskórka i lekkiego skaleczenia.

-To są pomówienia! – mówił nam ksiądz proboszcz Henryk K.

Prokuratura po zbadaniu obu spraw skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gryfinie. Proces księdza z Górnego Tarasu rozpocznie się niebawem.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (163)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziwne
dziwne 29.03.2018, 20:23
Na bank transmisji z sądu nie będzie?..a dlaczego radny był a ksiądz nie?
Wtajemniczony
Wtajemniczony 27.03.2018, 19:11
Sprawa ma sie odbyć 05.04.18r o godz 9.00 zapraszam chetnych na rozprawe
Don Pedro
Don Pedro 20.03.2018, 11:17
Szatan ma was w swoich ramionach. Jeszcze nie było sprawy ani nie ma wyroku, a wy już wszystko wiecie? Weście się lepiej za siebie i swoje dzieci, Ksiądz da sobie radę bez was. Wasza żółć do Was wróci szybciej niż się tego spodziewacie.
Pozdrawiam wszystkich nieszczęśników.
Schutzengel
Schutzengel 13.03.2018, 08:15
Jaka to niesprawiedliwość, jeden może sobie ogóra zamoczyć bezkarnie i mieć rodzinę, a drugiego wyrzucą na zbity pysk.
https://wiadomosci.wp.pl/jeszcze-jest-ksiedzem-a-juz-za-chwile-bedzie-policjantem-o-tym-jak-zrzuca-sie-sutanne-w-polsce-6229437308556929a
luiza
luiza 11.03.2018, 09:57
czas najwyzszy zabra c sie z tych draniiiiii
robroy
robroy 9.03.2018, 21:22
Ksiądz i radny dwie sprawy kogo wypuszczą a kogo zamkną ???
ruryk
ruryk 9.03.2018, 00:04
Bez jaj, nie chcę wnikać w szczegóły, bo te mogłyby być porażające.
biller na lotnisku
biller na lotnisku 8.03.2018, 23:13
O! A gdyby tu wasz synek z grupą stuosobową odlatywał i każdy z rodziców chciałby wejść, to jaki byłby tłok, sami widzicie i nie mówcie, że nie macie synka, bo w każdej chwili mieć możecie (sprawdzić, czy nie ksiądz).
Qrczek nauczyciel
Qrczek nauczyciel 7.03.2018, 17:02
Sprawy w sądzie miało by okolo 6 nauczycieli z mojej szkoły za bicie szarpanie kopanie itd... stere czasy... ale wtedy rodzic wiedział jak wychować dziecko. Teraz dzieci ze świadomością nietykalności pyskują do rodzicow a co dopiero do ks... mają w zadku ze sie im uwage zwraca a rodzic w domu bo w koncu ma chwile dla siebie. Jak by byl i pilnowal...
Paula
Paula 7.03.2018, 14:44
Dajcie spokoj ...
skalpel
skalpel 7.03.2018, 13:22
Za dużo świadków mówi żeby to były pomówienia.
ważne
ważne 7.03.2018, 12:45
"Za mszę się nie płaci. Msza jest pamiątką ofiary Chrystusa. Odkupienie jest darmowe. Jeśli chcesz złożyć datek, złóż. Ale za mszę się nie płaci. Ważne, żebyście to zrozumieli" to powiedział dziś papież Franciszek.
pisklak
pisklak 6.03.2018, 20:03
Widać,z ę jeden błąd go niczego nie nauczył!
Ojciec
Ojciec 6.03.2018, 19:38
Ale ten Jan to ma coś chyba z głową wycofać wszystko. dać księdzu spokój .Kochany ksiądz.A jakby uderzył twoje dziecko JANIE też tak byś pisał? Wątpię!Normalnych ludzi za takie same czyny ścigać,karać.A ksiądz ok w porządku może.Tragedja!!!
88
88 7.03.2018, 13:07
Wpis Jana, to sarkazm.Tylko kilka osób od razu załapało.
???
??? 7.03.2018, 13:26
A skad to wiesz? Jesteś janem?
sprzatacz
sprzatacz 6.03.2018, 17:35
Proponuję ukarać goscia pracami społecznymi na rzecz miasta (sprzatanie ulic np) w ilości 150 godzin.Co wy na to?
Matka
Matka 6.03.2018, 10:55
Taki czlowiek nie powinuen byc ksiedzem a napewno nie proboszczem. Powinni go wyrzucic a napewno wiecej ludzi zaczeloby znowy chodzic do kosciola
Klara
Klara 7.03.2018, 13:12
A ile matek nie powinno być matkami.
Schutzengel
Schutzengel 6.03.2018, 09:19
Przeglądam jak co rano media i nigdzie nie ma jakiejkolwiek informacji o zarzutach dla księdza. Bardzo lokalna informacja. Uważam że sprawy przeciwko księdzu nie powinien prowadzić Sąd w Gryfinie, bo w tak małym miasteczku, sędzia który chodzi do Kościoła i spowiada się księdzu, może nie być obiektywny. Brawo iGryfino za odwagę, publikując tą wiadomość.
Miejmy nadzieję , że mieszkańcy będą mieli okazję poznać termin rozprawy aby usłyszeń wyrok i uzasadnienie Sądu.
nn
nn 6.03.2018, 12:17
Hahahaha....Sędzia?? Do kościoła???? Hahahahaha....
gość
gość 6.03.2018, 09:27
Po prosatu iGryfino jest dobrze poinformowane. Chyba by nie wprowadzali w maliny w takiej sprawie...
Katia
Katia 6.03.2018, 09:02
Ze mu nie wstyd, ksiadz to ktos kto kieruje sie dobrem i miłością a nie taki bydlak.
Parafianie nie badzcie zaślepieni i nie broncie go. Powodzenia w sądzie
uważam, że
uważam, że 5.03.2018, 23:45
Powinien przeprosić i odejść!
hadrians
hadrians 5.03.2018, 22:29
Byliście 04.03 na mszy? Słyszeliście Ewangelię? "Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie." I sporządził sobie bicz ze sznurków i wypędził wszystkich z świątyni. Jak chcecie mieć skandal na całą Polskę, bo nie umiecie pilnować swoich dzieci, to będziecie mieli - wstyd i hańba.
wstyd i hańba
wstyd i hańba 6.03.2018, 11:02
Przemoc psychiczna to miedzy innymi poniżanie – wprowadzanie w zakłopotanie, zawstydzenie; wyśmiewanie.
tom
tom 5.03.2018, 23:32
Przestań bredzić cudaku.
hadrians
hadrians 6.03.2018, 16:24
Jeżeli Ewangelia to brednie, to "gratuluję" logiki. "Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą."
fakty
fakty 7.03.2018, 21:21
i to wiele bredni ...a z logiką ewangielia nie ma nic wspólnego. to sprawa wiary!
hadrians
hadrians 8.03.2018, 17:55
Bez Ewangelii to logika zawsze zaprzecza faktom. Ale rozumiem, że wielu ludziom to pasuje. Wielu ludzi uwielbia żyć w zakłamaniu i nie widzą, że Ewangelia właśnie mówi o faktach. A Ty decydujesz o tym, czy przyjmujesz w sumieniu, że te fakty zaistniały, czy są tylko bajką. Podług tego następnie interpretujesz świat jako rzeczywisty, czy zredukowany do Twoich wyobrażeń.
zebra
zebra 5.03.2018, 22:32
Tylko pytanie kto się do tego przyczynił? Ofiara czy kat?

Pozostałe