Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018

Podniebne akrobacje w szczytnym celu

Podniebne akrobacje w szczytnym celu fot. TWS
Ocieplając bloki w Gryfinie, zarówno Towarzystwo Budownictwa Społecznego jak i pracownicy ochrony środowiska, a przede wszystkim ornitolodzy, pomyśleli jak pomóc skrzydlatej ptasiej gromadzie egzystującej obok człowieka. Wiosna się zbliża, rozpoczynają się ptasie romanse, więc każde gniazdo, każda budka lęgowa jest na wagę złota.

Zenon Trzepacz z GTBS wraz ze swoją „ekipą” za pomocą samochodu z wyciągiem zakłada tuż pod samym dachem ptasie mieszkania. Drzew jest niestety coraz mniej, parków również nie przybywa, więc obowiązkiem człowieka jest pomoc śpiewającej i fruwającej, żyjącej obok nas cząstce przyrody, Cóż świat wart byłby bez ptaków i zwierząt?

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweł
Paweł 14.03.2018, 13:31
A żaden idiota nie zada pytania dlaczego jest to zakładane. Poczytajcie najpierw przepisy barany i dopiero się wypowiadajcie
pistoła
pistoła 13.03.2018, 23:50
A gdzie byli ANIMALSI się pytam ? Teraz się nie interesujcie a nie tam gdzie was nie trzeba i gdzie nie macie pojęcia.
czytelnicy rządzą!
czytelnicy rządzą! 13.03.2018, 12:56
Miał być pochwalny artykuł a wyszła groteska...
blechacz
blechacz 13.03.2018, 09:35
Dla ptaków budują a od 3 lat nie potrafią wybudować wychodka dla ludzi.
uważaj na głowę:)
uważaj na głowę:) 13.03.2018, 10:19
Ale w kwestii mieszkań TBS normę wypełnił w ciągu jednego dnia ze 40 apartamentów - do końca kadencji pobije rekord z czasów Gierka:)
urwis
urwis 13.03.2018, 09:28
Skoro ten blok będzie i tak obsrany przez ptactwo a w mieście nie ma toalety miejskiej to proponuję mieszkańcom Gryfina wysrewać się pod tym blokiem.I tak nasrane i tak nasrane.Chociaż będzie nasrane w jednym miejscu a nie ponasrewane wszędzie w całym mieście.To tylko taka moja propozycja.
waszka
waszka 13.03.2018, 18:02
na*** i naszczac tam to nie zly pomysl po co po calym miescie ***.Jestem za zeby szczac na blok jak w Amsterdamie kible szczac na blache.
uważaj na głowę:)
uważaj na głowę:) 13.03.2018, 10:15
Podwórko urzędu gminy za szlabanem - kameralnie, zacisznie i śmieci przy okazji można wyrzucić:)
ptaki roznoszą pasożyty i choroby!!!
ptaki roznoszą pasożyty i choroby!!! 13.03.2018, 09:05
W Poznaniu dwie komendy policji zamknięto, dezynsekcja nie pomogła, robili gruntowny remont, KILKUDZIESIĘCIU POLICJANTÓW POGRYZIONYCH NA ZWOLNIENIACH LEKARSKICH, DEZYNSEKCJE W MIESZKANIACH, GDZIE ZAWLEKLI ZARAZĘ!

Kto mieszkańcom zafunduje remonty, wymianę mebli, wreszcie odszkodowania jak trafią na zwolnienia?

Bo się gminie zachciało udawać ekologiczną? Niech WŁASNE URZĘDY OBWIESZA BUDKAMI, JAK PARK CHCE WYCIĄĆ I TAM NIE MA MIEJSCA!!!
budki do parku!
budki do parku! 13.03.2018, 10:22
Tak, wystarczy w przeglądarce wpisać "policja Poznań, gołębie". I to nie jest wcale śmieszne - ludzie mogą stracić zdrowie i dorobek życia!

Już pomijam, że nawet okna nie otworzy, bo prosto nad oknem ptasi wychodek!

Można się śmiać, ale jednak współczuję mieszkańcom!
Ptasiek
Ptasiek 13.03.2018, 01:39
Myślenie zabija poznanie – nie tyle zabija, co wyjaławia, destyluje poznanie w wiedzę. Myślenie: proces przetwarzania poznania w wiedzę.
ciesz się, że krowa nie lata:)
ciesz się, że krowa nie lata:) 13.03.2018, 01:45
Tercet pewnie uważa, że mieszkańcy mają się cieszyć, że domki dla ptaków a nie dla krów im zainstalowali...
sowa
sowa 13.03.2018, 01:35
Piękne domki!
wróbel
wróbel 13.03.2018, 13:52
Piękne ale to nie dla ciebie sowa.
dobrze że krowy nie latają:)
dobrze że krowy nie latają:) 13.03.2018, 01:47
To je sobie zabierz i obwieś cały dach - choroby, pasożyty, ptasie g.wna też sobie zabierz...
inny ptak
inny ptak 13.03.2018, 09:36
Nie krytykuj! Sowa to symbol mądrości przecież!
uważaj na głowę:)
uważaj na głowę:) 13.03.2018, 10:16
Nie każdy kto się nazwie sową jest mądry - jak i nie każdy wręczający kota jest pracowitym i rządzącym:)
nie do śmiechu!
nie do śmiechu! 13.03.2018, 01:10
W Poznaniu ewakuowano na ileś dni całą komendę policji, bo gołębie jakieś ptasie wszy rozniosły. Policjanci w domach mieli dezynfekcję!
Kto ochroni rodziny z dziećmi????
50 metrów od parku robić taki rezerwat dla ptaków?
ptaki roznoszą pasożyty....
ptaki roznoszą pasożyty.... 13.03.2018, 09:07
Policjanci poszli na zwolnienia lekarskie pogryzieni, na koszt policji robiono im dezynsekcję w domu - A TU GMINA ZAPŁACI???
EMERYCI NIE BIORĄ ZWOLNIEŃ LEKARSKICH - A CHOROBY ZNOSZĄ CIĘŻEJ!!!
ptasie móżdżki do domu!!!
ptasie móżdżki do domu!!! 13.03.2018, 00:41
Niech takie budki sobie na urzędzie gminy zawieszą! Tam bardziej pasuje... Szczególnie nad wejściem!
Groteskowe Gryfino.
Groteskowe Gryfino. 13.03.2018, 00:28
GTBS przez cztery lata nie wybudował ani jednego mieszkania. To postanowili wybudować domy dla ptaków na blokach. Gmina absurdu.
ptasie móżdżki do domu!!!
ptasie móżdżki do domu!!! 13.03.2018, 00:44
Jak mieszkańcy narzekali na chwasty na cmentarzu, wyrżnęli kwitnące róże na mogiłach. Jak narzekali na brak mieszkań - za jednym zamachem obwiesili JEDEN blok jak choinkę tymi budkami - A DZIURY W WYWIETRZNIKACH ZOSTAWILI!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.03.2018, 23:40
Wszystko dobrze, ale jak tym podnośnikiem jeździli po powórku to poryli trawe i traz sa dziury. Niech teraz to zasypia a nie
dinas
dinas 12.03.2018, 22:05
Bo część tych "laleczek" ma takie ptasie móżdżki że szok. Siedzi z patolem a później płacz zamiast przerwać taką znajomość od razu. Babska zastanówcie się same nad sobą i włączajcie mózg - bo to nie jest miłość - to tylko chęć mieć kogoś do *
hipis
hipis 12.03.2018, 20:45
Widocznie mają wyrzuty sumienia, ze musza wyciąć drzewa w parku.
ptasie móżdżki do domu!
ptasie móżdżki do domu! 13.03.2018, 00:46
Nie muszą wycinać, tylko debile zamiast powiesić na drzewach w parku wieszali na bloku TBS!
misiarz
misiarz 12.03.2018, 20:39
Fajna lokalizacja : ( te widoki
paranoja
paranoja 12.03.2018, 20:29
Tylko w tej kadencji – tercet chce wyrzynać pół parku a z gminnych bloków TBS robi ptasi rezerwat???
rumba
rumba 12.03.2018, 20:25
Pewno znowu drzwi od klatki będą całą noc otwarte dla kota bo pani go ciągle wypuszcza!! Zostaw sobie okno otwarte na całą noc a nie klatkę żeby menele z mieli gdzie się odlac!
wróbelek
wróbelek 12.03.2018, 19:32
Co za durny i nieprzemyślany tekst. Kto pisze takie durnoty z takim zachwytem ? Strach się bac
paranoja
paranoja 12.03.2018, 20:30
Tyle bloków w Gryfinie – a na żadnym takiego ptasiego rezerwatu nie ma! I to przy samym parku!!! Zresztą w żadnym mieście takiego cuda nie ma!!!
jakto
jakto 12.03.2018, 19:43
Słynna miłośniczka kotów - pani Tamara.
Hela
Hela 12.03.2018, 18:52
Rozumiem że jak będę miała zasrany przez ptactwo balkon to wystarczy zadzwonić i Zenek przyjdzie i posprząta?
paranoja
paranoja 12.03.2018, 20:31
A mówili, że TBS w tej kadencji ani jednego mieszkania nie wybudował – a tu proszę chałupki w drewnie i niektóre DWURODZINNE, większe, mniejsze;)
Co z tego, że dla ptaków a nie dla ludzi – sztuka jest sztuka...
Cyna
Cyna 12.03.2018, 17:15
W Gryfinie to trzeba sokoły hodować. Przegonią te ptaszki obsrywające te obskórne miasto. Następnie to Straż Miejska z Policją powinni surowo karać właścicieli psów, którzy nie sprzątają.
paranoja
paranoja 12.03.2018, 20:32
Tercet zatrudni „sokolnika gminnego”??? Paranoja – ptasi rezerwat na bloku tbs...
Jak znam ich pomysły powołają urzędnika a sokół z głodu zdechnie, bo Napoleon zadekretuje mu sałatki warzywne...
wóz
wóz 12.03.2018, 21:40
Zamilcz - nie marnuj tlenu.
ptasie móżdżki do domu!
ptasie móżdżki do domu! 13.03.2018, 00:48
Pod urzędem lecą cegłówki, pod blokami lecą ptasie g... a ty mówisz zamilcz???

Pozostałe