"Tu rządzi kot". Burmistrz Sawaryn rozdaje gadżety ze swoim podpisem

  • 12.03.2018, 19:59 (aktualizacja 12.03.2018 20:08)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 fot. UMiG Gryfino
-W naszej gminie ruszyła kampania. To widać, słychać i będzie czuć. Burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn już ruszył na plac Barnima wręczać kwiatki napotkanym kobietom. Później przyszedł do GDK rozdawać maskotki-koty. Towarzyszą mu obaj albo jeden z zastępców. Reklamują się panowie burmistrzowie i ich przyboczni, tylko nie wiem za czyje pieniążki. W sobotę zorganizowano profilaktyczne przedstawienie teatralne dla najmłodszych i ich rodzin. Burmistrz zapraszał osobiście. Jak informuje Ośrodek Pomocy Społecznej, to nowy projekt gminy Gryfino. A więc ja pytam: skąd zostały wzięte fundusze na przedstawienie, na wynajęcie sali, zapłacenie artystom – z programu realizowanego przez OPS? – napisała do nas mieszkanka gminy Gryfino.

- Na czyje polecenie i za jakie pieniądze zakupiono pełne kosze maskotek kotów oraz wydrukowano dyplomy z pieczątką i podpisem burmistrza – dyplomy, które były przyczepione do każdej maskotki rozdanej dzieciom przez Sawaryna i Nikitińskiego? Jeżeli jest to prywatna kampania, to kasa na to wszystko też powinna być prywatna – uważa nasza czytelniczka.

Wygląda na to, że Mieczysław Sawaryn, wykorzystując realizowany program profilaktyczny, reklamuje się jako burmistrz. Dzieci uczestniczące w spektaklu były zapraszane aby podejść do burmistrzów Sawaryna lub Nikitińskiego, którzy rozdawali gadżety wraz z dyplomami, na których widniała pieczęć i podpis włodarza gminy.

Niektórzy mieszkańcy gminy zastanawiają się, czy tytuł spektaklu i jego przesłanie też zostały dobrane do całej tej akcji? Wszak spektakl zatytułowany był „Tu rządzi kot” i miała to być pouczająca opowieść o… wytrwałości i pracowitości.

Informacji o imprezie nie rozesłano wcześniej do wszystkich lokalnych mediów. Była za to proburmistrzowska redakcja Gazety Gryfińskiej.

Opozycja ocenia to jednoznacznie: po ostatnim braku sukcesów w wielu ważnych dziedzinach życia gminy, burmistrzowie tak się obawiają, że zaczynają robić dziwne rzeczy. Zaczyna się dziać podobnie, jak podczas kampanii wyborczej w 2014 r. – częstowanie, obdarowywanie, wychodzenie do ludzi idących ulicą.

Co ciekawe, Mieczysław Sawaryn, Paweł Nikitiński i Tomasz Miler są obecnie krytykowani przez pryzmat tych samych kryteriów, które nie tak dawno stosowali wobec swojego ówczesnego konkurenta Henryka Piłata.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (207)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pierwsza legionowa
pierwsza legionowa 18.03.2018, 11:54
Tylko kot prezesa rządzi! I bez podróbek proszę!
kabaret
kabaret 17.03.2018, 17:45
A w ubiegłym roku Sawaryn też biegał z kwiatami po mieście? Ne widać było gościa, za to teraz czuć nadchodzące wybory. Kłamca i hipokryta.
kulomiot
kulomiot 15.03.2018, 21:23
Wybory pokażą kto zostanie kopa że stołka w Urzędzie i które przy***sy polecą razem z nimi, to jest być albo nie być i stąd takie dziwactwa.
Agaower
Agaower 15.03.2018, 19:35
Ludzie opanujcie sie wszyscy! Czy to takie wazne kto wyszedl z inicjatywa kto dawal dziecia kotki- maskotki i czy ktos chciał na tym zbic kaputał polityczny? Najwazniejsze ze znazł sie ktokolwiwk, kto pomyslal o dzieciach niejednokrotnie spedzajacych sobote przy smartfonach i komputerach! Dał dziecia mozliwosc poznania innej rorywki i podarowal usmiech na dzieciecych buziach i twarzach ich rodzicow. Wnoszac z frekwencji na przedstawieniu ktore bylo reklamowane w szkolach i na "grzybkach" byla to inicjatywa sluszna i potrzebna i obojetnie kto byl pomyslodawca tej akcji! Dajcie spokoj z tymi chorymi dociekaniami bo nawet gdyby sie okazalo ze przedstawienie bylo finansowane z miejskiej kasy to czy byly to zle wydane pieniadze? Mysle ze nie a widzac usmiech na twarzy dzieciakow jestem jak najbardziej za wydawaniem kasy na takie zbytki jak przedstawienia dla naszych pociech!!!
Danuś
Danuś 15.03.2018, 21:28
Przecież impreza jest OK. jak najbardziej potrzebna, ale polityczne wykorzystywanie tej sytuacji budzi moje obrzydzenie.
kasandra
kasandra 15.03.2018, 07:34
więcej umieszczajcie fotek pana burmistrza t o przynajmniej dowie się co o nim i jego kikourzędzie myślą mieszkańcy ten teren po nich trzeba zaorać
macius wykopany
macius wykopany 15.03.2018, 07:41
czeba zaorac ale.najsampirf czeba durzo gnoju nawiesc rzeby im smrodu narobic tak jak oni fczesniej nasmrodzili heniowi sfientej pamienci
wnuczek
wnuczek 14.03.2018, 23:37
W życiu nie widziałem, żeby za udział w spektaklu ktoś komuś dyplom dawał! To durne jest strasznie. To przeciez widac , że ten dyplom to po to , żeby sie podpisać...Zastanawia mnie kto siedzi i wpada na takie pomysły. Chyba ktoś kto się dużo książek o manipulacji naczytał. Kariera w biznesie " Na wnuczka" murowana.
Dziękujemy, do widzenia
Dziękujemy, do widzenia 14.03.2018, 22:44
Oni już byli
Oni już byli
Oni już byli
disco polo
disco polo 14.03.2018, 19:47
Wiochmen czyni kampanię!
pstrąg
pstrąg 14.03.2018, 17:37
Każdy rozsądny człowiek marzy, by główne ulice wjazdowe do miast były bezpieczne i informujące w jakim kierunku znajdują się najważniejsze punkty miasta. A tu co?
sax
sax 14.03.2018, 17:28
Willa na Reymonta to pewnie należy do uczciwego obywatela, który na majątek zarobił uczciwą i ciężka pracą na etacie, zaczynajac od najniższego stanowiska
żuraw
żuraw 14.03.2018, 16:32
To jest taka polityka na która jak się patrzy to aż zęby bolą
Zapach kiełbasy
Zapach kiełbasy 14.03.2018, 08:05
Trzeba się wyborcom przypomnieć, ale jak to zrobić NIE za własne pieniądze? Jak sobie dogodzić za pieniądze podatnika?

Ale trzeba być wdzięcznym ponieważ wobec obecnej trójki to poprzednicy KRADLI więcej.
Sawaryn robi wszystko w białych rękawiczkach – jak na prawnika przystaje.
zapach słoniny:)
zapach słoniny:) 14.03.2018, 09:02
Podobno burmistrz tulipany rozdawał na przystanku a kobietom w urzędzie nie miał czasu!
To się nazywa kultura!
blokada !!
blokada !! 14.03.2018, 07:14
hehe zablokowali w urzędzie stronę i Gryfino bo na władze jadą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wolność słowa panowie :)
Łowca komuchów z BBSu
Łowca komuchów z BBSu 14.03.2018, 07:49
Ale to przecież w niczym nie przeszkadza aby słynny maciuś paranoik nadal wszędzie dostrzegał Pawełka piszącego w godzinach pracy ;-)
sekciarz
sekciarz 14.03.2018, 09:00
Grunt że ty Pawełku uważasz, że twój tercet krytykuje tylko jedna osoba. Guru sekt tak mają:)
serce
serce 14.03.2018, 07:13
kochane Panie pan Mieczysław w ten sposób was obraża jest nie szczery w stosunku do was on wam dobrze nie życzy tylko sobie jest to ewidentne
kiler
kiler 14.03.2018, 07:12
Ciekawe kto za to zapłacił ? JAk znam życie my podatnicy!
jak się chcę bawić to sam płacę za używki a jak chcę kandydować po raz drugi to opłacam swoje wybory ze swoich pieniędzy !
wstyd :(
wyborca
wyborca 14.03.2018, 00:53
Tym razem już burmistrz nie kryje się zbytnio z tym, z kim chce rządzić w kolejnej kadencji. Ale może uda mu się jednak dogadać z PO i SLD i wystrychnąć na dudków obecnych wicków i pogonić ich po wyborach, bo oni są tak wiarygodni, pomysłowi i nowocześni jak Ryś Swetru. No chyba, że przyjdzie "dobra zmiana" i wyMiecie ich wszystkich.
Monika
Monika 13.03.2018, 22:42
JA to odbieram tak, że dziwne rzeczy robi burmistrz przed wyborami.
żenada
żenada 14.03.2018, 00:24
Po prostu żenada z tym świstkiem doczepionym do kota! I kwiatami wręczanymi przez urzędników pasażerkom jedynki – NAGRODA ZA PRZETRWANIE PODRÓŻY???
Podział na klasy, żenada
Podział na klasy, żenada 13.03.2018, 22:01
A niby Dlaczego dzieci jednego z gminnych „vipow” są lepsze od innych dzieci i dostały miejsca w 1. Rzędzie? Dlaczego takiego podziału uczy die od nsjmlodszych lat?
Precz z podziałami!
Precz z podziałami! 14.03.2018, 19:39
Ale wiocha dosłowna i w przenośni.
nosiciel krzeseł
nosiciel krzeseł 13.03.2018, 22:41
Bo są równi i równiejsi
Niania
Niania 13.03.2018, 22:13
cio tam maciusiu wykopany bełkoczesz?
żenada
żenada 14.03.2018, 00:25
ten najarany na głodzie, bo dilerów zamknęli?
ksantypa
ksantypa 13.03.2018, 17:12
pracownica nie wystarcza ci etat za nic robienie jeszcze tulipana z lidla za 0,50zł pazerna oczekujesz tak nie skromnie
żenada
żenada 14.03.2018, 00:20
Che che – to się burmistrz wykosztował na lans, że zabrakło mu dla podwładnych kobiet???
kasandra
kasandra 13.03.2018, 17:03
w gminie rozdaje po cukierku za szepty do ucha

Pozostałe