Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018

Rusza opracowywanie dokumentacji dla wschodniego wylotu drogi S10

  • 13.03.2018, 12:22
  • Mateusz Grzeszczuk GDDKiA
Rusza opracowywanie dokumentacji dla wschodniego wylotu drogi S10
Dziś 13 marca 2018 r. podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi S10 na odcinku Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo (granica Miasta Szczecin) o długości około 6 km. Nowa droga będzie stanowiła wylot ze Szczecina w kierunku wschodnim, ominie Płonię i skrzyżowanie z drogą wojewódzką w kierunku Pyrzyc (dawny przebieg DK3).

- Droga S10 jest kluczowa dla rozwoju naszego województwa – powiedział wicewojewoda Marek Subocz W ciągu tej drogi na terenie Zachodniopomorskiego budowana jest obecnie obwodnica Wałcza oraz druga jezdnia obwodnicy Kobylanki. Planowany odcinek Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo rozładuje ruch tranzytowy na wschodnich przedmieściach Szczecina – dodał wicemarszałek.

Dokumentację wykona firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. za kwotę 2,292 miliona złotych. W skład zlecanych opracowań będzie wchodziło miedzy innymi opracowanie Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowego, uzyskanie decyzji środowiskowej i elementy Koncepcji Programowej wraz z dokumentacją geologiczno-inżynierską. Będzie to komplet opracowań i decyzji niezbędnych do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę.

Proces przygotowawczy trwa wiele lat, z przygotowaniem inwestycji na przyszłą perspektywę musimy ruszyć już teraz, tak aby zawczasu mieć gotowe projekty – powiedział Łukasz Lendner , dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Dokumentacja dla tego odcinka powinna być gotowa do końca 2020 roku.

Odcinek dla którego podpisano umowę na realizację dokumentacji rozpoczyna się od węzła Szczecin Kijewo będącego połączeniem autostrady A6 i drogi S10 (węzeł ten jest obecnie w trakcie rozbudowy). Droga będzie prowadzić w kierunku wschodnim w obecnym śladzie DK10 odchodząc od obecnego przebiegu w rejonie stacji paliwowej omijając od północy Płonię. Droga będzie włączała się w istniejący przebieg DK nr 10 za granicą miasta Szczecin. Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z Płoni – wschodnich przedmieść Szczecina. Kierowcy nie będą musieli już przejeżdżać przez skrzyżowanie z drogą wojewódzką w kierunku Pyrzyc (dawna DK3), nowa droga ominie również znajdujące się na wlocie do miasta skrzyżowanie w kierunku Zdunowa.

Mateusz Grzeszczuk GDDKiA

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

katolik
katolik 13.03.2018, 23:31
Drodzy cztelnicy!" Kto nie zna historii, traci sumienie"-Z.Herbert Za R.Dmowskim:jesteście Polakami i macie polskie obowiązki, dlatego:"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali"-św. Jan Paweł II i najważniejsze:" Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko będzie na właściwym miejscu"- św. Augustyn. Módlcie, się za Ojczyznę, kapłanów i Polaków.
Ecik
Ecik 13.03.2018, 23:28
Myślę, więc nie jestem za PiS-em.
munio
munio 13.03.2018, 12:50
Jak widzę na zdjęciu cała świta przybyła!
PiSman
PiSman 13.03.2018, 12:46
Zauważyliście, że jak PiS zaczął rządzić to sporo inwestycji przyciągnęło to do naszego regionu?
Szczecin 2010-2017 = 60 mln zł
Szczecin 2010-2017 = 60 mln zł 14.03.2018, 08:23
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie unowocześnia swój tabor w nowe ambulance to karetki marki Mercedes-Benz... w sumie w latach 2010-2017 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 60 mln zł.

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/26931,mamy-nowa-karetke

Nowoczesny tabor jest dofinansowany z funduszy "europejskich". Pieniądze z naszych podatków. Gdzie wracają pieniądze (grube miliony)?
Mercedes-Benz skąd jest?
Danke!
Danke! 13.03.2018, 15:33
Ja, ja! Danke, danke Polaken. Wir sind super zufrieden.
90% der EU-Mittel kommen zu uns zurück.

Pozostałe