czwartek, 25 kwietnia 2024 06:07

Sukces zawodniczki karate olimpijskiego

Julia Mojsak, uczennica SP nr 1 w Gryfinie odniosła zwycięstwa - łącznie w czterech konkurencjach - w dniach 24-25 marca 2017 r podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Karate WKF i międzynarodowego turniej karate olimpijskiego Pomerania Cup.

W Rumii w Mistrzostwach Młodzików wzięli udział zawodnicy w wieku 12-13 lat z klubów strefy północnej Polski. Julia startując w konkurencjach kata i kumite zdobyła dwa złote medale pokonując kolejno w kata: Zuzannę Kurylak z klubu Sonkei Gdańsk, Agatę Szeffkę z klubu Gokken Chwaszczyno, Zofię Malińską z Kamikaze Szczecin i Julię Bladowską z Gokken. W kumite w wadze - 50 kg zwyciężyła pokonując kolejno: Karolinę Kurylak z klubu Luks Goleniów, Martę Wojtunik z klubu Gokken, Zuzannę Potracką i w finale Agatę Szeffkę obie także z Gokken.

Gryfinianka wzięła udział także w rozgrywanym równolegle międzynarodowym turnieju karate olimpijskiego Pomerania Cup. W zawodach wzięło udział kilkuset zawodników z 30 klubów karate między innymi z Polski, Ukrainy i Rosji. Julia zwyciężyła zarówno w konkurencji kata U14 jak i kumite U14 - 50 kg wygrywając łącznie osiem walk w kumite i tyle samo w kata.