Powstanie 36 km szlaku rowerowego za ponad 12 mln zł [WIDEO]

Powstanie 36 km szlaku rowerowego za ponad 12 mln zł [WIDEO]
Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Trasa Pojezierzy Zachodnich (20, 20A) jest jedną z czterech tras rowerowych, które powstają w ramach projektu Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Szlak przebiegać będzie w pobliżu Morynia znanego z pierścienia murów miejskich, Geoparku oraz jeziora Morzycko. Punkt kulminacyjny trasy znajduje się w znanych z forsowania Odry Siekierkach.
Jeszcze w najbliższe wakacje rowerowi turyści powinni skorzystać ze szlaku od Gryfina do Trzcińska. Prace nad oznakowaniem trasy od mostu Gryfino-Mescherin i budowa 11 km dróg rowerowych, głównie na nasypach kolejowych są zaawansowane. Przypomnijmy, że inwestycja połączy się z 16 km ścieżką Sosnowo – Lubanowo – Banie – Swobnica, także biegnącą po dawnej linii kolejowej. Jeśli dodamy do tego istniejący już dojazd ze Szczecina do mostu w Mescherin, to w niedalekiej przyszłości miłośnicy turystyki rowerowej otrzymają liczącą ponad 100 km trasę ze Szczecina do Siekierek – idealną na weekendową wyprawę.
 
Radna sejmiku wojewódzkiego Ewa Dudar z Gryfina mówiła dzisiaj w Chojnie o Trasie Pojezierzy Zachodnich:
 
 
 
Po briefingu prasowym w Chojnie marszałek Olgierd Geblwicz oraz radna sejmiku Ewa Dudar pojechali do Gryfina na spotkanie dotyczące programu Społecznik, organizowane dzisiaj w GDK o godz. 15.30.
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (86)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@n@konda
@n@konda 9.04.2018, 10:00
Może Pani Ewa Dudar jako starosta mogłaby odbudowć drogę z Wełtynia do Wirowa. Wstyd obecny jeszcze Panie starosto, że nasze wełtyńskie jezioro i okolice tak zaniedbane. Obecny starosta (jeszcze) z południa powiatu.....
bravo
bravo 9.04.2018, 08:36
Mi też bardzo się podoba. Większość tutejszych komentarzy jest pozytywnych.
Darek
Darek 9.04.2018, 08:23
Nie wszyscy jesteśmy mieszkańcami Gryfina, ale my z tej gminy powinniśmy mieć wyczulone zmysły na uczciwość i prawość ale i na gospodarność. Powinniśmy być równi, ale tak nie jest. I jak widać po wpisach, jest tak wielu lekceważących ten i wiele podobnych tematów a dotyczących pośrednio NAS.
fala
fala 9.04.2018, 08:16
Ronda (czyli kółka) to niech sobie wielu namaluje na czole :-)
Gość
Gość 8.04.2018, 21:07
Nagrody przyznawał sobie i poprzedni rząd PO+PSL, a wynika to z prostej konieczności - jeśli miałaby przyznawać jakaś inna instytucja, to znaczyłoby to, że istnieje instytucja władzy wyższa niż rząd. Nagrody przyznają sobie wszystkie rządy od poczatku 3 RP, jest to zgodne z prawem, logiczne - podobnie jak nagrody i premie przyznają dyrektorzy szkół, dyrektorzy bibliotek, poczty, itd. To, co nakazał ostatnio J.Kaczyński uważam za czysta taktykę, upieczenie opozycji na ogniu przez nią wznieconym, na dłuższą metę uważam, że dobre rządy powinny sobie przyznawac nagrody - za dobre rządzenie. A ten rząd po raz pierwszy od 9 lat zredukował wypływ VAT-u, tzn. wyłudzenia VATu (z 2, 8% PKB wyłudzeń zmalały straty do 2%- za poprzednich rządów PiS było 0, 5%, za Kopacz było 2, 8%)
Kolarz
Kolarz 8.04.2018, 10:56
A moryń jak się nie ogarnie to zostanie z boku tej trasy i sam tam nie zajadę z ekipą z gryfina bo po trasie gdzie auta jadą często 100km/h nikt kto ma wyobraźnię nie jeździ.
Rowerzysta
Rowerzysta 8.04.2018, 13:15
O krzakach że nic nie widać kto nadjeźdza i barierze smierci dla rowerzysty na zakręcie nad jeziorem nie wspomnę. Kto ma wyobraźnię to Moryń odpuści i pojedzie dalej.
rambo
rambo 7.04.2018, 22:24
pełowcy-złodzieje zawsze na wszelkie,inicjatywy będą na nie,tym nieudacznikom zawsze jest pod górkę-złodziej zawsze będzie złodziejem!!!! !!!!
Bombino
Bombino 8.04.2018, 10:47
Rambo bambo co ma mózg spisowiały
dumbo
dumbo 7.04.2018, 22:32
Masz rację - złodziej zawsze będzie złodziejem, "bo mu się należy"
Mieszkanka
Mieszkanka 7.04.2018, 22:08
Duran do fryzjera
wujek dobra rada
wujek dobra rada 7.04.2018, 22:19
A ty mieszkanko do szkoły
Janek
Janek 7.04.2018, 19:58
A wojtowa w czarnowie napisze w gazecie ze to jej zasluga i bedzie lubu dubu.
Traweling
Traweling 7.04.2018, 12:36
Cedynia najlepiej przygotowuje się do wykorzystania tej trasy rowerowej.już mają drogę rowerową do Radostowa i planują do Osinowa i lasami do Siekierek i połączą się z drogą budowaną przez marszałka. Pełna pentla w gminie. A taki Moryń i Chojna zostały z tyłu i na bocznym torze z braku pomysłu i wyobraźni.
Fan dyni
Fan dyni 8.04.2018, 13:16
Cedynia rowerem stoi
Alka
Alka 7.04.2018, 13:33
Co się dzieje z tym Moryniem zostaje z boku nakażdym polu.
ifka
ifka 7.04.2018, 14:14
Moryń odstaje na każdym kroku bo mentalnie władzę są emerytami i tak to wygląda w praktyce.
słuchach PR1
słuchach PR1 7.04.2018, 15:05
Moryń to tylko latem funkcjonuje dobrze i jak to burmistrz Piątek powiedział szczerze w radio "niestety" o turystach i miejmy nadzieję, że to była przejęzyczenie ....
JanMR
JanMR 8.04.2018, 10:50
Też to słyszałem jak Piątek się zakręcił i jeszcze sprytnie Marandę wyciął z pytania o pomysł z geoparkiem nad jeziorem. Taki burmistrz, co tylko medale daje i nadrody.
Fakt
Fakt 7.04.2018, 12:35
Ile tysięcy km takich ścieżek rowerowych można wybudować, za zmarnotrawione lub ukradzione przez kolesi Dudar i Geblewicza z PO i ZSL miliardy?
Fakt pisotroll
Fakt pisotroll 8.04.2018, 10:51
Uwaga pistroll
Fakt
Fakt 8.04.2018, 22:45
Uwaga leming złodziej z ciamajdanu
Nikitiński musi odejść!
Nikitiński musi odejść! 7.04.2018, 11:27
Skoro wszyscy wiedzą ze inwestycję ze ścieżkami rowerowymi wykonuje województwo to czemu te gryfińskie lenie chwalą się publicznie że to jest ich sukces i inwestycja?
Yt
Yt 7.04.2018, 12:25
Lud to kupi że to ich zasługa
ktoś się wkurza....
ktoś się wkurza.... 7.04.2018, 12:42
Lud nie kupi kłamstw burmistrza jeśli będą podawane informacje na bieżąco,a od teraz będą !!!! I to nie lans panie z 9.43 tylko rzetelna informacja !!!
luksa
luksa 7.04.2018, 10:36
I to są konkrety a nie jak z halą gdzie nie wiadomo gdzie stanie.
ewka
ewka 7.04.2018, 09:43
ta już sie lansuje z kodziarzami..
kolo
kolo 7.04.2018, 09:35
o ile się wyrobią bo jak narazie to ścieszka ze szczawna do chwarstnicy jest robiona kawałkami i raczej się nie wyrobią do wakacji
POPZPR
POPZPR 7.04.2018, 09:07
Mnietek stawia Halę sportową , Ewka ścieżki rowerowe .... wybory za pasem .
Źebro
Źebro 7.04.2018, 11:52
A co ma z wyborami Ewka
Dno
Dno 7.04.2018, 10:10
Mnietek nic nie stawia. On wstrzymuje a właściwie skończył zanim zaczął. Jak z Łużycką.
ściema
ściema 7.04.2018, 10:35
Gdyby chciał postawić halę to już by stałą, ale to tylko chodzi o gadanie przed wyborami.
Møj głos
Møj głos 7.04.2018, 09:34
To wolę ścieżki bo są za darmo bo hala dla wybranych. Dudar ma mój głos bo ma pomysły, które są realizowne a nie plany jak ma Sawaryn
do Moj głos
do Moj głos 7.04.2018, 14:27
A mojego głosu nie ma wolę głosować na Sawaryna a tej pani dziekujemy.
Schutzengel
Schutzengel 7.04.2018, 08:42
Pochwal się babo incjatywą czy planami budowy nowej drogi między Gryfinem a Mescherinem na Międzyodrzu, a nie, oznakowaniem ścieżki pieszo- rowerowej która tam już istnieje i oznakowanie nie jest nikomu potrzebne do szczęścia. Ruch jest tam znikomy w przeciwieństwie do tego na drodze. To wstyd, aby od 1945 roku nie wybudować grobli z nową drogą. Oby Gryfino jak najszybciej wróciło do macierzy, pod administrację niemiecką !
do tego z 08.42
do tego z 08.42 7.04.2018, 12:29
Człowieku jak masz takie marzenia to co tu robisz? Spadaj do macierzy niemieckiej i tu nie zaśmiecaj. SZACUNKU do KOBIET szanownego pana nie nauczono (Pochwal się babo..) ??? Jesteś pan kmiot i cham panie Schutzengel
To Szczawno to może być środek Gryfina
To Szczawno to może być środek Gryfina 7.04.2018, 00:55
W ramach projektu miała być realizowana ścieżka rowerowa w Gryfinie wzdłuż ulicy Łużyckiej i dalej nasypem do Szczawna. Niestety gmina nie dopuściła do tego odstępując od porozumienia. Remontu Łużyckiej nie będzie i ścieżki wzdłuż Łużyckiej też do co najmniej 2023r. Przepadło. Całe szczęście, że dostaniemy się do Szczawna ścieżką rowerową wzdłuż Armii Krajowej. No chyba, że gmina przeszkodzi. A może. Miejmy nadzieję, że marszałek Geblewicz zwycięży z ociężałymi. Wszak władze uchwaliły ,że pola w Szczawnie to ma być Gryfino. Jeszcze tylko decyzja ich wojewody z PiS. Sawaryn rozumie, że to korzystne dla niego i nie będzie przeszkadzał..
Napoleon
Napoleon 7.04.2018, 11:30
Ta ścieżka rowerowa to jest nasz sukces a jak ktoś jest innego zdania to zostanie zbanowany na fejsie i skończy się rumakowanie
Kręcioła
Kręcioła 7.04.2018, 09:46
To pozostaje czekać na zminę ekipy w starostwie bo widać nie lubią rowerzystów. Warto o tym pamiętać bo wybory w tym roku.
Miejscowy budowlaniec
Miejscowy budowlaniec 7.04.2018, 08:31
Roboty przy budowie drogi rowerowej na armii krajowej staneły bo starostwo nie potrafiło uzgodnić z energetyką sieci i przejścia przez przepust i taką dokumentację dało dla wykonawcy. Byłem w Szczewie tam już firma położyła 1km safaltu.widać, że jak roboty projektują sľużby drogowe Geblewicza to roboty są tealizowane, a jak temat robią lokalni eksperci od dród to mamy przykład na armii krajowej w Gryfinie na drodze powiatowej.
Rowerowy turysta from Gryfino
Rowerowy turysta from Gryfino 7.04.2018, 09:44
Starostwo powiatowe i jego szef nie mają chęci i pomysłu na wykorzystanie tej głównej drogi rowerowej z Gryfina do Siekierek. Od kilku lat wiedzieli, że dojazd z tej drogi do Morynia jest drogą powiatową ok 1,5 km i co zrobili nic! Dosłownie nic i nic nie planują. droga po której pojazdy jeżdzą 90km/h. Lokalny burmistrz chyba też nie jest aktywny w tym temacie. MORYN i jego aktakcje stracą turystów.
plażowicz
plażowicz 7.04.2018, 14:22
jechałem autem tą drogą z Przyjezierza do Morynia po jednej stronie jezioro po drugiej pas drzew, tam ludzie jadą ponad 100km/h , to rowerem będzie strach jechać. to aż dziwne, że powiat i gmina nic z tym nie robią? o tym,że droga rowerowa powstanie pisano od kilku lat. to niezły numer będzie jak rowerzyści miną Moryń
Cyklista
Cyklista 7.04.2018, 10:10
W Moryniu mieszka radny powiatowy i członek zarządu powiatu gryfińskiego pan Henryk Kaczmar dlaczego nie był aktywny i nie zabiegał o bezpieczny dojazd z tej drogi rowerowej do Morynia.
bar ludowy
bar ludowy 7.04.2018, 15:09
co z tego, że mieszka. panie radny kup se pan rower i pojedź tą trasą może jakiś pojazd pana nie trafi lub zdmuchnie do rowu.
Wyborca
Wyborca 7.04.2018, 13:09
Po co ma to robić drogę rowerową przy tej drodze nikt nie mieszka, głosy dają ludzie przy urnie. Przez ostatnie lata Pan radny Kaczmar remontował chodniki przy domach obok dróg powiatowych, na które 50% dawała gmina. Matematycznie ma policzone ile głosów dostanie i to mu daje mandat. Tak to wygłada w Moryniu od lat. Pan Henryk wie jak zabiegać o wyborców a nie turystów, którzy nie głosują.
Jaro
Jaro 8.04.2018, 10:53
Ten radny powiatowy z morynia to niezły spryciara sciezki rowerowe blokuje i chodniki wyborcom załatwia.
kiełba
kiełba 7.04.2018, 07:56
To już norma, że gdzie mieszkają włodarze miast, radni, politycy - tam udoskonala się infrastrukturę, by się im żyło lepiej! - a wy hołoto radźcie sobie, aż do wyborów, gdzie znowu za wyborczy ochłap wybierzecie tych samych darmozjadów i egoistów!
Rysio
Rysio 8.04.2018, 13:20
Jak załatwić sobie chodnik kto podpowie
Do wyjadacz
Do wyjadacz 7.04.2018, 00:52
Dzięki. Zapoznam się. Znasz może jakąś stronkę na której są opisane wraz z atrakcjami szlaki rowerowe w naszym regionie?
Bicykl
Bicykl 6.04.2018, 22:39
Tak z ciekawości. Ta trasa że Szczecina do mostu w Mescherin to którędy prowadzi? Do Rosówka z czego kawał drogą a dalej przez Pargowo do Staffelde i dalej do mostu?
Rowerzysta
Rowerzysta 7.04.2018, 08:36
Niemcy już wyznaczyli dojazd drogą rowerową do mostu i planują budowę. Jechałem i widziałem jak tyczki miernicze wbijali.
Rowerzysta turysta
Rowerzysta turysta 7.04.2018, 00:58
Na pewno do Staffelde i Pargowa. Zresztą ona tam jest na od co najmniej 8 lat bo jeździłem do kurhanu i Pargowa wielokrotnie.
Bicykl
Bicykl 7.04.2018, 01:25
Trzeba będzie się wybrać pozwiedzać na spokojnie. Raz wybraliśmy się szlakiem bielik przez Moczyły i dalej przez siadło górne, kołbaskowo, neurosow, Staffelde i do Gryfina. Trasa super.
wyjadacz
wyjadacz 6.04.2018, 22:51
To jest trasa rowerowa Odra-Nysa!

Pozostałe