Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Wybuch bomby, lądowanie helikoptera, ratowanie poszkodowanych. Oddział Powiatowy WOPR i OSP Raffer stawiają na wirtualną symulację medyczną

Wybuch bomby, lądowanie helikoptera, ratowanie poszkodowanych. Oddział Powiatowy WOPR i OSP Raffer stawiają na wirtualną symulację medyczną fot. dost.
Dzisiaj 13 kwietnia 2018 r. Oddział Powiatowy WOPR Gryfino, OSP Raffer oraz SimArt Center zorganizowali pokaz Wirtualnej symulacji Medycznej (VMS). Jest to odtworzenie realnego świata w trójwymiarowej rzeczywistości wirtualnej na potrzeby realizacji procesów dydaktycznych. Połączenie dydaktyki, grafiki 3D oraz najnowocześniejszych metod animacji stworzyło nieograniczone możliwości realizacji scenariuszy w różnych środowiskach symulacji z zastosowaniem wirtualnych pacjentów. VMS to realizm i nieograniczona powtarzalność pozwalająca na podniesienie skuteczności edukacji oraz zwiększenie wydajności ośrodków dydaktycznych.

-Podczas pokazu uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie o profilu medycznym mogli skorzystać z możliwości wirtualnego świata i przećwiczyć lądowanie helikoptera lotniczego pogotowia ratunkowego, uczestniczyć w wybuchu bomby w metro oraz ratowaniu osoby poszkodowanej w wypadku drogowym. Wspólnie z firmą Sim Art. planujemy zakup takiego specjalistycznego sprzętu na potrzeby szkoleniowe- mówi prezes WOPR Grzegorz Lacek.

-Program szkoleniowy dedykowany jest zarówno dla ratowników Osp jak i Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Ratownictwa Medycznego, ratowników WOPR. Wirtualny świat łączy w sobie realizm działań ratowniczych oraz nieskończoność scenariuszy - dodaje prezes OSP Raffer Rafał Staszak.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zagadka
Zagadka 14.04.2018, 16:41
Kabarecik WOPR to Raffer czy Raffer to WOPR
!
! 14.04.2018, 01:22
Skończcie z tym świrowaniem.
'
' 14.04.2018, 00:59
Faaajnie! Nareszcie OSP Raffer wyjedzie do akcji! Wirtualnej! :-)
ratownik
ratownik 13.04.2018, 21:43
super temat chlopaki
gratuluje pomyslu !
Psp
Psp 13.04.2018, 21:29
Uczyc zakladac kolnierze reanimowac oraz badac puls czy robic i opatrunki a w gry to mozna pograc emergency...
Jakub
Jakub 14.04.2018, 01:00
Racja , ćwiczą , kase trwonią a jak jest prawdziwa akcja to są w czarnej d... daleko za Szczecinem.
Geym owet
Geym owet 13.04.2018, 20:12
Wirtualnie to die morzna zesr@@#ać ze strachu !!

Pozostałe