Z wiceburmistrzem omawiali gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  • 13.04.2018, 20:19 (aktualizacja 13.04.2018 21:27)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Z wiceburmistrzem omawiali gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości fot. TWS
W sali konferencyjnej Urzędu i Gminy w Gryfinie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń z wiceburmistrzem Pawłem Nikitińskim. Celem spotkania było omówienie przygotowania gminnych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wiceburmistrz przedstawił zebranym program proponowany przez Urząd Miasta i Gminy. Zostanie powołany honorowy komitet obchodów i wypracowany będzie kalendarz imprez. Program przewiduj imprezy sportowe i artystyczne m.in bieg niepodległościowy, nadanie imienia szkole muzycznej.
Uroczystość związana z 740-leciem kościoła NNMP na pewno będzie jedną z ważniejszych. Nie zabraknie wielu innych ciekawych inicjatyw i propozycji.
Podczas spotkania wymieniano także inne inicjatywy np. turnieje szachowe, koncerty, spotkania rocznicowo-patriotyczne. Pojawiły się również propozycje pomników. Sybirakom marzy się biały orzeł witający gości. Najlepiej w okolicy nabrzeża. Jerzy Romaniuk „walczy” o pomnik dla słynnego niedźwiedzia Wojtka. Może w parku miejsce by się znalazło?
Kombatanci wspomnieli o odznaczeniach, o których już pomyślał burmistrz Mieczysław Sawaryn. Ma zamiar wystąpić do prezydenta RP o przyznanie medali.
Pomysły, inicjatywy, propozycje. Dziwne, że wiceburmistrz nie pogubił się w ich mnogości.
- To nie jest ostatnie spotkanie. Wszystkie uwagi i propozycje skrzętnie notujemy, analizujemy i każdą z nich bierzemy pod uwagę. Warto te pomysły skonkretyzować. Będą łatwiejsze do przemyślenia i realizacji. Wszyscy tu obecni państwo macie czas do 15 maja - powiedział na zakończenie Paweł Nikitiński.
Wszystkich czeka sporo pracy - Urząd Miasta i Gminy, Gryfiński Dom Kultury, Biblioteka Publiczna i co niektóre bardziej pracowite stowarzyszenia.
Sadząc po krótkiej obecności księdza, na pewno do maja również proboszcz z pomysłem się pojawi.
Inicjatywy są w cenie. Czy na zaproszenie władz gminy pojawiło się sporo przedstawicieli stowarzyszeń? Chyba nie. Ale do maja jest jeszcze troszeczkę czasu.
TWS
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

alzheimer
alzheimer 17.04.2018, 14:27
Szybko w czas mu się przypomniało!
szczupły
szczupły 17.04.2018, 08:44
Nikt normalny z nimi nie chce mieć nic wspólnego. Sami wymyślą msze, przemarsz narodowców, jakąś prelekcję na którą przyjdzie ok 25 osób,zespoły ludowe ( na zapleczu popijawka) i wydadzą gazetkę. Zniszczyli stowarzyszenia i niszczą ludzi, którzy czegoś chcą. Powinni za to odpowiedzieć. Ale nadęcie Vicków ich agresja, brak pomysłów i brak pomysłu na Gryfino głównego to nasza " narodowa tragikomedia". pozwolił trzybrodemu wypędzić, obrazić i zaatakować wszystkich. Został on sam i pogorzelisko. Dlatego nie dziwi mnie brak pomocy im. Bo kto chce to zrobić. Ja takich ludzi nie znam
Popelina
Popelina 17.04.2018, 00:06
Na ten wielki jubileusz w Gryfinie zlikwidowano muzeum. Jakiż to mózg wymyślił ?
Taki układ?
Taki układ? 16.04.2018, 16:42
Ze niby w tym roku lenie będą obchodzić rocznicę stulecia odzyskania niepodległości więc robią naradę abyście - wicie rozumicie- zrobili jakieś imprezy, akademie, wystawy, turnieje, ekspozycje, biegi, rajdy .... a my gminne niedojdy objawimy je światu jako nasze dokonania i sukcesy.
Gość
Gość 15.04.2018, 11:24
Ludzie dajcie sobie na luz w komentarzach. Ci ludzie na zdjęciu są inteligentni i mają swoje rozumy. Jeśli to spotkanie odbywa się tylko przed wyborami to na pewno domyślają się z jakiego powodu - wyborczego! i myślicie, że zagłosują na taką osobę? więcej zaufania do nich. Zostali zaproszeni to poszli
do gościa
do gościa 15.04.2018, 12:44
Gościu inni też "byli zaproszeni" i olali, bo nie mają jeszcze demencji starczej i pamiętają- nigdy wiecej tego tercetu !!!
załamana
załamana 14.04.2018, 23:18
Kolejne pomniki, kolejne spotkania patriotyczne. Nie można radośnie?
gapa zamiast herbu
gapa zamiast herbu 15.04.2018, 00:08
przyjrzyj się zdjęciom - będziesz mieć odpowiedź...
kefirek
kefirek 14.04.2018, 22:46
Szukamy elektoratu wyborczego ???? Tonący brzytwy się chwyta !
łasuch
łasuch 14.04.2018, 22:15
A gdzie ciastka które Urząd tak licznie zakupił? Tylko na stole gabinecie burmistrza?
Precz z leniami!!!
Precz z leniami!!! 14.04.2018, 22:06
Tragedia i wieczne nasiadówki. Nic nie wnoszą do tematu ale kawusię można pochliptać
podsumowanie
podsumowanie 14.04.2018, 22:03
A kiedy było takie poprzednie spotkanie? Jeśli wiele lat temu, to znaczy że obecnie chodzi tylko o wybory. Żenada.
seniorka
seniorka 14.04.2018, 10:52
Kolejna wpadka naszych władz. Nikitiński musi odejść!!!
Oj, nieudolni.
Oj, nieudolni. 14.04.2018, 09:54
Obchody stulecia trwają już od 1 stycznia 2018r. Dobrze, że przed majem Nikitiński i jego pryncypał się zorientowali. Pewnie z powodu kampanii wyborczej.
z dekretu N.
z dekretu N. 14.04.2018, 08:54
Najwyraźniej władza chce podporządkować sobie stowarzyszenia. Kij i marchewka to metody rządzenia.
Do 8.54
Do 8.54 14.04.2018, 09:07
Człowieku
Te metody to się sprawdzą jedynie z tymi stowarzyszeniami,które tam przyszły ! Tu już marchewka nie pomoże ,a już na pewno nie kij ! Lefik-Zarczyńska ma teraz więcej czasu to może mniej wyjazdów na ksiuty do Raciechowic ,tylko niech pomyka z robotą.
może też bym chciała
może też bym chciała 15.04.2018, 11:26
Co to są ksiuty?
dekret frazesów
dekret frazesów 14.04.2018, 08:48
Kolejna narada i kolejna komisja pod wodzą lejącego wodę Nikitińskiego. Czyżby wcześniejsza speckomisja rozwiązała już kwestię targowiska?
konkrety proszę!
konkrety proszę! 14.04.2018, 08:44
Jakie środki finansowe i wsparcie dla tych stowarzyszeń obiecał pan Nikitiński?
C'Est La Vie
C'Est La Vie 16.04.2018, 16:46
Niczego nie obiecał bo facet jeszcze nie ma zielonego pojęcia o tych obchodach. Pewnie się ocknie w listopadzie jak po wyborach kopa pod plecy wyłapie z ekipą
klepisko a nie San Francisko
klepisko a nie San Francisko 14.04.2018, 08:36
Mamy rok stulecia odzyskania niepodległości a słowotok organizuje w kwietniu spotkanie w którym informuje o swoich planach i urojeniach? Znając dokonania naszego pustosłowia powołana będzie komitet, który wyłoni komisje a te po burzliwych obradach opracują projekt nowej gapy aby zmienić piękny stary herb miasta. Może niech lepiej Nikitiński już przestanie przeszkadzać mieszkańcom i zacznie się pakować, bo w takim tempie jak leniwy tercet działa to się nie wyrobią z pakowaniem do listopada.
gapa zamiast herbu
gapa zamiast herbu 15.04.2018, 00:07
Sejm obchody roku niepodległości zainaugurował już w zeszłym roku. A wójt Gryfina się ocknął i bajdurzy o "planach i następnych spotkaniach roboczych"!

A na majówkę nic nie przygotowane...
C'Est La Vie
C'Est La Vie 16.04.2018, 16:48
Ponoć szachiści mają grać turniej - na szachownicach zamiast białe kontra czarne to będą białe kontra czerwone :-)
smutne to
smutne to 14.04.2018, 08:27
To smutne, "...niektóre bardziej pracowite stowarzyszenia " he he o tych dziadkach myślicie? i" czy na zaproszenie władz gminy pojawiło się sporo
przedstawicieli stowarzyszeń ?Chyba nie."Pyta autorka tekstu i słusznie. Sami doprowadzili do takiej sytuacji,czekamy na wybory i odp włodarzy
emeryt
emeryt 14.04.2018, 22:05
I po co tyle złośliwości, ja, ty też będziesz kiedyś emarytem i jak będziesz się czuł jak młode pokolenie będzie uderzać w twoją starosć. po co te głupie przytyczki ludzie czemu nikt nie potrwi sie cieszyć z tego że inni dbają o emerytach. dlaczego ma się takie bezcelowe walenie człowieka kamieniem, warto się wreszcie opamiętać. i wy bedziecie starzy i życzę że inni jeszcze gorzej was opisywali.
stowarzyszenie z piwnicy
stowarzyszenie z piwnicy 14.04.2018, 08:42
Może niech Wigor organizuje te obchody to Nikitiński z niczym nie nadąża
mieszkaniec
mieszkaniec 14.04.2018, 01:20
Ta ekipa gwarantuje pełne umartwienie i procesje a to nie jest Polska. POLSKA TO MY- POLACY.
gran
gran 13.04.2018, 23:59
Prawdziwy patriotyzm to codzienna uczciwa praca i płacenie podatków. Jak na 100 lecie chce błysnąć t niech skończy łużycką jak obiecali!
to late
to late 13.04.2018, 23:31
O rok za poźno.

Pozostałe