Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Lila Kluza-Howil z pasją opowiadała o promieniotwórczości.

  • 14.04.2018, 18:09
  • SP nr 3 Gryfino
Lila Kluza-Howil z pasją opowiadała o promieniotwórczości. fot. SP 3 Gryfino
W Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie odbyła się konferencja naukowa „Promieniotwórczość i energia jądrowa w edukacji”. Nauczycielka fizyki i chemii ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie Lila Kluza-Howil wystąpiła podczas tej konferencji z referatem „Czy i jak uczyć o promieniotwórczości i energii jądrowej w polskiej szkole?”.

Opowiedziała o tym, jak za sprawą wycieczek edukacyjnych (np. do niedziałającej elektrowni atomowej w Niemczech lub do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku), projektów uczniowskich i zarażania swoją fascynacją Marią Skłodowską-Cure, przekazuje uczniom gryfińskiej szkoły trudne zagadnienia związane z promieniotwórczością.

Pani Lila zaprezentowała również swój scenariusz lekcji o promieniotwórczości, który zdobył III miejsce w organizowanym przez Ministerstwo Energii ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli. Podczas konferencji towarzyszyli pani Lili jej uczniowie, młodzi pasjonaci fizyki.

 

O nagrodzeniu nauczycielki przez MEN napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22981,minister-nagrodzila-ja-za-to-ze-wie-jak-uczyc-o-en

SP nr 3 Gryfino

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Whazaaap
Whazaaap 15.04.2018, 07:53
Pani Lila popiera tez z równie wielka pasja czarne marsze i aborcje. Jej mezulek oikofob zreszta tez....
ja
ja 15.04.2018, 10:08
jak większość normalnych polaków
rozsądnie
rozsądnie 15.04.2018, 10:45
Znaczy się za kilka lat nie będzie musiała się wstydzić swojej postawy.
exuczeń
exuczeń 14.04.2018, 23:43
Brawo!
filo
filo 14.04.2018, 23:00
"Nie lękajcie się (JPII). .. być szczęsliwymi! Jakże uniwersalne przesłanie. Każda jego permutacja czyni nas lepszymi. „Odważ się, aby być szczęśliwym!“
Bo życie wieczne mnie dopiero czeka.
Bo życie wieczne mnie dopiero czeka. 15.04.2018, 00:23
Ja mam tylko 800 złotych emerytury na rękę ale nie lękam się i jestem szczęśliwa.
:(
:( 14.04.2018, 22:51
A robi to po pracy? Coś często jest w szkole nieobecna. Może mi się tylko wydaje. No nie wiem. Co w tym czasie robią jej dzieci? Czy coś, co zasługuje na Nobla?
nobliści polscy
nobliści polscy 14.04.2018, 21:40
To mamy już Romka Atomka czyli Nikitińskiego i nową Skłodowską od promieniotwórczości!
referendum
referendum 15.04.2018, 09:08
Nikitiński musi odejść zanim znowu zacznie majstrowac z atomem

Pozostałe