Usuwają pomnik żołnierzy radzieckich

  • 15.04.2018, 19:03 (aktualizacja 15.04.2018 19:19)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Usuwają pomnik żołnierzy radzieckich
Trwa akcja usuwania pomnika Wdzięczności dla Armii Czerwonej w Baniach. W ramach ustawy dekomunizacyjnej radni Rady Gminy w Baniach uchwałę podjęli już rok temu. -Wysłaliśmy pismo z zapytaniem czy nie ma tam grobów żołnierzy radzieckich - mówiła niedawno Teresa Sadowska, wójt Bań. Po potwierdzeniu, że nie ma takich mogił, przystąpiono do rozbiórki pomnika.

Według planów w tym miejscu ma powstać nowy pomnik. O tych zamiarach napisaliśmy m.in. tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22551,ten-pomnik-zniknie-z-krajobrazu

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

leszek
leszek 16.04.2018, 16:37
żeby nie ta armia czerwona to nie miał by kto pomnika usuwać.co wam szkodził ten pomnik.zresztą pisuarowa prawica lubuje sie w nekrofilii.żeby nie ci ludzie ,to obecnie nie miał by kto po polsku mówić .stwierdzam ,że polacy to naród świn i kanalii.możecie sie wkurzać na ten wpis ale taka jest prawda.dobrze ,że jest s3 i nie trzeba przez tą zapyziałą pipidówę jeżdzić .
historia prawdziwa
historia prawdziwa 16.04.2018, 22:02
17 wrzesień 1939 - Armia Czerwona ( bolszewicka ) zdradziecko napada na Polskę od wschodu i kontynuuje marsz ,, czerwony ,, jako wyzwoliciel a zarazem okupant .. Po 1945 wraz zdrajcami komunistycznymi Polski wprowadza reżim stalinowski - niszczy polską kulturę , historię i ogłupia swoją propagandą zniewolony naród , udając przyjaciela , terroryzując przez służby NKWD , PZPR , UB , SB , Milicję ,ZOMO zwykłych ludzi i tych którzy mięli odwagę im się przeciwstawić walcząc o WOLNĄ NIEPODLEGŁA POLSKĘ ..!












leszek
leszek 17.04.2018, 08:17
panie,,historia prawdziwa,,jestem synem żołnierza września.wojna zaczęła się 01.09.1939.ojciec mój od 1 do 17 września z armią poznań bił niemców gdzą dało.to był prawdziwy wróg.nie wiesz chyba jaka sytuacja po 17 września była na frontach .gdzie był rząd,wódz naczelnypo 1945......itd. kto ci nawbijał w głowę takie durnoty.najprawdopodobnie jesteś aktywistą pisu,a tam lansuje sie ,,nową,, zmodyfikowaną historię .od 1950 roku już pamiętam realia.cały czas mieszkam na ziemiach zachodnich.jakoś nie widziałem tego nkwd,pzpr,ub,sb zomo itd.ojciec przedwojenny oficer po wojnie zajmował sie zagospodarowaniem tych ziem.do chwili śmierci zajmował kierownicze stanowiska .przykład ciemięzenia w czasach stalinowskich .pgr odległy od powiatu 5 km.co niedziela ciągnik ursus ciągnął przystosowaną przyczepę z ludżmi do kościoła .nie było żadnych represji,tak że nie przeinaczaj historii,jeszcze żyją ludzie którzy pamiętają tamte czasy.
historia
historia 17.04.2018, 21:21
Przestań ,, profesorze ,, z PGR-u pisać farmazony , tu Ci było dobrze szmalcowniku ??? To wiadomo kim był twój ojciec i ty ...!
leszek
leszek 18.04.2018, 09:29
no to mamy typowy język pogardy zwolennika pisu,,profesor z pgru,, ,,szmalcownik,,zbeszcześcić pamięc ojca .lubujecie się w grzebaniu w grobach.to i ty.....gdzie wasza pokora chrześcijańska i miłosierdzie.no to tylko i aż tyle .więcej wpisów nie będzie .z chama nie zrobisz pana
Precz z drelichowskimi
Precz z drelichowskimi 16.04.2018, 23:59
Naucz się pisać. Ten tekst był tak ambitny, że musiałeś wkleić te czyjeś wypociny ?
nowe zakłamywanie historii
nowe zakłamywanie historii 17.04.2018, 00:14
to nie wiedziałeś, że teraz dla takich żadna AK, Państwo Podziemne - tylko "wyklęci" wojnę wygrali?
To znaczy ci, co PO WOJNIE napadali na pocztowców, spółdzielnie itp?
wróżka
wróżka 15.04.2018, 23:10
żenada ...przyjdzie czas na usówanie pomników, które teraz stawiają.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 16.04.2018, 06:35
zalosny to ty jestes na ciebie juz dawno czas
starszy od węgla