Hala sportowa dużo droższa i bez podziemnych parkingów

Hala sportowa dużo droższa i bez podziemnych parkingów
Poprzedni burmistrz przygotował projekt hali widowiskowo-sportowej w Gryfinie z podziemnymi parkingami za 17 mln zł. Obecna ekipa opracowała nowy projekt. Hala miała kosztować 10 mln zł. Jednak rynek zweryfikował te założenia. Inwestycja może być co najmniej o połowę droższa i bez funkcjonalnych parkingów.

Otwarto oferty, które wpłynęły w przetargu na „Budowę hali sportowo-widowiskowej w Gryfinie”. Jedna oferta opiewa na kwotę ponad 14,6 mln zł. Druga oferta przedstawia kwotę 17,4 mln zł. Władze Gryfina zakładały, że 10 mln zł wystarczy. Czy będzie ogłoszony kolejny przetarg? Istnieje obawa, że im dłużej trwa wyłanianie wykonawcy, tym ceny mogą jeszcze bardziej wzrosnąć.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawski
Ciekawski 2 dni temu, 02:11
Będzie przekręt czy nie będzie ? Dołożą chłopu kilka milionów czy nie dołożą ? I za ile ?
ten co liczy
ten co liczy 18.04.2018, 16:02
CO ZA DEBIL wymyślił, że ta hala ma mieć tylko 200 miejsc siedzących, sorry, czy my jesteśmy Czepinem lub Pniewem, CO ZA POMiGANY MYŚLICIEL wymyślił, że ta hala ma być miejsce w tym miejscu, a może to nie miała być hala tylko nowa sala gimnastyczna dla ogólniaka i kadry z zarządu miasta i gminy ?
Miejsce tej hali jest w otoczeniu stadionu i Laguny !
Miś
Miś Wczoraj, 14:35
Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
prezenty dla powiatu
prezenty dla powiatu 18.04.2018, 16:28
Szkoły średnie są szkołami powiatowymi. Niech sobie powiat buduje salę na podwórku między szkołą a parkiem. Albo rozbudowuje obecną salę.

Gminni geniusze już wszystkie inne potrzeby gminne załatwili? Szkoły podstawowe mają sale gimnastyczne?
Układ 3 kroków
Układ 3 kroków 17.04.2018, 14:15
Przewodnik: Jak się bierze łapówki w białych rękawiczkach oraz pozyskuje sponsora na kampanię wyborcza.

Najlepiej oczywiście być prawnikeim aby wiedziec jak uniknąć odpowiedzialności. Na przykład przy dużym przetargu sami osobiście nie podposyjemy kontraktu tylko wystawiamy pionka.

Po kłębku do nitki - tak przeważnie prokurator bada śledztwo. Aby uniknąć odpowiedzialności stosuje się zasadę min 3 kroków. Oczywiście im dalej tym lepiej.

Przykładów jest mnóstwo, ostatni to Cambridge Analytica oraz sposób jak prowadząc kampanię polityczną kandytata, nie tylko mniupilowac ludzmi ale również dawać łapówki. Ani kandytad, ani firma prowadzącą kampanię, ani sponsor kampani – nie są bezpośrednio powiązanie z łapówka – używają do tego inne firmy / podwykonawców.

Ted Cruz wydał 3 miliony na usługi Cambridge Analytica.
Cambridge Analytica zlecał prace sowjemu podwykonawcy „Johny Bolton Super PAC”
„Johny Bolton Super PAC” sponsorował kampanię Pana Ted Cruz w 2016 roku.

Nikt nikogo nie zlapie za reke i nie udowodni.
nie widać LOGIKI
nie widać LOGIKI 18.04.2018, 12:06
Kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze!

UWAŻAM, jeżeli nie widać LOGIKI budowy tej hali w tym miejscu to jest to efekt tzw łapka-łapkę myje.
taki tercet
taki tercet 17.04.2018, 14:46
A to uwolnienie zamrożonych przez rząd hektarów pól, które stają się miastem, a to burzenie kamienicy, która nie chce się zburzyć, mimo że podobno taka ruina...
niszczyciel
niszczyciel 17.04.2018, 15:36
Niby taka ruina a kamienica przy Garbarskiej łatwo się nie dała...
Niszczyciele nieruchomości - pałacyk, komenda - zostawione bez remontu, żeby niszczały coraz bardziej...
Głos Gryfiński
Głos Gryfiński 17.04.2018, 13:00
Ten co mi obieca że tej hali NIE wybuduję a zaczęta budowę zlikfiduje - na tego będę głosować !

Projekt tej hali nie jest na skale Gryfinia!
Jest to najgorsze z możliwych miejsc!!!
Ego Sawaryna to już odloty marzycielsko-wróżbicielskie!
popieram!
popieram! 17.04.2018, 14:03
Bogu dzięki listopad niedaleko, drzew nie wycięli, boisk nie zniszczyli. Hala zamiast 10 ma kosztować 17 milionów. Więc zniszczeń niewiele!
Sportowiec
Sportowiec 16.04.2018, 19:19
A ta duża dziura pod halą sportową to loch dla niezadowolonych? Tylko czy nie jest za mały?. Hala w parku, hotel za Laguną coś tu się kupy nie trzyma.
...
... 16.04.2018, 20:28
Bo cała ta ekipa to jedna wielka kupa. Żaden argument nie docierał, że taki kolos w tym miejscu to absurd. W dodatku forsa w błoto bo to żadna hala dla 30 tysięcznej gminy...
absurd
absurd 17.04.2018, 08:20
"hala widowiskowo sportowa" dla 30 tys. gminy - na 200 miejsc...
A co do postawienie jej w linii obecnego płotu szkoły to absurd kolejny w tym miejscu!
???
??? 16.04.2018, 16:38
Patrząc na ten projekt to jakoś zmiotło przy okazji budynek z biblioteką i banki. Ten z Niepodległości i z Parkowej.????
niszczyciel
niszczyciel 17.04.2018, 15:38
Wizualizacja miała służyć mydleniu oczu dlatego taka fałszywa. Albo mają kupca na działkę po gminnym budynku biblioteki pedagogicznej
wizualizacja na medal:)
wizualizacja na medal:) 17.04.2018, 18:34
To dlatego na wizualizacji tej pseudo hali (do wypompowania 17 milionów) zabrakło już kamienic obok boisk? A to ci niespodzianka:)
Mol
Mol 16.04.2018, 17:39
Dla kogo ta hala???
jeszcze nie wiedzą...
jeszcze nie wiedzą... 17.04.2018, 00:19
Na 200 osób - jeszcze nie ustalili. Bo 7 podstawówek, to gminne rozgrywki trzeba byłoby na raty robić - jakby powiat, dla którego to prezent by wpuścił...
krętactwo
krętactwo 16.04.2018, 17:11
No i o to chodziło, żeby wydawało się, że ten kolos przy samym chodniku to luz i wcale nie ciasnota...
Raciechowice
Raciechowice 17.04.2018, 10:45
Bo nawet obrazkami usiłują oszukać mieszkańców! Hala w tym miejscu to po prostu zły pomysł. A hala na 200 miejsc w Gryfinie to już żenada!
:)
:) 17.04.2018, 11:41
Nie gadaj - w wiejskich Raciechowicach mają lepszą halę niż ta według projektu Sawaryna i jego ekipy!
ten co liczy
ten co liczy 16.04.2018, 16:22
Prosta sprawa, "referendum" tylko fundusz musi się zgadzać ! ;)
niszczyciel
niszczyciel 17.04.2018, 15:43
17 milionów mogliby powiatowi dołożyć do budowy szpitala - a nie do niszczącej wszystko hali dla powiatowej szkoły!
17 milionów!
17 milionów! 16.04.2018, 12:21
No i dobrze - centrum miasta ocaleje przed zniszczeniem. Powiat niech sobie sam buduje salę na podwórku od parku bez niszczenia boisk.

A hala przy SP1 albo przy Lagunie - przez następną ekipę.
Bo ta nawet Łużyckiej nie potrafiła dokończyć!
seniorka
seniorka 16.04.2018, 16:15
I właśnie z powodu takich idiotycznych i nierealnych pomysłów Nikitiński musi odejść!
gloosa
gloosa 16.04.2018, 11:42
Na BIP wynika ze to to MiIler podpisał się pod tymi przetargowymi papierami!
chłopiec do bicia
chłopiec do bicia 16.04.2018, 12:19
A znasz chociaż jedną wypowiedź Milera o hali? Teraz jak im nie poszlo, to mu podsunęli do podpisania, że to niby jego.
A do tej pory tylko Nikityński i Sawaryn się wypowiadali...

Miler tylko dopóki był dziennikarzem...
seniorka
seniorka 16.04.2018, 11:36
Nikitiński i jego chore pomysły muszą odejść!
olek
olek 16.04.2018, 10:51
ja i moja rodzina glosowala na sawaryna a nie chorego nikitynskuego
drugi raz sie nie pomylimy :) do zobaczenia w listopadzie :)
Gryf
Gryf 16.04.2018, 10:49
Pieniądze przeznaczone na inwestycj poszły na płace dla nowo utworzonych stanowisk po co jest wice dyrektor w osirze nowe stanowiska dla koleszków w puku pani delatore nie miała pracy więc utworzono zaklad usług własnych co to jest że od razu została dyrektorem czym się zajmują na nowe stanowiska idzie dużo kasy
Trzcianka
Trzcianka 16.04.2018, 11:40
Zatrudniają kolejne biurwy i pseudo fachowców bo po ostatnich wyborach okazało się że są to ludzie nieposiadający odpowiedniej wiedzy, kompetencji ani wymaganej pracowitości i staranności. Jest to leniwa ekipa nieudaczników i intelektualnych impotentów która musi jak najszybciej odejść a kolejna włada i normalni nowo wybrani radni muszą ich rozliczyć i posadzić!
wstyd
wstyd 16.04.2018, 13:26
Pozatrudniani plastyk i architekt a gmina przyznaje, że "w najbliższym czasie" opracują koncepcję targowiska!
Po czterech latach nawet planu nie opracowali!!!
Gryf
Gryf 16.04.2018, 10:27
Nasza władza od początku rządzenia nic nie zrobili dla gminy wiec gdzie rostrwonili pieniądze kture były przeznaczone na in
lol
lol 16.04.2018, 16:12
Poszły na edukację zecie :D
polonus
polonus 16.04.2018, 13:35
Włącz korektor a on podpowie Ci jak pisać "ktUre".
alus
alus 16.04.2018, 10:26
krytykowali poprzednikow a sami teraz co wyprawiaja ?! jakis skandal! poztrudniali swoich kolegow rodziny w osir i urzedach ! precz z chorym psychicznie nikita
straz miejska i slugus kaminski woziburmistrza do pracy codziennie za nasze pieniadze ! straz ma inne zadania ! autobusem rusz *** !
Grześ
Grześ 16.04.2018, 10:02
Grają ludziom na nosie!
Leszek
Leszek 16.04.2018, 08:39
Wyprawa w 1812 roku na Moskwę również przerosła kosztami Napoleona. Nikitiński musi odejść wraz ze swoimi urojeniami zanim całkiem zrujnuje Gryfino!
jaki pan taki kram
jaki pan taki kram 16.04.2018, 08:53
A co mnie obchodzi pojedynczy podwładny Sawaryna? Cała ekipa do wymiany w listopadzie! Nie potrafią nic zrobić bez zniszczenia!
Leszek
Leszek 16.04.2018, 11:43
Nie wiem co ciebie obchodzi maciusiu ale ten kretyński pomysł hali w parku lansuje idiota zwany Napoleonem i dlatego wyraziłem swój sprzeciw takim głupim decyzjom za nasze pieniądze.
pogubiłeś się!
pogubiłeś się! 16.04.2018, 12:15
Goebbelsiku usiłujesz zrobić ofiarę nagonki. Cały tercet do wymiany. A jak ty widzisz "maciusia" z małej litery - to twój problem!

pogubiłeś się w swojej chorej taktyce!
burza
burza 16.04.2018, 08:32
Witam. No to co tu jest priorytetem? Hala sportowa ,targowisko, Łużycka ,szkoła muzyczna ,pałacyk, dom kultury, remont budynku po policji , gminne drogi, czy termy ?? Do wyborów nic nie zrobicie ,a po wyborach zrobią inni i to mądrze rzeczy ważne dla mieszkańców, kumulacja p burmistrzu? Ma pan bardzo trudny charakter i to pańskie NIE BO NIE tylko wszystim szkodzi. Proszę nie brać się za poważne nwestycje i nie szkodzić miastu ?!
do burza
do burza 16.04.2018, 19:56
Burza piszesz to samo od kilku miesięcy i już się pogubiłaś :)) Nie wszystko jeszcze wymieniłaś.:)) Zrób sobie notatki będzie ci łatwiej :))))
do 19.56
do 19.56 16.04.2018, 21:44
Nie wymieniła jeszcze wielu spraw i przekrętów gminnych,ale my je znamy przecież,ty też więc nie rżnij głupa
do do ...
do do ... 16.04.2018, 20:31
A ty na argumenty przeciw hali nadal odpowiadasz refleksją o hałasie? Komunikator się nie odnalazł?
jaki pan taki kram
jaki pan taki kram 16.04.2018, 08:55
Jeszcze nie ustalili, co jest ich priorytetem ale miotają się od Łużyckiej po uzdrowisko z tężniami - i nic nie potrafią zrobić dobrze...

Wybory się zbliżają i koniecznie chcą pokazać "ile to my nie zrobimy, jak nas wybierzecie"...
drzewo z parku
drzewo z parku 16.04.2018, 08:22
Jak powiat chce salę gimnastyczną, niech rozbuduje z własnego budżetu istniejącą albo dostawi na podwórku między parkiem a szkołą.

Bez niszczenia parku i placów zabaw i siłowni!

A gmina zasługuje na porządną halę, ze sporą widownią. Pomysł budowy przy SP1 od strony stadionu jest całkiem dobry!
jaki pan taki kram
jaki pan taki kram 16.04.2018, 08:57
Bo to od początku zły pomysł był. A po likwidacji gimnazjów i powrocie liceum do powiatu wręcz przestępczo niegospodarny!
prezenty dla powiatu
prezenty dla powiatu 16.04.2018, 10:15
mają forsę na prezenty dla powiatu, niech dołożą do szpitala - bardziej potrzebny i tylu zniszczeń nie będzie - boisk i parku, i centrum miasta...
lepiej
lepiej 16.04.2018, 15:09
Właśnie - jak mają za dużo forsy, to pomóc powiatowi zbudować szpital a nie powiatowej szkole salę!
AdiGryfino
AdiGryfino 15.04.2018, 23:36
Zgadzam się z wieloma negatywnymi opiniami. Jak dla mnie hala przy ulicy Niepodległości a ulicą Parkową to pieniądze wyrzucone w błoto. Najlepiej byłoby zlokalizować halę gdzieś w okolicy SP1 na Łużyckiej, Stadionu miejskiego a Laguną. Miejsce wręcz wymarzone pod taką inwestycję. Tylko musiałaby to być konkretna hala a nie jakaś nędzna popier*łka. Tak by mogła służyć szkole, klubom i samemu miastu.
no i fajnie!
no i fajnie! 15.04.2018, 23:06
Po prostu trzeba się z tego durnego pomysłu wycofać i zrobić halę dla miasta przy Lagunie albo przy sali SP1 - mogłaby służyć i miastu i szkole gminnej!
Bo po likwidacji gimnazjów jakiekolwiek inwestycje gminy w powiatowe liceum to marnotrawstwo budżetu!

A hala to powinna być na porządną ilość miejsc a nie na 200 - żeby nawet rozgrywek przedszkoli nie dało zorganizować!
obrazek!
obrazek! 15.04.2018, 23:57
Gdzie taką wielgachną halę wstawiać w wąską ulicę Niepodległości? Ściana miałaby być równa z obecnym płotem boisk? I wysoka na kilkanaście metrów?
obrazek2
obrazek2 16.04.2018, 00:30
Sprytna ta wizualizacja – taki szeroki chodnik pod płotem liceum? Chyba że jak zlikwidują miejsca parkingowe!
moloch w ciasnej uliczce
moloch w ciasnej uliczce 16.04.2018, 07:41
Projekt przerażającego molocha w ciasnej ulicy - ten chodnik na wizualizacji dwa razy szerszy niż w rzeczywistości a przecież płot szkoły nie przesunięty!

W linii tego płotu kilkupiętrowa olbrzymia ślepa ściana...
absurd
absurd 17.04.2018, 08:31
Na obrazku chodnik taki szeroki, jezdnia też, żadnych kamienic, bloków - nawet kanalizację burzową po tamtej stronie namalowalii - chcą wyburzyć wszystkie bloki do Chrobrego, czy jak?

Pozostałe