piątek, 26 kwietnia 2024 07:29

Nasi na Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w Pływaniu Dzieci i Młodzieży

Jubileuszowe X Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Pływaniu Dzieci i Młodzieży odbyły się dniach 21-22 kwietnia 2018 r. W zawodach wzięło udział przeszło 400 zawodników i zawodniczek z 26 klubów z całej Polski, w tym z tak odległych zakątków jak Osielsko, Świdnica, Bydgoszcz, czy Rawicz. Wśród tego grona znalazło się 32 zawodników UKP „Marlin”, którzy wywalczyli 26 medali, w tym 8 najcenniejszych, złotych, 11 srebrnych i 7 brązowych, to dało nam 5 miejsce w klasyfikacji medalowej

Większość naszych zawodników startowało pierwszego dnia zawodów. Tylko pięcioro z nich reprezentowało nasz klub w drugim dniu zawodów. Młodsze dzieci, w porannym bloku, rywalizowały na dystansie 25 m, w swoich kategoriach wiekowych, oraz w kategorii OPEN 25m stylem motylkowym 9 lat i młodsi. Starsze dzieci, w popołudniowym bloku, pływały na dystansie 50 i 100m, oraz w sztafecie.

W najmłodszej kategorii wiekowej, 7 lat i młodsi, Julia Świeboda i Bartosz Sowa byli najszybsi na dystansie 25m stylem dowolnym i grzbietowym, zaś na dystansie 25 m motylkiem wywalczyli odpowiednio 12 i 20 miejsce. Konrad Czerlikowski dwukrotnie dopłynął na 2 miejscu na dystansie 25m stylem dowolnym i grzbietowym i 18 miejscu na dystansie 25m stylem motylkowym. Katarzyna Dorawa była 3 na dystansie 25m stylem dowolnym, 4 na 25m grzbietem i 25 na 25m motylkiem.

Wśród dziesięciolatków Hanna Kruk uplasowała się tuż za podium, na 4 miejscu na dystansie 25m stylem dowolnym, 9 miejscu na 25m stylem grzbietowym i 10 na 25m motylkiem. Tymoteusz Tarczyński zajął 4 miejsce na dystansie 25m grzbietem, 6 na 25m stylem dowolnym i 22 na 25m motylkiem. Borys Cieślak, był 5 na dystansie 25m stylem grzbietowym, 9 na 25m stylem dowolnym i 16 na dystansie 25m motylkiem.

W najstarszej kategorii wiekowej, porannego bloku, 9 lat, fantastyczny start zaliczyła Gabriela Krawczyk, która dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium za dystans 25m stylem klasycznym i motylkowym, zaś drugie miejsce zajęła na dystansie 25m stylem grzbietowym. Również trzy medale z zawodów przywiozła Karina Mitręga, która dwukrotnie stanęła na drugim stopniu podium, za dystans 25m stylem dowolnym i motylkowym, a brąz wywalczyła na dystansie 25m stylem grzbietowym. Mikołaj Rosiak wywalczył srebro na dystansie 25m stylem klasycznym, na dystansie 25m motylkiem znalazł się tuż za podium na 4 miejscu i na 5 po dystansie 25m stylem dowolnym. Liwia Babińska wywalczyła 4 miejsce na dystansie 25m klasykiem, 14 pozycje na dystansie 25m motylkiem i 15 na 25m grzbietem.

W najmłodszej kategorii wiekowej, popołudniowego bloku, 10 lat, Szymon Serafin wywalczył dwa srebra na dystansie 100m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Bartosz Prokopowicz dopłynął na 2 miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym i 8 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym. Zuzanna Wojdyła uplasowała się na 12 i 13 pozycji, na dystansach 100m stylem dowolnym i 50m grzbietem.

Wśród jedenastolatków Jacek Wodzyński dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium za dystans 100m stylem dowolnym i zmiennym. Jan Staszak wywalczył brąz na dystansie 50m grzbietem i 10 miejsce na 100m stylem dowolnym. Karolina Fabian przypłynęła na dystansie 100m stylem klasycznym na 10 miejscu i 14 na dystansie 100m stylem dowolnym. Wiktoria Iwan była 10 na dystansie 100m stylem zmiennym i 11 na 50m grzbietem. Weronika Małolepsza dwukrotnie dopłynęła na 6 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym i zmiennym. Miłosz Wróbel zajął 11 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym.

Najliczniejszą grupę naszego klubu reprezentowali dwunastolatkowie. Tu na drugim miejscu dopłynął Mateusz Rozmiarek na dystansie 100m stylem klasycznym i 5 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym. Celestyna Szulc zajęła 5 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 8 na dystansie 100m stylem zmiennym. Iga Stróżyk była 6 na 50m grzbietem i 10 na 100m zmianą. Adrianna Gniłka wywalczyła 6 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 10 na 100m stylem dowolnym. Tomasz Płoch zajął 5 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 9 na 100m klasykiem. Jagoda Kujawa była 7 na dystansie 100m stylem klasycznym i 9 na dystansie 50m grzbietem. Karolina Dorawa uplasowała się na 12 pozycji na dystansie 100m stylem zmiennym i 14 na 100m stylem dowolnym.

W kategorii 13 lat Hanna Zielińska zdobyła srebro na dystansie 50m stylem grzbietowym i brąz na dystansie 100m stylem dowolnym, zaś Michał Mężyński był 7 na dystansie 100m stylem klasycznym i 12 na 100m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej, 14-16 lat, Krzysztof Rosiak wywalczył brązowy medal na dystansie 100m stylem klasycznym i 15 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym. Aleksander Chróściak był 5 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 9 na 100m stylem dowolnym, a Jakub Iliński dopłynął jako 13 na dystansie 50m grzbietem i 19 na 100m stylem dowolnym.

Na zakończenie pierwszego dnia zawodów został rozegrany wyścig sztafetowy. Najlepiej spisała się sztafeta w składzie: Krzysztof Rosiak, Hanna Zielińska, Aleksander Chróściak i Mateusz Rozmiarek, która wywalczyła 8 miejsce, 19 miejsce zajęli: Celestyna Szulc, Jacek Wodzyński, Weronika Małolepsza i Szymon Serafin, 20 miejsce wywalczyli: Jakub Iliński, Adrianna Gniłka, Michał Mężyński i Bartłomiej Prokopowicz, zaś na 23 miejscu dopłynęli: Jan Staszak, Wiktoria Iwan, Miłosz Wróbel i Jagoda Kujawa.

W niedzielne przedpołudnie, dorobek 24 medali, z poprzedniego dnia, nasza skromna ekipa powiększyła o 2 kolejne i to najcenniejsze krążki. W tym dniu pływali na dystansie 50m i w kategorii OPEN 16 lat i młodsi na dystansie 200m stylem dowolny.

Krzysztof Rosiak był najszybszy na dystansie 50m stylem klasycznym, 15 na dystansie 200m stylem dowolny i 16 na 50m stylem dowolnym. Weronika Małolepsza zajęła pierwsze miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 21 na dystansie 200m stylem dowolnym. Mateusz Rozmiarek znalazł się tuż za podium na dystansie 50m stylem klasycznym, zajmując 4 miejsce i 5 na dystansie 50m stylem motylkowym, zaś na 200m stylem dowolnym był 22. Adrianna Gniłka była 6 na dystansie 50m stylem klasycznym, 7 na 50m motylkiem i 23 na 200m stylem dowolnym. Wiktoria Iwan dopłynęła jako 15 na dystansie 50m stylem dowolnym i 24 na 200m stylem dowolnym.