Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Spotkania w ramach Roku Kobiet z udziałem Kazimiery Szczuki

  • 14.05.2018, 15:30
  • Radosław Soćko UM
Spotkania w ramach Roku Kobiet z udziałem Kazimiery Szczuki iswinoujscie
Trwa akcja marszałka województwa pod hasłem Rok Kobiet Pomorza Zachodniego. Teraz czas na spotkania z inspirującymi kobietami w powiatach naszego regionu. W tym tygodniu w Dębnie, Choszcznie i Pyrzycach odbędą się dyskusje z udziałem Kazimiery Szczuki.

Kazimiera Szczuka to dziennikarka, krytyczka literacka, nauczycielka akademicka, prezenterka telewizyjna, działaczka feministyczna. Publikowała w takich gazetach i czasopismach jak „Gazeta Wyborcza”, „Res Publica Nowa”, „Teksty Drugie”, „Zadra” oraz „Pismo Ośrodka Informacji Środowisk Kobiecych”. Wykładowczyni gender studies w Instytucie Badań Literackich PAN oraz na wydziale reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie.

 

Terminy i miejsca spotkań:

 

  • Dębno - 16 maja, godz. 17.00 - Dębnowski Ośrodek Kultury, ul. Daszyńskiego 20
  • Choszczno – 17 maja, godz. 17.00 - Choszczeński Dom Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 17
  • Pyrzyce – 18 maja, godz. 17.00 - Pyrzycki Dom Kultury, plac Wolności 3

 

To dalszy ciąg wydarzeń pod hasłem Roku Kobiet Pomorza Zachodniego. Szczegóły inicjatywy poznaliśmy w marcu. Celem akcji jest promowanie aktywności kobiet w sferze publicznej oraz przybliżenie tego, jak na przestrzeni lat zmieniała się rola kobiet, ze szczególnym naciskiem na ich współczesne publiczne i społeczne zaangażowanie. Wcześniej odbywały się projekcje filmów poruszających tematykę kobiecej aktywności. W Szczecinie odbyła się także debata „Polki Nieustająco Walczące – w Stulecie Praw Wyborczych Kobiet”, w której udział wzięły autorki prac o ruchach kobiet, animatorki, aktywistki.

 

Częścią Roku Kobiet jest również plebiscyt organizowany przez marszałka województwa, który wyróżni sto lokalnych liderek, najbardziej wpływowych i aktywnych mieszkanek Pomorza Zachodniego. Wszystko to w 100. rocznicę nadania Polkom praw wyborczych.

Radosław Soćko UM
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maczo
maczo 15.05.2018, 00:27
Niezła z niej Szczuka!
precz!!!
precz!!! 14.05.2018, 22:05
beznadziejna i dwulicowa!!!!
.....
..... 14.05.2018, 21:56
Tej ,,pani''to my sobie nie życzymy w naszym regionie,niech nie demoralizuje naszych kobiet...
Zdemoralizowana
Zdemoralizowana 15.05.2018, 17:53
Dla ciebie zdemoralizowana kobieta to taka która nie podaje laczek mężowi.?
.......
....... 15.05.2018, 20:45
....nie spłycaj tematu do nie podawania laczek mężowi ,nic takiego nie znajdziesz w moim wpisie,natomiast co to jest demoralizacja, to proponuję łaskawie spojrzeć do encyklopedii jezyka polskiego a wszystkiego się dowiesz jeżeli jeszcze w swoim zyciu nie miałaś (eś)tego okazji uczynić.Pozdrawiam.
Ja i inni
Ja i inni 15.05.2018, 14:26
Jacy my? Mów za siebie.
.....
..... 15.05.2018, 15:35
...my ,polskie kobiety oraz mężczyźni,jeżeli tego nie rozumiesz...(jeżeli mówisz za siebie więc nie wtracaj innych)...
???!!!
???!!! 14.05.2018, 21:06
Mnie tu bardziej POlityką ŚMIERDZI!!!
wstyd
wstyd 14.05.2018, 20:45
jak mozna kogoś takiego promować???? wstyd dla portalu
Fakt
Fakt 15.05.2018, 17:55
Dużo większy wstyd by był jakby kogoś o twoich poglądach promowano.
sygnalista peas
sygnalista peas 14.05.2018, 20:47
Podaj liste kogo można promowaś!
Kazia
Kazia 14.05.2018, 18:46
Wibratory wibratory , komu komu wibratory !!!!
kogut
kogut 14.05.2018, 16:23
Ta pani Szczuka to dobrze ustawiona na bazie feminizmu ale nie działa w interesie wszystkich kobiet a tylko pewnej wąskiej grupy.
Jestemza
Jestemza 15.05.2018, 18:01
Kobiety to ludzie. I jak ludzie mają różne poglądy. Więc trudno żeby wszystkim dogodziła.
Pani
Pani 14.05.2018, 16:13
Lubię jej drapieżne teksty.

Pozostałe