Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Burmistrz powiększa mieszkanie. Wyniki kontroli masakrują poczynania włodarza gminy [czytaj tylko na igryfino]

  • 14.05.2018, 16:52 (aktualizacja 14.05.2018 17:43)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz powiększa mieszkanie. Wyniki kontroli masakrują poczynania włodarza gminy [czytaj tylko na igryfino]
Kontrolujący żądają zwrotu części dofinansowania. Do czerwca 2020 r. należy wstrzymać działania mające na celu ewentualną sprzedaż mieszkania komunalnego burmistrzowi. Zdaniem komisji należy rozważyć możliwość przekwaterowania rodziny burmistrza aby obiekt mógł prawidłowo funkcjonować.

Inspektorzy z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przeprowadzający kontrolę informują ponadto, że beneficjent przed rozpoczęciem prac budowlanych dotyczących mieszkania burmistrza Chojny nie uzyskał zgody od instytucji zarządzającej na dokonywanie zmian w dofinansowanej infrastrukturze.

To tylko niektóre wnioski komisji z Urzędu Wojewódzkiego dotyczące kontroli Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym. Przypomnijmy, że powstało ono w budynku dawnej szkoły dzięki znacznemu dofinansowaniu unijnemu. Tam mieści się też komunalne mieszkanie burmistrza Adama Fedorowicza, które ostatnio uległo znacznemu przeobrażeniu. Jak zauważają kontrolujący, w efekcie prowadzonej przebudowy lokalu mieszkalnego zwiększy się jego powierzchnia użytkowa z 83,70 m2 do 194,54 m2.

Burmistrz Adam Fedorowicz nie zgadza się, że „doszło do zmiany charakteru i warunków realizacji projektu oraz ustalania kosztów niekwalifikowanych”. Zdaniem burmistrza cel projektu dotyczący powstania i funkcjonowania Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym został zrealizowany.

Jako pierwsi prezentujemy wnioski zespołu kontrolującego z Urzędu Wojewódzkiego. Przysłano je specjalnie na prośbę radnych Rady Miejskiej w Chojnie.

 

Poniżej publikujemy protokół kontroli Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym oraz odpowiedź burmistrza Adama Fedorowicza na protokół komisji z Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie:

 

Protokół kontroli realizacji projektu. Kliknij.

 

Odpowiedź burmistrza Chojny - uwagi do protokołu kontroli realizacji projektu. Kliknij.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sala ślubów w Gryfinie
sala ślubów w Gryfinie 15.05.2018, 17:51
Może tak kontrola z Urzędu Wojewódzkiego zawitała do Gryfina? Tam 3 razy remontowali byłą salę ślubów, żeby wreszcie stworzyć tam siedzibę propagandy. Czy wojewodę nie obchodzi w jakich skandalicznych warunkach udzielane są śluby w Gryfinie.
Mormon
Mormon 15.05.2018, 20:14
Ssaj kolbę obleśna gnido
Piotr
Piotr 15.05.2018, 09:40
To rzeczywiscie skandal! Po co to było trzymać w tajemnicy?
K. Dolny
K. Dolny 15.05.2018, 00:23
Ale trzeba przyznać, że gość faktycznie miał chytry plan. I kto wie czy go nawet nie zrealizuje.
tynk
tynk 14.05.2018, 21:54
A może by tak Urząd Wojewódzki przyjrzał się remontą przeprowadzanym w Gminie Banie a szczególnie w Baniach?
cisza i spokój
cisza i spokój 15.05.2018, 00:23
Przecież tam się nic nie remontuje!
aplauz
aplauz 14.05.2018, 21:07
Wreszcie rozpoczęło się sprzątanie! Brawo aktywni radni!
Lotoman
Lotoman 14.05.2018, 22:14
Jest ich kilku raptem , w 15 osobowym składzie. Reszta nie wie o co chodzi a dodatkowo wysłowić się nie potrafi wiec siedzą jak statyści podczas losowania Lotto.
komandyt
komandyt 14.05.2018, 20:51
Ale co do tego ma spółka komunalna to naprawdę nie rozumiem!
sołtys
sołtys 14.05.2018, 20:25
Radni powiedzcie mi ile najwięcej bonifikaty można mieć kupując gminne mieszkanie?
scwany lis
scwany lis 14.05.2018, 20:18
Proszę, proszę chciałbym sobie tak wykombinować. Najpierw komunalne mieszkanie powiększyliby mi za unijną kasę dwa razy. Potem bym poszedł mieszkać na kilka miesięcy do hotelu. A na końcu wykupiłbym mieszkanie z bonifikatą czyli za 5 procent wartości. I co? Mam łeb do interesów? Podoba wam się moje myślenie?
Z bogiem
Z bogiem 14.05.2018, 20:08
Czytam komentarze i płaczę ze śmiechu. Debilem się rodzisz, debilem umierasz. Krzyż wam na drogę.
adasiowi
adasiowi 14.05.2018, 20:13
Złamałeś drugie przykazanie...
!!!
!!! 14.05.2018, 20:03
Gdyby tak skontrolować też inne sprawy to chyba nie byłoby inaczej
halo tu ziemia
halo tu ziemia 14.05.2018, 20:21
A na przykład co?
Marsjanin
Marsjanin 15.05.2018, 06:29
a na przyklad wszystkie przetargi
???
??? 14.05.2018, 19:49
Gdzie ci wszyscy komentatorzy z postu o obniżeniu wynagrodzenia burmistrza, ze chcieliby i tak burmistrza miłego i kulturalnego i to zemsta radnych????ha, ha
wyborcy
wyborcy 14.05.2018, 21:05
No tacy to Radni źli bo nie pozwalają realizować wspaniałych pomysłów Burmistrza. Brawo WY że nie pozwoliliście realizować tak genialnego pomysłu pod nazwa PRZYTULNE GNIAZDO ADAMA
złowróżbny
złowróżbny 14.05.2018, 21:08
Zły to ptak co własne gniazdo kala!
Burundi
Burundi 14.05.2018, 19:47
Na 3 mln zł. inwestycji być może 47 tys. do oddania. I wielkie halo. Jeśli w ogóle będzie cos do oddania bo przecież burmistrz pisze wyraźnie jak to liczyć.
Janek
Janek 15.05.2018, 07:02
Z tych trzech milionów dwa już oddali, bo grajek i pracownicy urzędu nie dopilnowali wielu rzeczy, wiec to już jest HALO ogromne!!!!!
Mieszkanka Chojny
Mieszkanka Chojny 14.05.2018, 19:38
Czyli radni maltretujac burmistrzunia o ten protokół przeczuwali że tam musi być niezły bajzel. Brawo dla tych radnych którzy nie dawali za wygraną. Dzięki temu my mieszkańcy mamy okazję poznać naszego władcę jeszcze lepiej.
giermek burmistrza
giermek burmistrza 14.05.2018, 19:43
Jacy to radni? Bo pewno nie podporządkowany radny Prus...
Japacek
Japacek 14.05.2018, 20:13
Radny Jacek przyjechał spocił się pod pachami i pojechał głosując tak jak Adaśko kazali
sołtys
sołtys 14.05.2018, 20:20
Tak dokładnie było na ostatniej sesji. A co on taki potulny?
Henri
Henri 14.05.2018, 19:14
Już od dawna wiadomym jest, że pan Federowicz nie był nigdy transparentny i rzetelny w swoim działaniu w gminie. Może po tej kontroli pokaże swoją prawdziwą twarz. Ale wstydzić się powinni ci, którzy na niego głosowali.
Rico
Rico 14.05.2018, 19:44
Henri co ty opowiadasz????????? Kto 4 lata temu wiedział że burmistrz będzie sobie mościł mieszkanko?
Henri
Henri 14.05.2018, 20:18
Rico! wiadomo było, jaki jest ten pan. Nie ma. o czym mówić.
odsetki
odsetki 14.05.2018, 19:09
Do zwrotu tylko ok. 50 tysięcy? To i tak niech się cieszą, że tak mało.
Kacper
Kacper 14.05.2018, 18:55
Za 3 mln zł to można wybudować nowy obiekt a nie tylko przebudować stary.
Pałko
Pałko 14.05.2018, 18:49
A dlaczego radni nie zostali poinformowani o kontroli? Ze Szczecina przyjechali już 12 i 13 marca br. W skład zespołu kontrolującego weszło 4 urzędników Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i oddelegowano z gminy panią dyrektor Andrzejczyk. Dlaczego nie było tam żadnego radnego?
UW
UW 14.05.2018, 18:45
Protokł to dopiero powstanie jak uwzględnią uwagi burmistrza. Wtedy jest to ważny dokument.
CBA
CBA 14.05.2018, 18:54
Uwagi skorumPOwanego grajka nie bęfą uwzględnione.
ABC
ABC 14.05.2018, 19:09
Wiesz ile zjesz...
mątwa
mątwa 14.05.2018, 17:45
200 metrów mieszkania to trzeba mieć służbę do sprzątania.
Krajnik
Krajnik 14.05.2018, 17:37
Chyba myślał że nikt tego nie odkryje.
Romerio
Romerio 14.05.2018, 20:14
Ale kto?

Pozostałe