Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Zatrzymano dziesięć osób podejrzewanych o handel narkotykami

  • 14.05.2018, 17:35 (aktualizacja 14.05.2018 19:41)
  • KWP Szczecin
Zatrzymano dziesięć osób podejrzewanych o handel narkotykami
Bardzo dynamiczny charakter miały działania przeprowadzone przez policjantów CBŚP z Zarządu w Szczecinie, którym wsparcia udzielili antyterroryści z KWP. W efekcie zatrzymano dziesięć osób, z czego osiem aresztowano. W wydziale zamiejscowym szczecińskiej Prokuratury Krajowej podejrzanym przedstawiono zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas działań policjanci zabezpieczyli ponad 12 kg narkotyków.

Śledztwo nadzorowane przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie dotyczy przestępczości narkotykowej. Dziesięciu zatrzymanym w tej sprawie grozi odpowiedzialność m.in. za posiadanie środków odurzających, wprowadzanie do obrotu znacznej ilości tych substancji oraz udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani mogli działać od kwietnia 2017 roku, rozprowadzając wówczas prawdopodobnie 20 kg narkotyków. Środki odurzające trafiały do odbiorców na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego.

Wszystko rozpoczęło się pod koniec lutego tego roku na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego. Wtedy miała miejsce pierwsza realizacja w sprawie prowadzonej od dłuższego czasu przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Zarządu w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji. W trakcie tej akcji zabezpieczono 8,8 kg marihuany i 3,6 kg amfetaminy. Do sprawy zatrzymano trzy osoby, które na wniosek śledczych i na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Szczecinie tymczasowo aresztował na trzy miesiące.

Kolejna akcja została przeprowadzona w ostatnich dniach. W bardzo dynamicznych działaniach, policjantów CBŚP wsparli antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tym razem w Koszalinie i Kołobrzegu policjanci zatrzymali siedem osób. W stosunku do pięciu podejrzanych Sąd Rejonowy w Szczecinie zastosował areszt tymczasowy, a dwie kolejne osoby prokurator objął dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Sprawa nadal jest rozwojowa i policjanci wspólnie z prokuratorami wyjaśniają wszelkie aspekty śledztwa.

KWP Szczecin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ops
ops 14.05.2018, 20:43
gdzie zatrzymano??? w gryfinie??? Cedyni?????
Pogromca kurwiłbów
Pogromca kurwiłbów 14.05.2018, 21:25
Jak to nie wiesz gdzie w nowej dzielnicy Gryfina "szczecin "
nie taki naiwny jak ty
nie taki naiwny jak ty 15.05.2018, 00:20
A ty myslisz, zę w Gryfinie to gdzie się zaopatrują?
kramer
kramer 14.05.2018, 19:57
To jeszcze nie wiedzą kogo złapali?

Pozostałe