Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Burmistrzowi i wójt obetną pensję o 20 procent

  • 15.05.2018, 23:57
  • Admin Admin
Burmistrzowi i wójt obetną pensję o 20 procent
Jak zapowiadali tak zrobili. Centrum Informacyjnego Rządu podaje, że przyjęto rozporządzanie przewidujące obniżenie minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego wójtów burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków.

Samorządowcy z wyboru będą zarabiali mniej średnio o 20 procent od 1 lipca 2018 r. W rozporządzeniu wprowadzono też rozwiązania dotyczące m.in. wypłacania dodatku za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowej czy odprawy emerytalnej.

 

Niektórym zostaną już chyba tylko delegacje…

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zielony
zielony 18.05.2018, 09:55
To się zdziwią burmistrzowie w lipcu jak dostana wypłaty, ale oni to robią jak mówi pisowska propaganda dla ideii
Benek
Benek 17.05.2018, 07:23
Są delegacje - zawsze można do jeździć te 20% :) Korepetycje za darmo wiadomo gdzie :)
Urzędnik
Urzędnik 17.05.2018, 07:32
Plus ryczałt za jazdy lokalne ponad 400zl i pensja rośnie
głupi przepis
głupi przepis 17.05.2018, 00:06
Oj tam, oj tam – są „widełki” jak burmistrz czy wójt ma większość w radzie, to mu podwyższą stawkę o 20% i będzie miał tyle samo!
Skoro w Chojnie mogli obniżyć do minimalnej, w Gryfinie mogą podwyższyć do maksymalnej:)


I mimo że mam swoje zdanie o jakości pracy wielu - to jednak trudno się dziwić, żeby nagle nie wiadomo dlaczego ustawą obcinali pensje - co to - odpowiedzialność zbiorowa?

W kodeksie pracy, jak jest umowa o pracę, to nie można sobie z miesiąca na miesiąc zmniejszać bez powodu płacy...
księgowy
księgowy 17.05.2018, 00:52
pis daje sztywne widełki dla burmistrzów małych gmin 3400 - 4700 i funkcyjne 1900, jak burmistrz ma swoją radę - to nie ma min 5300 - ale max czyli 6600. tylko nie podali ile może być dodatku specjalnego - liczonego od zasadniczej pensji? plus staż pracy np. jak ma 20 lat to dochodzi od 680 do 940. Czyli już stawka rośnie max 7540. teraz tylko wysoki dodatek specjalny od radnych i 10 tys. pewne co miesiąc, a jak nic nie dadzą to przy 20 latach pracy ma 5980 ma zagwarantowane czyli netto ok 4300. jak ma max wynagrodzenie 7540 bez dodatku specjalnego to już ma 5300 netto. Wszystko zależy od dodatku specjalnego jakie będą jego widełki bo to on nabije pensje.
bzdura jest bzdura
bzdura jest bzdura 17.05.2018, 07:44
To faktycznie głupi przepis, bo "mała gmina" drugiej nierówna! Jeden zdobywa środki zewnętrzne, inny pożycza w parabankach. A rząd ich zrównuje!
paranoja
paranoja 17.05.2018, 08:32
Jak zmieścić siatkę płac między burmistrzem a dozorcą i sprzątaczką, jeśli pierwszy zarabia 3400 a ostatni 2100? To jak tam zmieścić dyrektorów, kierowników działów, ludzi po studiach?

Przecież w tym są również instruktorzy w domach kultury, sekretarki w szkołach - przecież trudno, żeby zarabiali więcej niż wójtowie i ich zastępcy?
Antypis
Antypis 17.05.2018, 11:17
To bedzie obniżka pensji w urzędach. Po pisowsku rząd sie wyżywi.
dziadek mróz
dziadek mróz 16.05.2018, 23:57
w telewizorze mówili, że minimalna kasa do wójtów i burmistrzów to ma być 3400pln brutto to się za chwilę Fedorowicz sam zwolni jak mu radni taką wypłatę ustalą.
program 20 minus
program 20 minus 16.05.2018, 23:27
Redakcja może zrobi wyliczankę ile straci każdy loklany włodarz w powiecie i gminach, to będzie ciekawe zestawienie dla czytelników.
Ela
Ela 16.05.2018, 20:30
Dla przykładu wg oświadczenia majątkowego burmistrz miasta M w powiecie gryfińskim po pisowskiej korekcie wynagrodzenia będzie zarabiał tyle co sekretarz gminy i kierownik zakładu komunalnego w tej gminie.
grypa
grypa 17.05.2018, 08:35
To KAczmar teraz chyba nie będzie chciał zmienić posady na stołek w urzędzie.
3dmund
3dmund 17.05.2018, 07:29
Niech zgadnę Moryń
głupi przepis
głupi przepis 17.05.2018, 00:10
O - a czy to oznacza, że zastępcy mogą po zmianie zarabiać więcej od szefów?
Czy podwładnym teraz burmistrzowie mają obcinać pensje?

Kierownicy zakładów komunalnych swoim podwładnym itd.

I w efekcie spadnie średnia krajowa - waloryzacja emerytur będzie mniejsza, pomoc społeczna też - czyli same zyski dla budżetu a biednym - TO CO ZAWSZE...
jaro
jaro 17.05.2018, 00:54
ciekawe pytanie? chyba tak się może stać, sekretarzom i skarbnikom obcinka się szykuje
bzdura jest bzdura
bzdura jest bzdura 17.05.2018, 07:56
Jak obniżą wickom i sekretarzom, to oni z kolei obniżą kierownikom, ci swoim podwładnym. Tylko sprzątaczkom nie obniżą poniżej minimalnej.

Mieli uderzyć w "kominy" - najmocniej oberwą tam, gdzie tych "kominów" płacowych nie ma...
bez roboty
bez roboty 16.05.2018, 23:24
mieszkowice czy moryń?
cegła
cegła 16.05.2018, 14:13
Jak Tereni z Bań obetną to z czego odda za sknocone remonty? Z pensji Rudej?
niszczyciele nieruchomości
niszczyciele nieruchomości 16.05.2018, 14:23
Dlatego w Gryfinie władze nic nie remontują, tylko burzą, lub zapowiadają burzenie - pałacyk pod lwami, mury, kamienice, komendę policji.
I nikt im nie zarzuci, że "sknocili" remont - bo żadnego remontu im nie skontrolują....
golfista z Lubanowa
golfista z Lubanowa 16.05.2018, 15:22
Brawo Oni !!!
precz z niszczycielami nieruchomości!
precz z niszczycielami nieruchomości! 16.05.2018, 16:15
narciarz ze Słowacji:)
czytelnik
czytelnik 16.05.2018, 12:14
Panie Admin tabela z powiatu gryfińskiego będzie pomocna od starosty Konarskiego przez wójtów i burmistrzów i ich zastępców, skarbników i sekretarzy, ile teraz dostają pełne składniki wynagrodzenia, co tam jest wpisane i będą mogli maksymalnie dostawać od 1 lipca. To informacja publiczna, sekretarze gmin powinni to udostępnić ile jest obecnie na liście płac i ile planują zmienić po 19 maja br.. po 2 lipca weryfikacja ile dostają i będzie wiadomo kto podał dokładne info dla mediów,a kto kręcił. W czerwcu sesje rady muszą to ustalić nowe stawki wynagrodzenia i warto tego pilnować.
ryś
ryś 16.05.2018, 14:39
Takie informacje w artykule jak wyżej podano i wszystko wyliczone Admin
irena
irena 16.05.2018, 11:58
To ile teraz dostanie burmistrz i wójt maksymalnie? Redakcja więcej szczegółów, ile zasadnicza ile dodatek funkcyjny, specjalny, stażowy. Najlepiej pełna informacja ile teraz dostaje i jakie to kwoty i ile może dostać max po zmianach.
prosta matematyka
prosta matematyka 16.05.2018, 12:05
Jak zarabia 10 tyś, to teraz bedzie 8. Czy ty nie wiesz ile to jest 20 procent mniej?
radny
radny 16.05.2018, 12:28
to nie tak że 20% im ścieli tylko zasadnicze i mogą sobie nabić funkcyjnym i specjalnym dodatkiem plus staż pracy np. 20% od zasadniczej jak będzie miał np. 5tys. to już na starcie na 1tys.
choinka
choinka 16.05.2018, 11:54
Czy to prawdą, że jak starosta Konar usłyszał ile ma zarabiać to powiedział, że nie będzie startował w wyborach samorządowych?
janek
janek 16.05.2018, 12:07
on nie robi tego dla pieniędzy.
jaro
jaro 16.05.2018, 14:40
Pan Wojtek będzie nam rządził następną dekadę zobaczycie.
Obywatel
Obywatel 16.05.2018, 11:40
Admin podaj stawki jakie mają teraz miesięcznie brutto włodarze z gmin i powiatu a ile będą mieli od lipca.
dosc
dosc 16.05.2018, 10:25
To zamach na samorządy!
PiSmen
PiSmen 16.05.2018, 08:48
"Wszyscy lub niemal wszyscy ministrowie i wiceministrowie obecnego rządu przelali pieniądze z nagród na konto Caritas" powiedział rzecznik rządu. I tak też powinni zrobić w gminach.
obiektywnie
obiektywnie 16.05.2018, 09:58
wystarczyło nie wrzeszczeć jak pani Szydło "nam się te pieniądze należały"!
A nie teraz obniżać wszystkim - niezależnie, czy pracują dobrze, czy źle.
I czy zachłannie wyznaczyli sobie stawki maksymalne, czy minimalne.

Bo to równanie w dół nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.
....
.... 16.05.2018, 12:10
....a gdzież tu obiektywizm?..toż to jednostronne narzucenie swojej opinii...
subiektywnie
subiektywnie 16.05.2018, 16:20
skoro się ministrom "należały nagrody" jak mówiła Szydło, to działanie Kaczyńskiego ma znamiona WYMUSZANIA HARACZU!
I to jest obiektywne!

Nie można zmuszać ludzi (pod rygorem zwolnienia z pracy) do wpłacania ICH słusznie wypłaconych (według Szydło) pieniędzy na jakikolwiek cel!!!
rulez
rulez 16.05.2018, 08:41
Biedny Fedorowicz jeszcze mniej dostanie niż mu rada przyznała.Zamiast 6 tysiaków będzie 4800.
4800 brutto
4800 brutto 16.05.2018, 09:55
obiektywnie 4800 brutto za kierowanie gminą? A kto przyjdzie na to stanowisko? Nauczyciele, emeryci, urzędnicy...
macius wykopany
macius wykopany 16.05.2018, 15:24
jatam mogem wzionc te fuhe bo znam siem co i jak lody krencic czeba i skim siem piniondze robi
rączka rączkę
rączka rączkę 16.05.2018, 16:21
a to widać po standardach dróg dla zwykłych ludzi (płyty bez chodników i kanalizacji) i dla biznesmenów...
chętny
chętny 16.05.2018, 10:26
Ja spokojnie taką robotę wezmę! Jeszcze sobie mieszkanie powiększę i rodzinę ustawię.
JESTEM ZA
JESTEM ZA 16.05.2018, 08:16
Nie jestem za PIS ale patrząc na pracę gryfińskich samorządowców, to przyznaję,że to jest świetne rozporządzenie. Super wręcz!!
Jęcząca Beata
Jęcząca Beata 16.05.2018, 02:09
Nam się należało!!!
prezes
prezes 16.05.2018, 12:02
Odsuwam cię!
zafrasowany
zafrasowany 16.05.2018, 00:32
To z czego oni będą żyć?
Pogromca kurwiłbów
Pogromca kurwiłbów 16.05.2018, 08:48
Szukam do roboty na fermie drobiu, moze któryś przyjdzie do roboty dorobić
propaganda