Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Wiemy od kiedy będzie działał płatny parking. Jak z niego będą korzystali urzędnicy?

  • 16.05.2018, 09:30 (aktualizacja 16.05.2018 10:48)
  • Admin Admin
Wiemy od kiedy będzie działał płatny parking. Jak z niego będą korzystali urzędnicy?
-W nawiązaniu do terminu uruchomienia strefy ograniczonego czasowo bezpłatnego postoju, koryguję informację. Termin jej otwarcia zostaje przesunięty na 30 maja 2018 r.- napisał do nas wiceburmistrz Paweł Nikitiński.

W imieniu czytelników zapytaliśmy także, na jakich zasadach z parkingu w godzinach pracy będą korzystali pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. A może dla nich zostanie wyznaczone inne miejsce parkingowe?

-Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie nie będą korzystali na szczególnych zasadach z parkingu. Wszystkich użytkowników ruchu drogowego będą obowiązywały takie same zasady – zapewnia wiceburmistrz Paweł Nikitiński.

O niepowodzeniu z otwarciem parkingu pisaliśmy ostatnio tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28171,klapa-z-otwarciem-parkingu-przed-urzedem

 

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 Radziszewo
Radziszewo 13.06.2018, 11:45
Nie czytałem tego artykułu wcześniej, a później myślałem, że przeciwnicy burmistrzów i radnych chcą im tylko złośliwie dowalić.
Jak zobaczyłem to zdjęcie ze szlabanem doznałem szoku kulturowego.
Jak można było coś takiego zrobić ? Mieszkam w trochę większym miasteczku, mamy monitoring miejski aby Straż Miejska i Policja miała podgląd na miejsca zagrożone przestępczościa i dewastacją, a dyżurni jednostek nie nudzili się podczas służby. Mamy parkomaty, aby każdy miał równy dostęp do miejsc postojowych i mógł załatwić w godzinach od 6.00-do 17.00 zakupy, wiyzyty u lekarza czy sprawy w urzędach.
Od godz. 17.oo do 6.oo oraz dni wolne i świąteczne postój jest ogólnodostępny i darmowy.
Takie szlabany to mamy na parkingach osiedlowych. Instalacja,serwis urządzeń, naprawy, ochrona, takiego wydzielonego szlabanami parkingu kosztuje i to wcale nie mało. A przecież wystarczyło zakupić kilka parkomatów z wyprzedaży jakie organizują duże miasta i koszt zwraca się po kilku miesiącach. Komendant SM zamiast chodzić po imprezach w mundurku jak amerykański generał, mógłby sprawdzać bilety za szybami samochodów i robić zdjęcia tym co przekroczyli limitem opłacony czas postoju. Radni zamiast wycieczek do Raciechowic , powinni pojechać do Szczecina i zobaczyć jak się organizuje płatne strefy parkowania w XXI wieku. Za chwilę szlabany pojawią sie na ul. Parkowej, a obsługą wszystkich płatnych miejsc parkingowych w mieście zajmie się prywatna firma powiązana z TWA.
http://www.produktpolski.eu/oferta/zarzadzanie-i-administrowanie-parkingami-oraz-strefami-platnego-parkowania.html
am. gen. z demobilu
am. gen. z demobilu 13.06.2018, 11:50
A co cię to obchodzi!
Cudze pieniądze smakują najlepiej !
Cudze pieniądze smakują najlepiej ! 18.05.2018, 10:31
Można było zobic to BEZ KOSZTÓW ale widocznie Sawarynowi zależy aby wydawać nie swoje pieniądze ! Cudze pieniądze smakują najlepiej !

Tańszy i bardziej korzystny sposób dla mieszkanicow, zwykła tabliczka:
"W godzinach od 07:00 - 19:00 MAXYMALNY postój 2 godz" i niebieskie tarcze parkingowe w wew aut.

BRAK kosztów utrzymania: bileterki, terminalu, szlabanów, kasy parkingowej, pętli indukcyjnej itp, itd...

Dodatkowo dzięki Sawarynowi przez te barierki itp to przycięli chyba z 4 miejsca parkingowe!!

MOŻNA było przetestować ten scenariusz "max postój 2 godz" i w razie gdyby nie działał to wtedy wprowadzić te drogie rozwiązanie, no ale... cudze pieniądze smakują najlepiej !
nawet swoi uciekają...
nawet swoi uciekają... 17.05.2018, 08:00
Od nich wszyscy uciekają. Nawet prezes PUK nie chce firmować ich poczynań i odchodzi na kilka miesięcy przed wyborami! Gdyby nie było konfliktu to by do wyborów pobujał się w fotelu...
dziwne
dziwne 17.05.2018, 08:34
skoro wicek nie przejmował się prawem i zgodą wojewody ogłaszając uruchomienie parkingu - to widać że w PUK nie chcieli firmować jakichś kroków...
łowca idiotów
łowca idiotów 16.05.2018, 19:56
Wicek noszący się jak z nadania boskiego chlapie bezdurno jęzorem. Gościu o niczym nie ma pojęcia, a wypowiada się na każdy temat.
Ambasador San Eskobar
Ambasador San Eskobar 16.05.2018, 21:26
Nikitiński musi odejść zanim całkiem się skompromituje.
konkret wójta Gryfina:)
konkret wójta Gryfina:) 16.05.2018, 21:24
Problem polega na tym, że wypowiada się najczęściej nie na temat. Jak mu w zeszłym roku zadano konkretne pytania, to powiedział, że nie potrafi odpowiedzieć...

i było sie wyrywać?
i było sie wyrywać? 16.05.2018, 17:16
Nie da się ukryć, że Nikitiński "dekretując" uruchomienie płatnej strefy od 14 maja, kiedy jeszcze nie było decyzji wojewody pokazał swoją kompetencję - szczególnie że to wicek od oświaty a nie inwestycji...
konkret wójta Gryfina:)
konkret wójta Gryfina:) 16.05.2018, 21:23
Przecież uchwała wchodzi dwa tygodnie od ogłoszenia przez wojewodę! Wicek nie wiedział tego podając wczorajszą datę?
mieszkaniec
mieszkaniec 16.05.2018, 22:37
A skąd miał to wiedzieć? Przecież gościu jest totalnym ignorantem.
golfista z Lubanowa
golfista z Lubanowa 16.05.2018, 16:50
Jestem z miasta to widać, jestem z mista to słychać
..
..
.
do Pawła
do Pawła 16.05.2018, 17:17
Ale Paweł, przecież się przeprowadziłeś z "mista" na "wiś":):):)
Paweł
Paweł 16.05.2018, 21:28
Ale gnojem to od ciebie czuć maciusiu
do "pawełka" koniecznie pisanego po goebbelsowsku małą literą...
do "pawełka" koniecznie pisanego po goebbelsowsku małą literą... 16.05.2018, 22:23
Nie każdy śmierdzi nikotyną, „pawełku" pisany koniecznie po goebbelsowsku małą literą...
POcztówka z Cannes
POcztówka z Cannes 16.05.2018, 22:57
Trudno aby od świni czuć było nikotyną maciusiu obleśny
pocztówka z polowania w Beskidach
pocztówka z polowania w Beskidach 16.05.2018, 23:39
Jedna taka jest – chrymka i chrymka jako goebbelsik gryfiński piszący imiona małą literą...
dziamdziol
dziamdziol 16.05.2018, 16:11
oj czerepach - ty jak już nadziamdziasz....
bla bla bla
bla bla bla 16.05.2018, 16:34
używanie miliona mądrych słów nie oznacza mądrości. Jeśli radni DLA CELÓW SPRAWOWANIA SWOJEJ FUNKCJI dostaną możliwość bezpłatnego parkowania pod urzędem - to nie jest to "korzyść majątkowa"!
Bo przecież wytłumaczą, że służy dotarciu do urzędu...
Po co te insynuacyjne pytania?
Po co te insynuacyjne pytania? 16.05.2018, 15:08
Radni nie moga mieć w tej kwestii żadnych "względów" gdyż powodowałoby to automatyczną bezprawność podjętej uchwały. Przykładowo - W orzecznictwie sądów administracyjnych wskazuje się, że celem wprowadzenia tego przepisu do ustawy o samorządzie gminnym było zapobieżenie sytuacjom, kiedy mandat radnego może być wykorzystywany w celach prywatnych przez radnego, niezależnie od tego, czy wynikiem tego będzie osiągnięcie korzyści majątkowej, czy też będzie chodziło o korzyść innego rodzaju. Celem omawianej regulacji jest gwarancja uczciwego sprawowania przez radnego mandatu i wykluczenie sytuacji do wykorzystania mandatu do własnych korzyści. Samoistną przesłanką wyłączenia radnego z głosowania nad podejmowanym aktem jest przyjęcie, że głosowanie dotyczy interesu prawnego radnego. Przez pojęcie interesu prawnego rozumie się osobisty, konkretny i aktualny prawnie chroniony interes, który może być realizowany na podstawie określonego przepisu, bezpośrednio wiążący się z indywidualnie i prawnie chronioną sytuacją strony. Nie ma przy tym znaczenia dla oceny spełnienia hipotezy omawianego przepisu kwestia ewentualnego naruszenia owego interesu, gdyż wystarczającym jest to, że przedmiot głosowania go dotyczy. Nie ma też potrzeby analizować materii wyników głosowania i rozważać, czy udział radnego miał czy nie miał wpływu na ostateczny wynik i podjęcie uchwały. Omawiany przepis odnosi się do obiektywnego rozumienia ujętego tamże interesu prawnego. Tak więc już tylko sama możliwość "dotknięcia" interesu prawnego (radnego) wystarcza dla zastosowania tej normy (por. wyrok NSA z 9 kwietnia 2013 r. I OSK 125/13; www.orzeczenia.nsa.gov.pl).
bla bla bla
bla bla bla 16.05.2018, 16:31
czy jak zwalniają budujących domy z podatków a ich rodziny z tego korzystają to jest to "głosowanie we własnej sprawie" bla bla bla?
Bla bla bla
Bla bla bla 16.05.2018, 16:49
To nie jest głosowanie we własnej sprawie lecz w sprawie interesów rodziny
:):):)
:):):) 16.05.2018, 22:25
che che - faktycznie to różnica...
dymacz
dymacz 16.05.2018, 14:03
Straszliwe dno!!!
organizacja gminna
organizacja gminna 16.05.2018, 12:58
Miejsc parkingowych w mieście brakuje - cztery lata myślenia, setki tysięcy (56 tysięcy same urządzenia, konserwacja, utrzymanie, eksploatacja), przejęcie kosztów utrzymania całej ulicy 1 Maja od poczty po światła na budżet gminny od powiatu (malowanie, sprzątanie, pielęgnacja, łatanie, odśnieżanie itp.) – I NA MONTAŻ SZLABANÓW I BILETOMATÓW ZNIKNĘŁO DLA MIESZKAŃCÓW Z PIĘĆ – SZEŚĆ MIEJSC PARKINGOWYCH!!!

Jak tak mają "poprawiać", to może do listopada niech już nic nie robią?
bla bla bla
bla bla bla 16.05.2018, 16:38
likwidacja iluś miejsc parkingowych, żeby wstawić szlabany i bileterki to absurd! Zamiast te miejsca wydzielić i zrobić pół parkingu strefą ograniczonego postoju!

No ale nie byloby władzy nad szlabanem, regulaminów, systemów, sprawozdań, płatności.

Przy okazji - kto będzie na tych opłatach zarabiał? Gmina bezpośrednio? Dziwne...
parkujący
parkujący 16.05.2018, 12:01
Niech lepiej podadzą ile miejsc parkingowych przy okazji zlikwidowali
pieszy
pieszy 16.05.2018, 11:52
Niech przed odbiorem dobrze sprawdza, jak sa krzywo plytki chodnikowe polożone, masakra.
bank
bank 16.05.2018, 11:05
A to,że urzędnicy UMIG będą traktowani na równych prawach z innymi mieszkańcami to dobrze, przecież zarabiają tak jak my np w banku i korzystają z parkingu.
dekret
dekret 16.05.2018, 11:11
poczekaj, poczekaj - wicek mówi tylko o pracownikach. A radni, sołtysi? Sołtysi jeszcze zdążą w dwie godziny - ale radni? Zobaczymy...
bank
bank 16.05.2018, 17:09
Chwileczkę, a radni to pracują społecznie? Przecież pobierają wynagrodzenie i mogą płacić tak jak inni,tym bardziej, że przyjeżdżają tylko kilka razy w miesiącu
parkujący
parkujący 16.05.2018, 11:03
Ta ekipa jest do niczego chyba tylko potrafią spieprzyć i nic więcej...
time
time 16.05.2018, 10:56
Termin przesunięto bo był nierealny od samego początku
dekret
dekret 16.05.2018, 11:06
skoro uchwała rady wchodziła 14 dni po ogłoszeniu przez wojewodę, a Nikitiński obwieszczał 14 maja - w zeszłym tygodniu, kiedy jeszcze wojewoda nie ogłosił to po prostu widać, jak bardzo ma parcie, by gadać, gadać, gadać...
boos
boos 16.05.2018, 10:49
Znowu wiceburmistrz od inwestycji (Miler) coś przeoczył. Dlaczego nie napiszecie dlaczego tak się stało? Bo to przecież z niekompetencji wynika.
dekret
dekret 16.05.2018, 11:03
Może nie ten od inwestycji przeoczył, tylko wszechwiedzący od oświaty mielił ozorem bez pojęcia o terminach administracyjnych u wojewody...
100 lat