Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 11:33
Reklama

Nowa trasa rowerowa Zielonego Pogranicza

Już 9 czerwca 2018 r. odbędzie kolejny impreza turystyczna z cyklu Gryfińskie Rajdy Rowerowe 2018. Rajd Rowerowy „Przełomem Stuleci” poprowadzi nową drogą rowerową „Zielonego Pogranicza” na odcinku „Doliną Tywy”.
Nowa trasa rowerowa Zielonego Pogranicza

Zapraszamy na kolejny, wyjątkowy, rajd rowerowy zatytułowany „Przełomem stuleci”. Organizowane przez MKS Hermes w Gryfinie przy wsparciu Powiatu Gryfińskiego Gryfińskie Rajdy Rowerowe 2018 stawiają sobie za cel – uczczenie 100 – lecia niepodległości Polski. Ten trzeci już w tym roku rajd ma jakby wprowadzić uczestników w nowe 100 - lecie. Przez wiele lat Gryfino nie mogło doczekać się stworzenia dłuższego ciągu rowerowego. Dopiero rok jubileuszu państwa polskiego wprowadza nas w nowe stulecie dla rowerzystów.

Od czerwca 2018 roku będziemy mogli przejechać bezpiecznie po trasie rowerowej aż do Trzcińska Zdroju, a od września aż do Siekierek, gdzie po przeprawie przez Odrę można będzie zamknąć pętlę rowerową do Gryfina przez Niemcy (szlak Odra - Nysa).

W dniu 9 czerwca 2018 r. udamy się po części nowej drogi rowerowej łączącej Gryfino i Trzcińsko - Zdrój, będącej odcinkiem trasy „Zielonego Pogranicza” Szczecin – Siekierki. Start roboczy nastąpi o godz. 9.30 tradycyjnie z Pl. Barnima I (przy kościele) a trasa rajdu rozpocznie się na początku nowej drogi rowerowej przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ul. Letnią i ul. Artyleryjską (godz. 9.45).

Rajd skierowany jest do szerokiego kręgu turystów - rowerzystów - osób dorosłych, młodzieży, całych rodzin. Poprzez ten rajd pragniemy wypromować ten szlak, utrwalając także poczucie nowej tożsamości naszej „Powiatowej i Gminnej Ojczyzny”.

Podczas rajdu uczestnicy poznają technologię, koszty i wykonawców poszczególnych odcinków trasy. Ponadto każdy uczestnik rajdu otrzyma 36 stronicowy „Słowniczek rajdowy”, który zawierać będzie mnóstwo informacji o „Dolinie Tywy”, jej walorach krajobrazowych, przyrodniczych i sentymentalnych, budowlach wodnych na rzece (młyny) i jej przełomach. Słowniczek zawierać będzie także opisy miejscowości leżących przy trasie (Szczawno, Żórawie, Zórawki, Robacznik, Wirówek, Wirów, Chwarstnica, Osuch, Mielenko, Bartkowo, Borzym, Mały Borzym, Kamienisko, Trzaski, Różnowo, Lubanowo, Otoki). W opisach tych poznać będzie można historię miejscowości, zabytki, układy przestrzenne i inne ciekawostki.

Planujemy wyposażenie uczestników w biało-czerwone chorągiewki (mogą być własne) lub nalepki na rower z logo tegorocznych rajdów.

Do uczestnictwa w tym wyjątkowym rajdzie, podczas którego nastąpi nieoficjalne otwarcie nowej drogi rowerowej, zapraszamy wszystkich chętnych. Tym bardziej, że można będzie wybrać jeden z dwóch wariantów trasy:

- podstawowy: Gryfino – Szczawno – Wirówek - Chwarstnica - Borzym - Sosnowo – Lubanowo - Różnowo - Gryfino (38 km),

- skrócony: Gryfino – Szczawno – Wirówek – Chwarstnica – Gryfino (19 km).

Podczas rajdu będzie istniała możliwość zgłoszenia na kolejne rajdy (7), w tym na równie atrakcyjne 2 pierwsze z nich:

1) 23 i 24 czerwca (z noclegiem w Krajniku Górnym) połączone ze zwiedzaniem m. in. Chojny i Criewen oraz szeregu miejscowości i miejsc na trasach (nadodrzańskiej i wschodniej) pomiędzy Gryfinem a Chojną (poza drogą krajową 31),

2) 30 czerwca - rajd rowerowo - kajakowy (lub kajakowy) „Śladami walk na obiektach wodnych”, w tym na „Drodze Batowa”.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama