Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

W sprawie proboszcza przed sądem zeznają świadkowie [FOTO, WIDEO]

  • 4.06.2018, 21:20 (aktualizacja 05.06.2018 23:09)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W sprawie proboszcza przed sądem zeznają świadkowie [FOTO, WIDEO]
Podczas drugiej rozprawy przed Sądem Rejonowym w Gryfinie zeznawało 5 świadków: Natalia M., Piotr Ł., Marlena M., Tadeusz Ł. i Janina B. Toczy się proces, w którym ksiądz proboszcz Henryk K. z Gryfina oskarżony jest o naruszenie nietykalności dwójki dzieci.

Sędzia Agnieszka Brodzińska nie zgodziła się na ponowne przesłuchanie nastolatki, która miała być poszkodowana w zajściu przed kościołem. Nie wyraziła także zgody na przesłuchanie nauczycieli ze szkoły na okoliczność zachowań dziewczynki.

Katechetka o porywczym mężczyźnie

Jako pierwsza zeznawała katechetka. Zeznała, że nie widziała jak dziewczyna wyszła z kościoła i całego zajścia przed kościołem, w którym ksiądz miałby ręką dwukrotnie uderzyć dziewczynkę w głowę. Odpowiedziała jednak na pytania dotyczące sposobu zachowania oskarżonego duchownego.

-Ksiądz proboszcz jest porywczym mężczyzną. Byłam świadkiem nerwowych zachowań księdza wobec dzieci - powiedziała katechetka.

Oto fragment z przesłuchania katechetki:

 

Ksiądz o „pacnięciu” dowiedział się z mediów

Kolejnym świadkiem był ksiądz Piotr Ł., który prowadził mszę św. w kaplicy, gdy przyszedł ojciec poszkodowanej dziewczyny.

-Ksiądz proboszcz wkładał dużo wysiłku w budowę kościoła i dbał o każdy szczegół – gospodarność księdza dziekana chwalił ksiądz Piotr Ł.

Był świadkiem, jak ojciec dziewczyny przyszedł z pretensjami do kaplicy, kiedy spowiadał ksiądz kanonik. O tym, że proboszcz „pacnął dziecko” świadek ks. Piotr Ł. miał dowiedzieć się z mediów.

-Nie widziałem niewłaściwego zachowania księdza proboszcza – zeznawał ks. Piotr Ł. Opowiadał przed sądem ile było uszkodzeń mienia czy np. przypadków rzucania jajek w okna plebanii.

 

 

Nie widziała zajścia i wie, że to dobry ksiądz

-Ksiądz bardzo się stara o to aby kościół wyglądał tak, jak wygląda. I ksiądz bardzo o niego dba, nie wszyscy to robią - mówiła z kolei świadek Marlena M.

Świadek mówiła też o tym, jak ksiądz zmienił się po incydencie sprzed prawie roku.

-Kiedyś ksiądz błogosławił dzieci, a od roku już wstrzymuje się od tego – powiedziała świadek.

 

 

Ksiądz mówił o dbałości

Kolejny świadek to ksiądz Tadeusz Ł. Także nie widział żadnego zajścia.

Potwierdził, że ks. Henryk K. to dobry gospodarz, który dba o parafię. W tą właśnie stronę szła wyraźna linia obrony.

-Jest pierwszorzędnym gospodarzem, który dba o parafię – podkreślał ksiądz Tadeusz Ł.

 

 

Widziała, jak skakała

-Widziałam, jak dziewczyna skakała po gzymsie. Tak wskakiwała i zeskakiwała – zeznała Janina B., ostatnia tego dnia ze świadków wnioskowanych przez obrońcę oskarżonego. -Jednak żadnego uderzenia nie widziałam - zaznaczyła.

-Takiego księdza jak ksiądz proboszcz, co dba o wszystko, to jeszcze nie mieliśmy – podsumowała świadek Janina B.

 

 

Sędzia Agnieszka Brodzińska zgodziła się jeszcze na przesłuchanie biegłego Karola Mauscha, który wydawał orzeczenie odnośnie poszkodowanej.

Nikt nie wnosił o odtworzenia przesłuchania drugiego dziecka - poszkodowanego chłopca.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ojciec
ojciec 10.06.2018, 19:29
Bądź klecho przeklęty na wieki, wieków. Amen
klin
klin 10.06.2018, 19:49
Apage satana!
kramik
kramik 9.06.2018, 21:12
Jak dla mnie to szkoda było czasu na zeznania tych świadków. Nic nowego do sprawy nie wnieśli.
Rafi
Rafi 8.06.2018, 08:16
Pani notująca w różowej bluzce jest śliczna :)
30-latek
30-latek 8.06.2018, 08:38
Wszystkie trzy w okularkach są b. ładne.
Rafi
Rafi 8.06.2018, 13:30
hmm, faktycznie, przez te ciemne, smutne stroje zauwazylem seksapil Pani w różowym. Wniosek ? Pozbyc sie tych grobowych fartuchów.
Arturr
Arturr 8.06.2018, 14:19
Ale wtedy może być rewia mody. A gdzie powaga sądu? - ze się tak wtrącę w wasza dyskusję.
666
666 6.06.2018, 00:02
Zaciekawił mnie wątek z obrzucaniem plebanii jajami.
To nie za bardzo poważają i lubią tego klechę Hendryczka.
Nigdy nie słyszałem o takim przypadku w Polsce.
strażak
strażak 6.06.2018, 09:21
najczęściej płonie tablica ogłoszeń....
syndrom arendarza
syndrom arendarza 5.06.2018, 23:50
syndrom chłopów pańszczyźnianych - to żeś pojechał. Podejrzewam, że gdyby to nie był ksiądz, tylko "zwykły" właściciel niszczonego mienia - nie byłoby takiej wielkiej sprawy...

Tym bardziej inwektywy, pomówienia i insynuacje - byle dowalić "klechom"
sąsiad z bloku
sąsiad z bloku 6.06.2018, 09:22
Przewrażliwiony jesteś klecho!
Zarzecze
Zarzecze 5.06.2018, 23:27
Oprawca dzieci przewodniczył procesji Bożego Ciała, za nim podążały tłumy parafian. Klecha pluje im w twarz, a oni twierdzą, że deszcz pada. Syndrom chłopów pańszczyźnianych. Sprawa dotyczy bicia dzieci, a on powołuje zależnych od niego świadków którzy twierdzą, że to wspaniały proboszcz który wybudował kościół i potrafił pozyskać środki z miejskiej kasy. Dziwne ,że Sąd nie powołał na świadka jego kobiety i nie zażądał od Policji wywiadu środowiskowego z jego prawdziwego miejsca zamieszkania w Szczecinie.
Po kiego grzyba ciągnąć tą sądową farsę, jak i tak wszyscy wiedzą, że kiecmanowi włos z głowy nie spadnie.

Oooooo
Oooooo 7.06.2018, 07:43
W końcu ktoś normalny, napisał konkretny komentarz.
gadaj zdrów
gadaj zdrów 5.06.2018, 23:43
Od wyroków jest na szczęście sąd, a nie jakiś zawistny parafianin.
syndrom arendarza:)
syndrom arendarza:) 5.06.2018, 23:42
"oprawca"? Pisz od razu "morderca, zbrodniarz"! Powinien spokojnie patrzeć, jak dzieci mu wkładają kosz na głowę.
Nie przesadzajmy. Dziecko psuło elewację, zarządca terenu zareagował. Gdyby wasz samochód to dziecko rysowało - też byście "oprawcami" byli...

I żeby nie było - karanie dziecka fizycznie to zło. Ale też zachowanie dzieciaków pewnych swojej bezkarności to też zło...
Urzędniczka
Urzędniczka 5.06.2018, 23:02
Biegły to Karol Mausch. Proszę o sprostowanie tej omyłki.
ruda
ruda 5.06.2018, 22:43
sama jestem mamą i widze że nasze dzieci to nie dzieci tylko małe demony brak szacunku do wszystkiego i każdego i takie przypomnienie raz w tygodniu gdzie jest jego miejsce dobrze im zrobi jak w Konopielce
żenatda
żenatda 5.06.2018, 22:09
-Jest pierwszorzędnym gospodarzem, który dba o parafię – podkreślał ksiądz Tadeusz Ł.
okiem proroka
okiem proroka 5.06.2018, 17:37
Widzę że rozprawa dobiega już końca...
Anty Heniek
Anty Heniek 5.06.2018, 16:34
I do pierdla z (...). A później wielogodzinne (....). Na koniec do jednej celi z wielkimi,(....).

Część komentarza usunięta.administrator
Pogromca kurwiłbów
Pogromca kurwiłbów 5.06.2018, 15:32
Na pochybel z (...)
Część komentarza usunięta administrator
do ks.
do ks. 5.06.2018, 13:21
W psychiatrii takie postępowanie nazywa się 'megalomanią', będącą formą manii charakteryzującej się przecenianiem własnej osoby
Ojciec
Ojciec 5.06.2018, 12:37
To czy ksiądz dba czy nie dba o kościół.. nie upoważnia go do bicia cudzych dzieci. Gdyby moje pacnął.... w myśl biblijnej zasady oko za oko ząb za ząb ,oddałbym z nawiązką.
syndrom arendarza
syndrom arendarza 5.06.2018, 23:44
no to jesteś starotestamentowy... A skoro dopuszczasz, że ktoś "zasługuje" na przemoc fizyczną - to dlaczego bronisz tego zdania innym?
Dla jednych "pacnięcie" dziecka to powód do rękoczynów, dla innych niszczenie mienia....
M.
M. 5.06.2018, 12:47
Skoro oddałby Pan z nawiązką, to byłoby to niezgodne z tą zasadą.

A poza tym Jezus sprzeciwiał się korzystaniu z tej zasady.
prawy
prawy 5.06.2018, 17:11
do Ojciec: Od tego czy tak jest jak [piszesz czy inaczej to od tego jest sąd.
kuku
kuku 5.06.2018, 12:04
Ja tą sprawę bym zakończył ...! Bo widzę tu zawziętość rodziców i pomagającymi im przeciwnikami religii katolickiej ( wykorzystującymi tą błahą sytuację ) do walki z kościołem ...! Ale niech sąd określi jakiej szkody doznały obie strony i czy to jest warte w ogóle prowadzenie sprawy sądowej ???
cuba
cuba 5.06.2018, 09:34
Słabych miał tych świadków. Żaden nie był świadkiem bezpośrednich zdarzeń.
spowiednik
spowiednik 5.06.2018, 08:50
Pamiętajcie, tylko prawda was wyzwoli panowie księża!
My.
My. 5.06.2018, 10:17
Sama prawda nikogo nie wyzwoli.

W Ewangelii wg. św Jana jest napisane: "Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czyli trzeba trwać w nauce Jezusa, naśladować go (być jego uczniem), poznać prawdę - i dopiero wtedy ona może wyzwolić.

Fakt
Fakt 5.06.2018, 12:39
Odezwał się wszechwiedzacy Jehowiec że zrytymi beretem
M.
M. 5.06.2018, 12:47
Ma pan mnie nie obrażać. Zgłaszam ten post.
proste
proste 5.06.2018, 11:24
Kiedy Jezus zapewnił: „Prawda was wyzwoli”, nawiązał przede wszystkim do uwolnienia od grzechu i śmierci. A tu chodzi w tym wypadku o prawdomówność!
M.
M. 5.06.2018, 12:51
Czyli jeśli będziemy ciągle mówić prawdę, to ona nas wyzwoli?

Czyli jeśli ktoś jest chrześcijaninem i ukrywa kogoś przed napastnikiem (na przykład Żyda przed żołnierzem niemieckim); to ma powiedzieć prawdę i wtedy chrześcijanin i Żyd będą wyzwoleni?

W tym fragmencie Biblii mówiąc o prawdzie, Jezus mówił o swojej nauce, że ona jest prawdziwa i ona wyzwoli jego uczniów.

A nie że mamy ciągle mówić prawdę, bez względu na okoliczności...

proste
proste 5.06.2018, 12:54
Nie odwracaj koia ogonem. Tu chodzi aby księża w sądzie powiedzieli prawdę. I tyle, albo dla was ąż tyle!
M.
M. 5.06.2018, 13:08
Nie odwracam kota ogonem.

Użytkownik "spowiednik" napisał, że: "Pamiętajcie, tylko prawda was wyzwoli panowie księża!"

"spowiednik" nawiązał w ten sposób do tego, co mówił Jezus. A skoro księża są uczniami Jezusa, to mają się słuchać tego co mówi i mają mówić prawdę. Czyli użytkownik "spowiednik" chciał pokazać, że ksiądz proboszcz ma mówić prawdę, bo tak nakazywał Chrystus, a jeśli tego nie zrobi, to ksiądz ten jest hipokryta.

A ja udowodniłem, że z tego fragmentu Biblii nie wynika, że chrześcijanie mają obowiązek mówienia prawdy.
Z tego fragmentu wynika jedynie, że mają postępować zgodnie z jego nauką i że w ten sposób poznają prawdę, a ona ich wyzwoli.
My.
My. 5.06.2018, 07:39
Na poprzedniej rozprawie zeznawały osoby, których część zeznań nie była korzystna dla księdza; a na tej jest wprost przeciwnie. Na tym polega proces, że trzeba wysłuchać dwóch stron.

I nie wiem po co Państwa portal podał tylko pierwszą literę nazwisk świadków; skoro i tak każdy członek parafii, której proboszczem jest ten proboszcz, jest w stanie wywnioskować tożsamość przynajmniej 4 świadków.

Prędzej powinni Państwo podać jedynie inicjały imienia i nazwiska; a nawet i to by wystarczyło do identyfikacji przynajmniej jednej osoby. Oprócz tego zmienić dźwięk nagrania tak, by był inny głos zeznających. I nawet tylko z samego nagrania (obrazu) da się wywnioskować, tożsamość, więc trzeba by nagrać te osoby z innej perspektywy.

I nie podoba mi się sposób nagrywania katechetki.
ja i ty
ja i ty 5.06.2018, 19:10
Ja też rozpoznałam po wskazanych danych kto zeznawał.
spowiednik
spowiednik 5.06.2018, 08:46
My - Wy księża macie zdolności identyfikacyjne. Jak tam u was RODO?
My.
My. 5.06.2018, 10:19
Nie jestem księdzem. Nie mam żadnych zdolności identyfikacyjnych. Po prostu w artykule jest podanych tak dużo danych o świadkach, że będąc członkiem parafii, której dot. ta sprawa można wywnioskować, kim dokładnie są świadkowie.
blady
blady 5.06.2018, 10:27
Inicjały to "tak dużo danych o świadkach"? Weź się lecz czarny!
My.
My. 5.06.2018, 11:23
Ma mnie Pan nie obrażać. Pana obraźliwą wypowiedź zgłaszam.
Xxx
Xxx 5.06.2018, 00:13
Jakoś zastraszeni ci świadkowie ?
Fakt
Fakt 5.06.2018, 12:42
Pewnie dostali przedtem "dobre rady"
Duma
Duma 4.06.2018, 22:46
A kto te zdjecia tylka zrobił i zezwoli na udostępnianie zdjęć
sld
sld 5.06.2018, 05:29
wiadomo lewacki portal
kartka
kartka 5.06.2018, 09:08
Niestety jest prawicowy co widać po tematyce.

Pozostałe