Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018

„Smaki Ryb Odrzańskich”- kolejna edycja już 16 czerwca 2018

„Smaki Ryb Odrzańskich”- kolejna edycja już 16 czerwca 2018 fot. dost.
Kolejną edycję będzie miał 16 czerwca 2018 r. (sobota) Regionalny Konkurs „Smaki Ryb Odrzańskich” organizowany w ramach Żabnickiego Lata z Rybką. Jak zwykle miejscem imprezy będzie plac przy porcie Gryfskandu między Żabnicą a Gryfinem na przedłużeniu ulicy Zielnej.
Jak w latach ubiegłych, organizatorem jest sołectwo Żabnica przy współudziale Szkolnego Koła TPD przy miejscowej Szkole Podstawowej. Honorowy patronat nad imprezą przyjęli: wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, starosta gryfiński Wojciech Konarski oraz burmistrz miasta i gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn.
 
Żabnicka impreza jest promocją zanikającego zawodu - śródlądowego rybaka łodziowego oraz akcentuje walory kulinarne i odżywcze ryb słodkowodnych. Organizatorzy zachęcają gorąco do udziału w konkursach, które są najważniejszą częścią żabnickiej imprezy. Konkurs kulinarny polega na przygotowaniu potrawy z ryby występującej w rejonie Międzyodrza, a dodatki do potrawy winny być produktami występującymi w najbliższej okolicy. Nagrody w tym konkursie tradycyjnie ufunduje województwo zachodniopomorskie.
 
Organizatorzy proponują także w tym roku – konkurs plastyczny pod hasłem „Ryby na niby”. Prace w formacie 42 cm x 29,7 cm należy dostarczyć najpóźniej do 11 czerwca. I tu również przewidziane są cenne nagrody.
 
Regulaminy obu konkursów są umieszczone na facebookowym profilu sołectwa Żabnica.
 
Poza tym organizatorzy zapewniają możliwość zakupu ryb i innych produktów na licznych wystawionych stoiskach. Atrakcją imprezy będzie również „Góralska kwaśnica”, którą przygotują mieszkańcy zaprzyjaźnionej Żabnicy z Beskidu Żywieckiego.
 
Imprezę zakończy „Bal rybaka” przy muzyce na żywo.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich do Żabnicy 16 czerwca od godz.15.00.
 
Kontakt do organizatorów:
Jerzy Piasecki, sołtys wsi Żabnica – tel. 504 321 242
Sławomir Fuks, prezes Koła TPD przy SP Żabnica – tel. 696 092 626, e-mail spzabnica@op.pl
 
Patronat medialny nad imprezą sprawuje igryfino.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

konduś
konduś 7.06.2018, 19:38
Z ryb najbardziej lubie walenie a wy?
Pogromca kurwiłbów
Pogromca kurwiłbów 7.06.2018, 16:06
K...a nie kumam jak można zrec rybe ktora plywa w sciekach i ściekami śmierdzi
gryfinozdycha
gryfinozdycha 7.06.2018, 14:32
o hołota wpieprza jak ukraińce rosół z chlebem ale za bandę rybaków co zarybjają a potem na lewo po nocach sprzedają narybek to niema kto się wziąć ryby w odrze niema i nawet pedały już na ciepłym kanale buszują >gryfino padnie szybciej niż gołota i bedzie 2 widuchowa hahaA DALEJ JAZDA DO ROBOTY NIEROBY J E B A N E jak to spiewa Kazik Staszewski
wędkarz
wędkarz 13.06.2018, 23:59
Zwykle na takie wulgaryzmy nie odpowiadam. Zrobię jednak wyjątek. W sprawie ryb zapraszam na ważenie po zawodach wędkarskich około 14:00. Wtedy porozmawiamy.
Knagulec
Knagulec 7.06.2018, 16:04
Ale ty masz typasie naje...e pod kopuła
jechać POpierdółki
jechać POpierdółki 7.06.2018, 15:11
https://www.youtube.com/watch?v=9itfEdJG7ig
na zdrowie
na zdrowie 7.06.2018, 08:35
Do kwaśicy trzeba polać śliwowicy!
 wybór
wybór 7.06.2018, 06:44
Zapowiadają upały i trzeba być mocno zdesperowanym,żeby tam siedzieć,a nie nad morzem...
Tylko boski dotyk nas uratuje
Tylko boski dotyk nas uratuje 7.06.2018, 00:24
A te nasze baby szersze niż dłuższe. To społeczeństwo dręczy rozwój wsobny i obżarstwo.
Smaki dziur i bruku
Smaki dziur i bruku 6.06.2018, 22:02
To ta sama wieś w której Henias Wizjoner powiedział - jak za rok nie zrobię Wam tej drogi to będziecie.mogli napluć mi w twarz?

I co? Trzyma się jeszcze ten asfalcik?
do psychopaty, co smakuje dziury...
do psychopaty, co smakuje dziury... 6.06.2018, 23:17
śmiecisz psychopato... ale widać tobie tylko smak dziur pozostał, bo na temat nic nie potrafisz napisać - i plugawisz swoją nienawiścią pracę ludzi mieszkańców Żabnicy...
Prąd rzeki i ścieki
Prąd rzeki i ścieki 7.06.2018, 00:54
spływaj maciusiu
wierzący
wierzący 7.06.2018, 08:36
Gdyby Heniek był burmistrzem droga byłaby zrobiona! Wierzę w to głęboko!
był i słowa nie dotrzymał
był i słowa nie dotrzymał 7.06.2018, 12:36
Od plucia w twarz jeszcze żadna droga nie POwstała
cztery lata kadencji...
cztery lata kadencji... 7.06.2018, 15:30
dlatego tercetowi żadna droga nie wyszła (poza autostradą w las) za to wiele się popsuło - bo poza pluciem na innych niewiele potrafią...

Dzisiaj, 12:36 Od plucia w twarz jeszcze żadna droga nie Powstała
Magda
Magda 6.06.2018, 21:30
Wspaniała impreza. Już nie mogę się doczekać :)

Pozostałe