Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Nagrody na „dzień samorządowca” dla 124 pracowników

  • 10.06.2018, 18:05 (aktualizacja 10.06.2018 18:59)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nagrody na „dzień samorządowca” dla 124 pracowników
Poprosiliśmy o informacje na temat nagród przyznanych z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przypadającego 27 maja 2018 r. Do urzędów gmin wysłaliśmy jednakowe zapytania: - jaka jest ogólna wartość przyznanych nagród? - ile osób dostało nagrody? - komu je przyznano i za co? - ile wynosiła średnia kwota przyznanej nagrody? kwota najwyższej i najniższej nagrody? Prosiliśmy także o podanie wysokości przyznanych nagród w przypadku osób, co do których takie informacje są jawne i podlegają ujawnieniu jako informacja publiczna.

Okazuje się, że w kilku gminach naszego powiatu nagród w ogóle nie przyznano. Tak jest w gminach Trzcińsko-Zdrój, Banie, Moryń, Chojna i w Starostwie Powiatowym. A jak jest w Gryfinie?

Sekretarz Gryfina Ewa Sznajder poinformowała nas, że z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego na nagrody wydano 89 280 zł. Dodatkowe pieniądze przyznano 124 pracownikom w równej wysokości po 500 zł netto na osobę.

Nagrody otrzymali wszyscy pracownicy poza burmistrzem i pracownikami przebywającymi na długotrwałych zwolnieniach lekarskich i urlopach wychowawczych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

swawola
swawola 13.06.2018, 17:20
Dodajcie do tego: dzień pracownika kultury, dzień pracownika socjalnego, dzień straży miejskiej i diabli jeszcze wiedzą co. Może by autor artykułu dopytał o wysokość nagród wszystkich pracowników gminy w tamtym roku, bo w tym, wyborczym będą zapewne wyższe.
Wolność
Wolność 13.06.2018, 16:45
Nagroda za przychodzenie do pracy. Tego jeszcze nie było. Wiwat socjalizm - czy się stoi, czy się leży.... Efekty pracy marniutkie a ilość godzin spędzonych "na służbie" należy premiować.
karas
karas 11.06.2018, 18:50
Leszek tu nie chodzi o urzędników tylko tych dwóch leniwych zastępców burmistrza.
leszek
leszek 11.06.2018, 17:51
ludzie nie dajcie się zwariować .urzędnik gminny to też pracownik.dostanie raz 500, zł to wielkie aj waj.ile dała sobie dobra zmiana premii.po 80000,zł .jakos was to nie razi i głosujecie na nich.nadprezes bierze 6500,żł emerytury i wszystkie apanaże poselskie .miliony na jego obstawę .a tu raptem urzędnik dostał 500,zł.już za samo wieszanie na nich psów zawinienie czy niezawinienie należy im sie .
Boloyang
Boloyang 11.06.2018, 18:09
leszek weź idz spac i nie cpaj ;D
leszek
leszek 11.06.2018, 20:02
zabolał pisuara wpis
kruppa
kruppa 11.06.2018, 14:03
Manipulatorzy jak podają to mieszają brutto z netto.
Akraw
Akraw 11.06.2018, 12:34
Pracownicy po 500 zł nagrody, fajnie się poczułam po 25 latach pracy w urzędzie. Za to na nagrody dla dwóch vice poszło 20.000 zł. To ma być to prawo i sprawiedliwość?!
Wolność
Wolność 13.06.2018, 16:50
Praca w administracji to nie jedyne wyjście. Chcesz więcej zarabiać? Wyjedź za miedzę na zbiory. 3-5 m-cy intensywnej pracy i masz tyle samo zł co za rok "pracy" w urzędzie.
27 tysięcy różnicy - to nie brutto netto?
27 tysięcy różnicy - to nie brutto netto? 11.06.2018, 13:57
czyli ta różnica między 124x500 a 89000 to nie mętne "brutto-netto" tylko nagrody dla wicków? Nie chce mi się wierzyć, żeby tak pani Sznajder żonglowała liczbami...
kolejny obciach
kolejny obciach 11.06.2018, 10:09
Sekretarz jest kompletnie niekomptentna. Kto podaje kwoty netto. Liczy się tyle ile idzie faktycznie z budżetu!
Wolność
Wolność 13.06.2018, 16:55
Z budżetu odpływa netto. Podatki wracają z powrotem. "Praca urzędnika" nie stanowi wartości dodanej, a koszt podatnika, który powinien być jak najniższy. Zatem urzędnik nie płaci podatku jak przeciętny Kowalski w sektorze prywatnym
proste
proste 11.06.2018, 09:53
jeśli wszyscy od wiceburmistrza po konserwatora dostali po równo, to żadna nagroda tylko podwyżka o 40 zł miesięcznie.
Mylicie nagrody za efekty z socjalnym (obojętnie, w jakie formalne słowa ubranym)
prl
prl 11.06.2018, 10:10
Co prawda to prawda.
Kierowca
Kierowca 11.06.2018, 01:26
A burmiszcz zamknął parking i nikogo nie wpuszcza. To jacyś debile.
umigowiec
umigowiec 10.06.2018, 22:55
To zasłona dymna żeby burmistrze mogli kawał tortu dla siebie zagarnąć!
Żenada
Żenada 10.06.2018, 22:50
I co z tego, że przyznali? To chyba naturalne, że wynagradza się pracowników za pracę nagrodami nie tylko w gryfińskim Urzędzie Miasta. Co więcej uważam, że jeżeli nagrody dostali zwykli szeregowi pracownicy to kwoty 500 zł netto na osobę to jakieś wacikowie, patrząc na nagrody jakie przyznał sobie rząd.
proste
proste 11.06.2018, 09:54
„dba o pracowników” – wszystkim po równo? Czyli to taka podwyżka po 40 złotych miesięcznie?
Milks
Milks 10.06.2018, 23:59
Fakt to na waciki
proste
proste 11.06.2018, 09:56
zależy - dla wiceburmistrza może 500 netto to "na waciki" ale jak ktoś bierze na rękę 1800 to 500 to bardzo dużo...
żałosne
żałosne 10.06.2018, 23:33
żenada, czy ty wiesz co to jest nagroda? to jest gratyfikacja za osiągnięcia, wybitne wyniki. Te osoby dostały teraz dodatek do pensji, a nie nagrodę. Wszystkim i po równo, to ma być nagroda? Gdzież tyś się uczył człowieku? Komuna przez ciebie przemawia.
guiness
guiness 10.06.2018, 23:18
Wyniki kiepskie, nie potrafią zdobywać pieniędzy z UE, Pałacyk się sypie a ci nagrody sobie wypłacają. Wstyd!
500plus
500plus 10.06.2018, 22:20
A ile wyniosły nagrody w Cedyni?
;
; 10.06.2018, 20:49
Burmistrz powinien zafundować swoim pracownikom nauki obsługi petentów w urzędzie.
proste
proste 11.06.2018, 09:56
..i słowniki ortograficzne:)
łowca idiotów
łowca idiotów 10.06.2018, 20:00
Po co sekretarz w ogóle pisze, że nagrody nie dostali przebywający na zwolnieniach lekarskich i urlopach wychowawczych? Czy kobieta ma coś z głową? Jak człowieka nie ma w pracy to oczywiste, że nagroda mu się nie należy. Inna sprawa, że większości tych którzy przychodzą do urzędu zlamanego grosza bym nie dał, bo tylko siedzą i pierdzą w stołki. "Wykrztałcony" też dostał nagrodę? Gościu od szlabanów też nagrodzony? A klient od chwastów i lebiody za co dostał kasę? Za podpisanie listy obecnosci? Skandal!
Kos
Kos 11.06.2018, 00:01
Ktos tu sam by sekretarzem chcial zostac...
a kto by chciał???:)
a kto by chciał???:) 11.06.2018, 00:15
ostatnio nie mogli skontaktować się z fachowcem od kontaktów, bo człowiek telefon zmienił, jak ich bliżej poznał...
500plus
500plus 10.06.2018, 22:21
Żal ci dudę ściska maciusiu?
ten co liczy
ten co liczy 10.06.2018, 20:44
Źle jak nie informuje, źle jak wykłada kawę na ławę, co za "mundrzy" inaczej !
proste
proste 11.06.2018, 09:58
To nie „kawa na ławę” a stary zwyczaj „rąsia, buzia, klapa goździk, rajstopy, pokwitować na liście” – wszystkim po równo. I wiceburmistrzom i paniom sprzątającym...

A dla wybranych są inne - mniej "rzucające się w oczy" sposoby...
@
@ 10.06.2018, 21:06
zaraz i w Gryfinie pisiory będą kontrolować nagrody i inne premie oraz wypłaty samorządowców, to się zagotuje!!!!!!!
czytelnik
czytelnik 10.06.2018, 21:04
Mundry inaczej to raczej jesteś ty i sekretarz. Trzeba używać mozgu podczas informowania
czytelnik
czytelnik 10.06.2018, 21:03
Mundry inaczej to raczej jesteś ty i sekretarz. Trzeba używać mozgu podczas informowania. To wszystko.
karencja
karencja 10.06.2018, 19:48
A podali brutto czy netto bo lubią ściemniać.
Buli
Buli 11.06.2018, 06:33
500 zł brutto wynoszą nagrody a nie netto
proste
proste 11.06.2018, 10:06
sekretarz podała, że 500 netto, ale całkowita kwota jest 31 procent wyższa - to trudno powiedzieć, czy to brutto, czy "brutto brutto"?
Bo z sumy wychodzi, że każdy dostał 720 z tego 500 na rękę..
Gucio
Gucio 11.06.2018, 09:46
Ty redaktorku lepiej licz swoją kasę a gminną. Co za sensacja że pracownicy dostali nagrody, należały sie to dostali.
proste
proste 11.06.2018, 10:07
"nam się należało", krzyczała pani Szydło w sejmie - wiadomo, jak było dalej...

Pozostałe