Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018

Ciężarówka zderzyła się z pociągiem. Nie żyje kierowca samochodu [WIDEO z miejsca tragedii]

Ciężarówka zderzyła się z pociągiem. Nie żyje kierowca samochodu [WIDEO z miejsca tragedii] fot. Ryszard Kwapisz
Dziś 13 czerwca 2018 r. o godzinie 13:00 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Daleszewa na linii Szczecin Podjuchy – Daleszewo Gryfińskie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem pasażerskim relacji Szczecin Główny – Zielona Góra. Na miejscu zginął kierowca ciężarówki. Od 12 lat jeździł na tej trasie. Ranni zostali pasażerowie, maszynista oraz kierownik pociągu - łącznie 22 osoby, w tym 7 jest ciężko rannych. Przejazd kolejowy, gdzie doszło do tragedii, jest niestrzeżony, ale oznakowany m.in. znakami STOP.

Organizowane są działania związane z zapewnieniem podróży pasażerom zatrzymanego pociągu. Trasa Kostrzyn – Szczecin jest czasowo nieprzejezdna. Wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Szczecin – Gryfino. Do północy zmiany dotyczą kursowania 20 pociągów Przewozów Regionalnych i 4 PKP IC.

Pierwszy człon składu pociągu EN 57 jest wykolejony. Uszkodzony jest tor, sieć trakcyjna i słupy wsporcze.

Na miejscu są służby ratownicze. Skierowany został także pociąg kolejowego ratownictwa technicznego. Teren jest zabezpieczony. Okoliczności zdarzenia ustali specjalna komisja – informuje portal igryfino Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

 

 

Uruchomiona została infolinia dla rodzin, których bliscy podróżowali pociągiem: 800 170 010.
 
 

O tragedii na przejedzie kolejowo-drogowym koło Daleszewa napisaliśmy także tutaj:

 

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28502,tragedia-na-przejezdzie-kolejowym-ciezarowka-zderz

 

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28504,ciezarowka-uderzyla-w-pociag-niedaleko-daleszewa-w

 

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28506,trasa-kostrzyn-szczecin-czasowo-nieprzejezdna-komu

 

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28505,zmiazdzona-zostala-kabina-maszynisty-o-tragedii-ko

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

relacja ok
relacja ok 13.06.2018, 23:20
Brawa dla N7Dni Gryfina które wszędzie są zawsze na miejscu i na czas
zebra
zebra 14.06.2018, 00:22
Bo redaktor Kwapisz jechał podobno tym pociągiem.
gryfiniak
gryfiniak 13.06.2018, 22:29
Kierowca był podobno od nas. ktoś wie?
zebra
zebra 14.06.2018, 00:23
ze Skwierzyny
Tyle ludzi pokiereszował.
Tyle ludzi pokiereszował. 15.06.2018, 23:11
Śpieszył się na grilla i piwko.
Gacek
Gacek 13.06.2018, 20:02
Pewnie zasłabł, moze miał zawał lub udar. Kto wie? Jego rodzina pewnie przeżywa dramat, a Wy tak piszecie... RIP
Kamila
Kamila 13.06.2018, 19:28
Ojacie
Czytam
Czytam 13.06.2018, 18:51
Beznadziejne nagranie
Obejrzeć jak helikopter startuje to mozna na YouTube . Myslalam ze bedzie moze pokazane jak ktos sie wypowiada na dany temat albo głębszy opis sytuacji przez świadków
obcy
obcy 13.06.2018, 18:27
Nie obrażajcie człowieka, popełnił błąd i zapłacił największą cenę. Wyrazy współczucia rodzinie i wszystkim bliskim
Obserwator
Obserwator 13.06.2018, 19:40
(...) Często jestem przy tym przejeździe. Jakieś 20 % jedzie na czerwonym. Raz się uda i drugi raz się uda aż rutyna i alkohol całkiem zabije rozum i się nie uda. O (...)

Część komentarza usunięto. admin2
ja
ja 13.06.2018, 20:09
Tam nie ma sygnalizacji
Wienio
Wienio 13.06.2018, 20:09
Lokalny znawca i ekspert już zna wszystkie przyczyny wypadku i obwinia kierowcę.
Ani
Ani 13.06.2018, 19:51
byłeś tam?? wiesz jaka jest przyczyna?? to gratulacje Jackowski
olek
olek 13.06.2018, 19:43
Poki co nikogo nie zabił procz siebie przyglupie!!!!
Ani
Ani 13.06.2018, 19:56
dokładnie...następny gimbus chce zaistnieć w necie...
W
W 13.06.2018, 16:56
Straszna tragedia, czlowiek nie żyje, wielu rannych ,straty ogromne
dd reporter
dd reporter 13.06.2018, 16:42
miszczoskie nagranie..
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 13.06.2018, 16:00
Głupek za kierownicą i dramat.
Ani
Ani 13.06.2018, 19:53
następny debil , który gówno wie a się wypowiada...
A