Przeżyła dramat. Groził jej i kazał zjechać do lasu. To nie był zwyczajny autostopowicz

  • 27.06.2018, 19:57 (aktualizacja 27.06.2018 23:48)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przeżyła dramat. Groził jej i kazał zjechać do lasu. To nie był zwyczajny autostopowicz
To zdarzenie zapamięta do końca życia. Chciała pomóc. Nie spodziewała się jednak takiego finału. Mogła stracić zdrowie a nawet życie.

Mieszkanka powiatu gryfińskiego jechała w piątek swoim samochodem. Niedaleko Chojny zobaczyła autostopowicza. Zatrzymała się i zgodziła podwieźć 24-letniego mężczyznę. W pewnym momencie pasażer przestał być miły. Grożąc kobiecie, kazał jej zjechać z głównej drogi i skręcić do lasu.

W ciągu kilkudziesięciu sekund różne myśli przebiegły przez głowę 42-letniej kierującej. Zdawała sobie sprawę, że jeżeli odpowiednio szybko nie zareaguje, jej zdrowie i życie mogą być zagrożone.

Mieszkanka naszego powiatu wykazała się niebywałą odwagą. Zdesperowana postanowiła nagle zatrzymać auto i rzucić się do ucieczki. Jak postanowiła, tak zrobiła. Niespodziewanie stanęła na poboczu, szybko wysiadła z samochodu i zaczęła biec jak potrafiła najszybciej. Zdołała uciec napastnikowi i około południa powiadomiła o całym zdarzeniu Komisariat Policji w Chojnie, dokładnie opisując „autostopowicza”.

-Mundurowi z wydziału kryminalnego natychmiast podjęli działania. Dzięki szybko przekazanemu przez poszkodowaną dokładnemu rysopisowi napastnika, policjantom udało się zatrzymać podejrzanego. Stało się to tego samego dnia, 22 czerwca ok. godz. 13 na ulicy Słowiańskiej w Chojnie – informuje portal igryfino asp. szt. Marcin Karpierz, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec powiatu myśliborskiego.

-Prokurator rejonowy w Gryfinie nadzoruje postępowanie w tej sprawie. Trwa gromadzenie materiału dowodowego. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 191 par. 1 kodeksu karnego dotyczący stosowania przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania. Przestępstwo takie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3 – mówi nam rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

-Zatrzymany mężczyzna pozostaje obecnie w warunkach izolacji. Był już karany w innej sprawie. Pragnę podkreślić, że przedstawiony podejrzanemu zarzut wynika ze wstępnej kwalifikacji czynu i może ulec zmianie w toku dalszego postępowania – dodaje w rozmowie z nami prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JJ
JJ 2.07.2018, 00:24
Współczuję, naprawde dramat przezyła.
tia
tia 29.06.2018, 10:37
Oczywiście, ze samotna kobieta ani zresztą mężczyzna również nie powinien brać autostopowiczów w dzisiejszych czasach, szczególnie właśnie facetów przy drogach, często się zastanawiam na co ludzie zatrzymujący pojazdy liczą? Stoi często gość, widać z góry, ze z grubsza ciosany, bywa, że w bluzie z kapturem i zatrzymuje pojazdy, zero uśmiechu i łagodności na twarzy. Na co liczy, że powtórzę? Ale z drugiej strony skoro już kobieta zabrała to nie oznacza, ze taki dziad ma jej coś zrobić i to bezkarnie. Nie ma też co ją atakować, możliwe, ze okoliczności ją do tego skłoniły, albo wydał jej się znajomy bo i tak bywa.
g
g 28.06.2018, 23:10
Samotna kobieta zatrzymuje się i bierze autostopowicza, czy trzeba coś dodawać? ;/
Jakub
Jakub 29.06.2018, 18:00
Zaswędziało to se wzieła.
Kasia
Kasia 29.06.2018, 09:46
DOKŁADNIE!
women
women 28.06.2018, 23:22
g. wiesz i g. piszesz
Siostra wielokrotnie przełożona
Siostra wielokrotnie przełożona 28.06.2018, 14:22
Mieli gwałcić i nie gwałcą?
women
women 28.06.2018, 23:21
To wcale nie jest śmieszne. Jesteś żałosny!
Ja
Ja 28.06.2018, 08:46
Po co samotnie jadąca kobieta bierze autostopowicza - młodego mężczyznę? Szuka wrażeń?! Po co prowokować samemu takie sytuacje...
niedowiarek
niedowiarek 28.06.2018, 00:44
Cóż za dziwny zbieg okoliczności i wydarzeń...
Daria
Daria 28.06.2018, 00:38
Polecam szpadrynę do samoobrony i człowiek czuje się bezpieczniej.
amerykaniec
amerykaniec 27.06.2018, 23:43
Gdyby w Polsce była wolność i każdy mógł tak jak w Stanach posiadać broń to nie trzebaby angażować do tego policji i nasze podatki!
Do amerykańca...
Do amerykańca... 28.06.2018, 06:29
A nie pomyślałeś że taki napastnik też będzie miał dostęp do broni?
Skoro oboje mają broń, to trochę tak jak by ich nie mieli. W tym przypadku skończyło sie szczęśliwie i w miarę sprawiedliwie ale gdyby obie strony posiadały broń to sytuacja wyglądała by krwawo i nie wiadomo kto by przeżył ale na pewno ktoś nie...
T.T.
T.T. 27.06.2018, 23:41
Bardzo dobrze, ze kobieta tak zareagowała i tak sprawnie przeprowadzono akcję. Pewno się nie spodziewał. A w takich sytuacjach jest tak żę każdy taki dewiant z czasem rozzuchwala się.
załamany
załamany 27.06.2018, 23:36
Teraz takie czasy że trudno o flirt. Rzucisz jakiś dowcip, jakąś sugestię z o seksie i już wezmą cię za zboczeńca. Co za czasy!
Adrian
Adrian 27.06.2018, 23:29
Moja żona wozi w samochodzie sprezentowany przeze mnie paralizator. I wie że ma po jądrach potraktować każdego napastnika. Tak że bandyta miał po prostu szczęście, że nią nie trafił.
ona
ona 27.06.2018, 23:23
Bardzo odważna pani kierowca. Brawa dla niej!
Wersja jedna z wielu.
Wersja jedna z wielu. 27.06.2018, 23:20
Czterdziestoparolatka poszła na przygodę z młodym ale coś nie zaiskrzyło. bo po co by go zabierała do auta > On zrozumiał jej intencje a ta się rozmyśliła.
libero
libero 27.06.2018, 23:20
Pomyślcie co by było jakby została zgwałcona, zaszła w ciążę i musiała teraz urodzić dzięki sekciarzom i pisiarzom?
tia
tia 29.06.2018, 10:42
a jakby jeszcze to był kosmita i urodziłaby ośmiorniczkę? puknij się w głowę i nie wygaduj farmazonów, póki co ustawa jest bez zmian
Jasiek
Jasiek 27.06.2018, 23:09
Nie był w jej guście?
zwykły pech
zwykły pech 28.06.2018, 14:23
Był ale okazało się że nie miał gumki
;-)
;-) 27.06.2018, 23:01
Jak dobrze mieć w samochodzie kamerę, która wszystko rejestruje!!!!!!!!!!!!
Pani z Bani
Pani z Bani 27.06.2018, 21:50
Nigdy jadąc sama nie zabrałabym nikogo na stopa. No szok, dobrze, że tylko tak się skończyło :)
autostopowicz
autostopowicz 27.06.2018, 22:45
Bo jesteś samolubem, który ma samochód i ma innych gdzieś.
ewa
ewa 28.06.2018, 12:52
Raczej ostrożnym , jestem kierowcą i zabieram na stopa ale tylko kogos kogo znam .
Posiadaczka auta-nie samolub
Posiadaczka auta-nie samolub 27.06.2018, 23:11
A ty biedakiem ktory nie ma samochodu i liczysz na koszt innych parowo.

Pozostałe