Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Tomasz K. skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Tywicy

Tomasz K. skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Tywicy Fot. Policja
Karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności oraz 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym orzekł Sąd Rejonowy w Gryfinie wobec Tomasza K. Wyrok zapadł 29 czerwca 2018 r. i nie jest prawomocny – informuje redakcję igryfino Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie. Proces dotyczył śmiertelnego potrącenia pieszego w Tywicy (gm. Banie).

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło 15 lutego 2015 r. ok. godz. 19 na drodze wojewódzkiej nr 121 w Tywicy.

-Jak ustalili policjanci, 23-latek kierując samochodem marki BMW potrącił idącego w tym samym kierunku pieszego, 55-letniego mieszkańca Tywicy. W wyniku potrącenia pieszy poniósł śmierć na miejscu – informował nas oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.

Pieszy szedł poboczem, nie był oświetlony ani nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Do tragicznego wypadku doszło wtedy, gdy samochód marki BMW wyprzedzał inny pojazd poruszający się z prawidłową prędkością. Podczas manewru wyprzedzania, samochód Tomasza K. uderzył w pieszego.

Siła uderzenia była olbrzymia. Ciało mężczyzny zostało odrzucone kilka metrów od miejsca zdarzenia.

Kierowca bmw został zatrzymany. Badanie krwi wykazało, że w chwili wypadku był on pod wpływem narkotyków w postaci amfetaminy.

Jak wcześniej informowaliśmy, Sąd Rejonowy w Gryfinie na wniosek policji i prokuratury zastosował 18 lutego 2015 r. środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu tymczasowego wobec Tomasza K., mieszkańca gminy Banie.

Po trzyletnim procesie Tomasz K. został skazany na karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności oraz 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Wyrok, który zapadł 29 czerwca 2018 r. nie jest prawomocny.

 

Na temat wypadku napisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/6270,areszt_za_spowodowanie_smiertelnego_wypadku

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dd
dd 13.07.2018, 12:16
To on zabił kota, czy człowieka, że idzie tylko na parę miesięcy do pierdla??? A gdzie grzywna 100tys i renta dożywotnia dla rodziny zmarłego?? Dlaczego nie idzie na 10lat za zabicie człowieka?
Czy w tym sądzie w Gryfinie nadal głęboka komuna i wzięli za okoliczność łagodzącą koligacje rodzinne????? Ludzie!!! Mieszkacie w Gryfinie i nie protestujecie???? Przecież ten koleś za chwilę znowu naćpany rozjedzie Wam kogoś z rodziny!
Łukaszik
Łukaszik 10.07.2018, 00:57
Za śmierć 14 miesięcy mimo że był pod wpływem narkotyków? Dziwne. Bo gdyby był pijany to nie byłaby to okoliczność łągodząca.
docent
docent 10.07.2018, 13:58
Widocznie były istotne okoliczności łagodzące.
krab
krab 9.07.2018, 19:18
Teraz każdy taki może chodzić po ulicy i samic sie ludziom w oczy.
sąd ostateczny
sąd ostateczny 9.07.2018, 13:19
Każdy na sprawiedliwość niech liczy w NIEBIE!
stare przysłowie mówi
stare przysłowie mówi 9.07.2018, 10:23
Jabłko od jabłoni daleko spada.....
zdumiona
zdumiona 9.07.2018, 09:16
To się po prostu w głowie nie mieści.
Księga Powtórzonego Prawa
Księga Powtórzonego Prawa 8.07.2018, 17:16
Ojcowie nie poniosą śmierci za winy swoich synów, ani synowie za winy swoich ojców. Każdy umrze za swój własny grzech. Tako rzecze Stary Testament...
Ania
Ania 8.07.2018, 12:43
Za zabicie psa ludzie dostają większe wyroki niż za spowodowanie takiego wypadku ze skutkiem śmiertelnym i to jeszcze pod wpływem narkotyków .. Śmiech na sali.. Ktoś mądry kiedyś powiedzial: sprawiedliwości nie ma, nie było i nie będzie.
stara zasada
stara zasada 8.07.2018, 11:34
Wina nie przechodzi z ojca na syna i odwrotnie.
ozil
ozil 8.07.2018, 11:05
Nie głosować na ojca skazanego w wyborach samorządowych!!!!!!
Oburzony obywatel
Oburzony obywatel 8.07.2018, 10:12
Smiech na sali. Dluzej zajelo cale postepowanie niz wyrok dla tego zwyrodnialca. Za to ze cpun, diler ,brak uprawnien i nadmierna predkosc powinna byc kara smierci dla gnoja. Ktory dostal rok i dwa miechy a po pol roku dostanie pewnie branzolete i bedzie sobie dalej cpal w Lubanowie.
kola
kola 8.07.2018, 08:21
To jest skandal czytam i niewierze nie popieram PIS ale same sądy dają pretekst dla PIS żeby te sądy rozp...dolić jaka to sprawiedliwość Dla ćpuna i mordercy 25 lat tyle by dostał każdy inny bez pleców
Scigany przez Janka.
Scigany przez Janka. 7.07.2018, 20:33
Mam nadzieje ze nikt nie dopusci aby ten wyrok byl utrzymany.Trzy lata probowali zatuszowac przestepstwo.Jak sie nie udalo to najlepiej niech synus dostanie wyrok jak za kradziesz gruszki.Bo przeciez on taki grzeczny,tylko fete bral.KPINA
J K
J K 7.07.2018, 21:21
Dobrze że tylko pijany rowerem jeździsz a nie BMW
Oburzony
Oburzony 7.07.2018, 19:56
To jest żart z prawa i życia ludzkiego !! To nie wyrok To SKANDAL!!!
Za posiadanie narkotyków jest wyższa kara + jazda po spożyciu narkotyków + zabójstwo + brak prawa jazdy KPINA!!!
Prokuratora i sędziów niech teraz osądzają!!!
Polak
Polak 7.07.2018, 14:03
Naród Polski jest mądry i potrafi sam odróżnić co jest dobre, a co złe!
Kaźmirz
Kaźmirz 7.07.2018, 14:25
"jest u mnie dwa granaty w świątecznym ubraniu"
"sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie ma być"
"sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie ma być" 7.07.2018, 11:17
A od wzięcia sądów pod but polityków zmieni się prawo? Mając większość i praktykę "ustaw jednodobowych" (jedna doba sejm, senat, prezydent, publikacja) można było dawno zmienić kodeksy, uprościć procedury, zlikwidować kruczki adwokackie, dzięki którym pasą się adwokaci.
Ale co? Za dużo strat by ponieśli adwokaci związani z PiS? To walka o przejęcie stołków i zabezpieczenie politycznych procesów, żeby sędziowie nie „nękali” „wybrańców”...

A na łamaniu konstytucji żadne dobre prawo nie wyrośnie.


Nie uważam, że sędziowie są nieomylni (od tego są apelacje) - ale nie w pracownikach, ani tym bardziej w zależności od polityków, tylko w prawie jest problem.

Ale według mnie, UPROSZCZENIE PRAWA NIE PODOBA SIĘ ADWOKATOM I RADCOM PRAWNYM. A ponieważ każdy kiedyś z polityki odchodzi - nie podetnie gałęzi pełnej smacznych owoców...

Co najwyżej sięgnie po drugie drzewo...

szary mieszkaniec
szary mieszkaniec 7.07.2018, 11:22
Po prostu ten wyrok wydaje się być niesprawiedliwy! I tyle.
"sąd sądem..."
"sąd sądem..." 7.07.2018, 11:38
Prawda, też mam takie odczucie - zresztą chyba każdy poza najbliższymi skazanego tak myśli.
No ale nie wiadomo, co przedstawił adwokat - czy ofiarę reprezentował prokurator czy też dodatkowo adwokat - słowem - trudno winić sędziego, że postępuje zgodnie z prawem.

Raczej zmienić prawo.

Chociaż uważam, że więzienie to niesłuszna kara. Jedzenie lepsze jak w szpitalu, traktowanie też.

A niechby został zmuszony do płacenia alimentów bliskim ofiary.
***pis
***pis 7.07.2018, 10:26
Reforma sadow nie ma nic wspolnego z tym co piszecie. Boze, jakie z was debile.
Polak
Polak 7.07.2018, 09:35
Broncie tych sądów popaprancy broncie. i gdzie tu te niezalezne sprawiedliwe sady ktore PIS chce zniszczyc? nie lubie PISu ale jak czyta sie o wyrokach osob ktore maja jakies tam plecy to noz sie w kieszeni otwiera. Ludzie sady to klita zamknietego grona. oni chca by ich bronic bo za nic nie ponosza odpowiedzianosci, sa nietykalni. a taka sedzine to powinni wy*** na zbity pysk za taki wyrok ale kto ja ruszy ? nie ma mocnych!
"sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie ma być"
"sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie ma być" 7.07.2018, 11:10
Feliks Dzierżyński miał podobne poglądy odnośnie sądownictwa. Zresztą - zdaje się polski szlachcic...
lak
lak 7.07.2018, 11:04
Przecież to właśnie wyroki w czasach PiS. Rozumiesz to Po lak i zalej?
jan
jan 7.07.2018, 07:59
Od dzisiaj popieram rządy PIS i nie dziwie się reformie sądów trzeba protestować przed sądem w Gryfinie a nie sądem w Warszawie
"sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie ma być"
"sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie ma być" 7.07.2018, 11:21
A "reforma" sądów coś zmienia w te konkretnej sprawie? Przecież "reforma" zrobiona - wyrok nie zapadł rok temu, tylko teraz...

Trzeba było skupić się na zmianach kodeksów a nie łamaniu konstytucji i przejmowaniu stołków do politycznego rozdawnictwa.
lak
lak 7.07.2018, 11:08
Takie są sądy w czasach PIS, jak ktoś na to liczył to taki jest wlłśnie efekt.
jan
jan 7.07.2018, 07:41
I Ja się nie dziwię że sądy trzeba zmieniać i o co tyle krzyku zaraz będą sądzić wnuków Wałęsy i będzie znowu pomroczność i wnuki nie winne .Za takie wyroki też powinno się demonstrować przed sądem a wydających takie wyroki wieszać za j...ja

Pozostałe