Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Jest decyzja prokuratury w sprawie pożaru na Kościelnej. Czytaj tylko na igryfino!

Jest decyzja prokuratury w sprawie pożaru na Kościelnej. Czytaj tylko na igryfino!
- Dochodzenie prowadzone było w sprawie nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób lub mienia wielkich rozmiarów. Zgromadzono materiał dowodowy i powołano biegłego z zakresu pożarnictwa, który pomógł ustalić przyczynę pożaru kamienicy przy ul. Kościelnej 28 w Gryfinie. Zgromadzone dowody oraz opinia biegłego wskazują, że przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w kominie - informuje portal igryfino Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

-W związku z tym Prokuratura Rejonowa w Gryfinie podjęła decyzję o umorzeniu postępowania, ponieważ ustalono, że czyn nie zawierał znamion czynu zabronionego. Przyczyną zdarzenia był wypadek losowy, a nie wina człowieka – dodaje w rozmowie z igryfino prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.

Przypomnijmy, po naszej publikacji Prokuratura Rejonowa zajęła się okolicznościami pożaru, jaki wybuchł w nocy 1 stycznia 2018 r. w kamienicy przy ul. Kościelnej 28 w Gryfinie. Cztery rodziny z dziećmi drżały o swoje życie i mienie. Na szczęście przed północą strażakom udało się opanować ogień. Funkcjonowały dwie wersje co do przyczyny pożaru. Pierwsza mówiła o pożarze sadzy w górnej części przewodu kominowego i w poszyciu dachu przy kominie. Natomiast zdaniem GTBS prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia od wystrzelonych fajerwerków.

Właścicielem kamienicy jest gmina Gryfino. W jej imieniu budynkiem zarządza Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Kamienica od dawna wymagała generalnego remontu.

 

O noworocznym pożarze na ul. Kościelnej napisaliśmy wówczas jako jedyni tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/26498,nocny-pozar-kamienicy-w-centrum-gryfina

i

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/26519,kamienica-niechcianych-cudow

oraz

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,26533,sledztwo-prokuratury-w-sprawie-pozaru-kamienicy-cz.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pora na rozliczenia Sewerynie
Pora na rozliczenia Sewerynie 9.07.2018, 20:41
A burmiszcz z Gryfina zarobił na gospodarce mieszkaniowej ponad dwa miliony złotych w 2017r.. Nie wybudował żadnego mieszkania. Nie uzbroił żadnych działek pod budownictwo mieszkaniowe. Wybudował kilkadziesiąt metrów ulicy bez chodnika i nie spełnił w tym zakresie żadnej obietnicy wyborczej i tak przez cztery lata. Oszukał nas. Człowiek , który oszukuje to oszust według słownika języka polskiego.
moje zdanie
moje zdanie 9.07.2018, 00:31
Są ofiary, to są też winni. Cudów nie ma!
To są ofiary losu. A prezes chory na ***zkę ?
To są ofiary losu. A prezes chory na ***zkę ? 8.07.2018, 21:05
Nic nie budują, nic nie remontują. Najgorszy burmistrz od 1945r.
Poliglota
Poliglota 9.07.2018, 20:42
Pisz biegunka lub rozwolnienie.
macius wykopany
macius wykopany 8.07.2018, 21:59
czeba sobie jasno usfiadomic rze mietek jezd odPOwiedzialny za wybudowanie tej rudery sprzed pierfszej wojny sfiatowej
Hm
Hm 9.07.2018, 18:23
Te Maciuś puknij się w cymbal analfabeto jeden !!!!!!
burmistrz nie moja kompetencja
burmistrz nie moja kompetencja 9.07.2018, 01:31
Paweł- ta kamienica jest sprzed I wojny światowej i Sawaryn chce ją burzyć? A co zrobił przez cztery lata, żeby przynajmniej dalej nie niszczała?
Kasia
Kasia 8.07.2018, 20:42
Zrobią remont a po roku wszystko zostanie zniszczone przez "lokatorów". Wykurzyć ćpunów i alkoholików i dopiero remonty robić.
Hb
Hb 9.07.2018, 18:25
Te kaska muwisz o sobie!!!!!!
prymitywom stanowcze nie!!!
prymitywom stanowcze nie!!! 8.07.2018, 20:58
to gdzie będziesz mieszkała głupia babo
Jim
Jim 11.07.2018, 21:18
W ***!!!!!!!!
kominiarz
kominiarz 8.07.2018, 20:37
Nikitiński musi odejść!!!
Włodi
Włodi 8.07.2018, 19:47
Slumsy i narkotykowe lumpy
Hb
Hb 9.07.2018, 18:27
Te wlodi ukarz mordę to pogadamy otym i owym!!!!!!
ludzki człowiek
ludzki człowiek 8.07.2018, 19:33
Wszystko jst przypadkiem losowym, bo my na tym swiecie też jestesmy losowo.
Gh
Gh 8.07.2018, 19:52
Kamienica wymagała generalnego remontu!!!! A teraz nie wymaga? Tbs nie robi nic kompletnie nic !!!! Za co oni biorą kasę?
J. Breś
J. Breś 8.07.2018, 19:59
Za trzymanie stołków.
pink
pink 8.07.2018, 19:26
Pożaru nikt nie wzniecił. Ale czy wzięto pod uwagę stan kamienicy?
kominiarz
kominiarz 8.07.2018, 20:38
Stan kamienicy również nie wzniecił pożaru.

Pozostałe