Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

To parodia biegów. Dlaczego jednym wychodzi impreza, a innym nie? [FILM]

To parodia biegów. Dlaczego jednym wychodzi impreza, a innym nie? [FILM]
Przyglądaliśmy się ostatnio organizacji kilku imprez biegowych i zauważyliśmy istotne różnice. Mała miejscowość, jaką jest Stare Objezierze w gminie Moryń, zorganizowała 7 lipca 2018 r. dużą imprezę biegową. Natomiast organizatorzy Dni Cedyni nie potrafili zorganizować wyścigu z podobnym rozmachem. Bieg do orła był w zasadzie parodią biegów.

Organizatorzy ze Starego Objezierza w gm. Moryń już 19 raz organizowali imprezę rekreacyjną. Co roku cieszy się ona powodzeniem. Do niewielkiej wsi przyjechało teraz ok. 150 zawodników.

Natomiast Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu raczej sportem się nie zajmuje. Bieg z okazji 100-lecia niepodległości organizował 2 lata temu, a w zasadzie to działacze z Gryfina wzięli na swoje barki to zadanie.

Organizatorzy ze Starego Objezierza - Ochotnicza Straż Pożarna wraz z dyrektorem przedsięwzięcia Aleksandrą Domaradzką z wyprzedzeniem poinformowali o imprezie - XIX Biegu Integracyjnym o Puchar Rady Sołeckiej w Starym Objezierzu. Stworzyli regulamin, w którym przewidziano kategorie oddzielnie dla mężczyzn, oddzielnie dla kobiet. Tego nie było podczas Biegu do Orła pod Górą Czcibora. Nie chodziło w zasadzie o przebiegniecie, ale podbiegniecie (ewentualnie wdrapanie się) na szczyt wzgórza mającego ok. 50 metrów wysokości.

Pod Górą Czcibora podczas Dni Cedyni była to konkurencja sprawnościowa. Odcinek niełatwy do pokonania i wymagający krótkiego, ale bardzo intensywnego wysiłku. Konkurencja porównywalna powiedzmy do wyścigów w workach. Ale o puchar przewodniczącego rady miejskiej! Jednak ten wyścig nie miał nic wspólnego z imprezami biegowymi w naszym powiecie czy choćby oddalonej o kilka kilometrów od Cedyni imprezy w Starym Objezierzu.

 

Tak wyglądał Bieg do Orła zorganizowany w czerwcu 2018 r. w ramach Dni Cedyni:

 

 

 

I dla porównania 19. Bieg Integracyjny o Puchar Rady Sołeckiej w Starym Objezierzu zorganizowany 7 lipca 2018 r.:

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

biegacz
biegacz 10.07.2018, 23:46
Nikt nie będzie się taka wspinaczką narażał na kontuzje po wertepach, a do tego ten dystans jest o prostu śmieszny.
kazik
kazik 9.07.2018, 18:10
Badziewiasta organizacja bo ludzi odpowiednich nie ma.
wapiti
wapiti 9.07.2018, 14:20
Rok w rok jest ta farsa. Żaden szanujący się biegacz tam nie startuje. Chyba że przez pomyłkę.
wstyd
wstyd 10.07.2018, 07:27
przegrywać
mieszkaniec
mieszkaniec 9.07.2018, 12:58
ważne spostrzeżenią ze strony cbc
11 fiks 2018-07-09 12:55
Cytuję pączek:
Cytuję balon:
W gminie Cedynia nie ma żadnej sportowej imprezy, nawet na Dni Cedyni. Jest tylko piłka kopana ale to już inna historia.

Załóż stowarzyszenie i załóż sekcję jakiejś dyscypliny!

Przecież w Cedyni działa dużo stowarzyszeń, chociażby niedawno założone Dla Gminy Cedynia, co oprócz publikacji w biuletynie fałszu cedyńskiego wylewa swoje frustracje niespełniona grupa ukrywająca się pod szyldem redakcja ? Tak pokazują swoją aktywność ?
pamiętam
pamiętam 9.07.2018, 13:11
Przecież Nikitiński o gazetce Sawaryna już się kajał i obiecał że w stopce wszystko będzie!
munio
munio 9.07.2018, 13:09
To przeczytaj też leniu "mieszkańcu" jak ci odpowiedzieli. Chyba ci w pięty weszło jak przeczytałes co?
pucharowiec
pucharowiec 9.07.2018, 12:28
Byłem rok temu, konkurencja z łapanki. bez rozgrzewki bez sensu ale puchar jest.
bit
bit 9.07.2018, 10:01
A z czego słynie Cedynia?
krak
krak 9.07.2018, 09:12
Jak się porówna filmiki z obu imprez to różnica kolosalna na korzyć Objezierza.
Orzeł
Orzeł 9.07.2018, 08:53
Brawa dla organizatorów za pamięć i interesujące uczczenie stulecia odzyskania niepodległości!!!!
reszka
reszka 9.07.2018, 09:15
Orzeł: Uczcić cokolwiek to można solidną pracą i dobrą imprezą. W przypadku imprezy w Cedyni nie można mówić o dobrej robocie, a tylko, że odwalając chałę narodowi polskiemu przynoszą wstyd!
sprinter
sprinter 9.07.2018, 07:51
Od jakiego dystansu bieg nabiera powagi?
proste rozróżnienie
proste rozróżnienie 9.07.2018, 08:35
Po pierwsze g ó w n o - impreza nie ma regulaminu po drugie...
pyt
pyt 9.07.2018, 07:50
Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
misza
misza 9.07.2018, 00:52
Wygląda na to że zorganizowali cos na siłę o czym nie mają bladego pojęcia.
lipa panie lipa
lipa panie lipa 9.07.2018, 00:32
Jak nie potrafią zorganizować to po co się w ogóle za to biorą?
filmik
filmik 9.07.2018, 00:03
W Cedyni impreza wygląda na szkolne międzykalsowe zmagania a nie na zawody sportowe.
fanicedyni
fanicedyni 8.07.2018, 23:09
Ludzie ! czy wszyscy musza byc tak wspanialymi organizatorami jak w Objezierzu? I czemu sluzy to porownywanie? Poniżenie jednych czy kampania drugich?
wolny wybór
wolny wybór 9.07.2018, 00:02
Odpowiedz sobie sam.
biegacz
biegacz 8.07.2018, 23:06
Tych imprez nie powinno się kompletnie porównywać. Bieg uliczny na konkretnym dystansie z elektronicznym pomiarem czasu z jakąś zabawą w dodatku przy fatalnej pogodzie. Bezsensu artykuł.
marco
marco 8.07.2018, 23:10
Dlaczego mówisz o "zabawie"? To bieg i to bieg ma w nazwie. Kwestia organizacji jest tu najważniejsza. i rzeczywiście Cedynia w porównaniu z wioską Stare Objezierze "dała ciała" i to tutaj przecież widać.
soleno
soleno 8.07.2018, 22:13
To się nie powinien nazywać "Bieg do orła" tylko "Wdrapywanie się";)

Pozostałe