Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan

Wrócili z wojaży po Ukrainie

  • 9.07.2018, 11:59
  • dost.
Wrócili z wojaży po Ukrainie organizator
Dla uczniów Szkoły Muzycznej w Gryfinie rok szkolny skończył się nieco później. W ramach projektu "Kolbergiada 2018- prezentacja kultury polskiej w 100-lecie I wojny światowej" od 24 czerwca wraz z uczniami szkoły muzycznej naszej partnerskiej gminy Raciechowice, koncertowali oni na Ukrainie. Koncerty odbywały się w trzech miastach Ukrainy : Równe, Pryvilne, Dubno.

Projekt miał na celu wypromowanie kultury polskiej poza granicami kraju ale także umocnienie współpracy między organizacjami, instytucjami oświaty i kultury w Polsce i poza jej granicami. Młodzi artyści prezentowali muzykę polską- dzieła Chopina, Paderewskiego, Karłowicza oraz pieśni patriotyczne. Repertuar spotkał się z niezwykle serdecznym przyjęciem. Dzieci nie tylko koncertowały ale miały zapewnione także różne atrakcje , od zwiedzania miast, muzeów , wycieczki do ZOO, po spotkania z młodzieżą ukraińską.

Agnieszka Kozłowska

Szkoła Muzyczna I stopnia w Gryfinie

dost.

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Akcja Wisła - Pamiętamy
Akcja Wisła - Pamiętamy 11.07.2018, 22:04
Kuprianowicz podczas uroczystości w Sahryniu powiedział, że ponad 74 lata temu zginęli tu obywatele Rzeczpospolitej, ukraińscy, prawosławni mieszkańcy tej ziemi, "na której od stuleci żyli ich przodkowie". "Zginęli oni z rąk innych obywateli Rzeczpospolitej, dlatego że mówili w innym niż większość języku i byli innego wyznania. Ta zbrodnia przeciwko ludzkości popełniona została przez członków narodu polskiego - partyzantów Armii Krajowej będących żołnierzami podziemnego państwa polskiego" - mówił.
hmmm...
hmmm... 9.07.2018, 19:26
Jechać do kraju gdzie jest wojna to ryzykowne.
patriotyzm
patriotyzm 9.07.2018, 19:20
stulecie było w 2014 roku. Obecnie jest 100 lecie odzyskania Niepodległości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wstyd za taką nazwę!!!
krecik
krecik 9.07.2018, 20:58
Ale Raciechowice też były ,reszta to pikuś haaaaaaaa
oburzony
oburzony 9.07.2018, 13:08
Jak można dać taki durny tytuł projektowi? Historycy Sawaryn i Nikitiński to zatwierdzili? Nie do wiary! Jak można czcić I wojnę światową! Gdzie IPN?!
do oburzonego
do oburzonego 9.07.2018, 14:54
He he. Jeden jest historykiem-adwokatem od rozwodów drugi historykiem -elektrykiem. To co mają niby wiedzieć???

Pozostałe