Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Dofinansowanie przebudowy stadionu zagrożone?! – Nie ma takich obaw! – zapewniają władze Gryfina

Dofinansowanie przebudowy stadionu zagrożone?! – Nie ma takich obaw! – zapewniają władze Gryfina
Zapytaliśmy, czy gmina może utracić dofinansowanie na przebudowę stadionu w Gryfinie. Czytelnicy niepokoją się bowiem o stan nadzoru nad inwestycją i zastanawiają się nad kompetencjami osób odpowiedzialnych. Odpowiedzi udzieliła nam sekretarz Ewa Sznajder.
Panie Redaktorze
W odpowiedzi na pytanie dotyczące inwestycji pn. „Przebudowa stadionu lekkoatletycznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gryfinie – wariant 400 m - certyfikowany” informuję, że błędna jest pańska teza mówiąca o problemach związanych z inwestycją.
Realizacja inwestycji planowana jest do dnia 30 października 2020 r. Termin zakończenia zadania nie jest zagrożony.
Sugestia, że gmina może utracić dofinansowanie z powodu niewystarczających kompetencji osób odpowiedzialnych i braku nadzoru nad inwestycjami jest zwykłym nadużyciem.
Za inwestycję odpowiadają kompetentni pracownicy. Podobnie jak we wszystkich innych działaniach kierują się dbałością o finanse gminne. Inwestycja jest nadzorowana zgodnie z przepisami prawa, w szczególności ustawy Prawo Budowlane i ustawy Prawo zamówień publicznych.
Dbałość o zachowanie terminów sprawia, że nie ma obaw co do utraty dofinansowania.
 
Ewa Sznajder
Sekretarz
Miasta i Gminy Gryfino
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tytuł
tytuł 11.07.2018, 22:55
Obaw może nie być tylko jak klient jest dogadany.
Inwestor z I unieważnionego przetar4gu za 14 milionów. PILNUJĘ.
Inwestor z I unieważnionego przetar4gu za 14 milionów. PILNUJĘ. 10.07.2018, 21:39
Teraz po przetargu podejmą spec uchwałę i dorzucą pięć melonów i wygra ten dogadany za 14 czy 16 milionów. Gorzej jak będzie dwóch i wygra ten niedogadany. To jaki będzie podział tych melonów ? Już dogadaliście ?
Olo
Olo 10.07.2018, 23:05
Nie - zgodnie ze słowami Milera - przetarg wygrywa firma oferująca najniższą cenę - a potem burmistrzowie "dogadują się" - czy unieważnią przetarg, czy zaakceptują...
O co chodzi z tym dogadaniem ? To kryminał.
O co chodzi z tym dogadaniem ? To kryminał. 11.07.2018, 12:50
Co do tej najniższej ceny to się mylisz. Zastosowali kruczki, że może wygrać najdroższy (byle dogadany). Zobacz w ogłoszenie o przetargu. Cena to tylko 60 % kryteriów. Są i inne kryteria. Bardzo dziwne jak jest gwarancja, rękojmia (bardzo długa przy robotach budowlanych), i zabezpieczenie finansowe. No chyba, że nie ma zabezpieczenia finansowego przy tak dużej inwestycji. Zależy co dogadali i za ile ?
Lokis
Lokis 10.07.2018, 22:04
Niestety maciusiu nie stosujemy twoich sprawdzonych sPOsobów
Olo
Olo 10.07.2018, 23:02
"my"? To ty lokis jesteś Miler czy Nikityński? Wstyd, żeby wiceburmistrz we wszystkich krytycznych wpisach widział Szabałkina.
Albo choroba psychiczna!
Lokis
Lokis 10.07.2018, 23:10
Tak maciusiu - my to my, a wy odsunięte od koryta pasiołki to jesteście wy
Olo
Olo 10.07.2018, 23:23
Czyli Lokis jesteś Pawłem Nikityńskim? Smutne, że to ty tak piszesz imiona małą literą...
I że nazywasz własne stanowisko "korytem"...

Olo Dzisiaj, 23:02 "my"? To ty lokis jesteś Miler czy Nikityński? Wstyd, żeby wiceburmistrz we wszystkich krytycznych wpisach widział Szabałkina.
Albo choroba psychiczna!

Lokis Dzisiaj, 23:10 Tak maciusiu- my to my, a wy odsunięte od koryta pasiołki to jesteście wy
łowca idiotów
łowca idiotów 10.07.2018, 20:57
powiedz mu to w twarz-balonowcu przy kompie
oho
oho 10.07.2018, 18:05
Co to jest "zwykłe nadużycie"? - i to pisze pani sekretarz- czy naprawdę nie możemy mieć profesjonalnych urzedników- i ta teza może być niezwykła...
proszę pamiętać
proszę pamiętać 10.07.2018, 13:55
Pani sekretarz zawsze w temacie powinny się wypowiadać osoby kompetentne!
coz robić
coz robić 10.07.2018, 17:29
Ale tam nie ma takich!
...
... 10.07.2018, 12:57
W gazecie ostatnio pisali, że korty zaniedbane (Nikita odpowiedział, że mają tyle na głowie, że odpuszczają korty), niszczeje przystań kajakowa, nie udały się przetargi z halą, stadionem i SP nr 3. Nic się tej władzy nie udaje
Dlatego śmierdzi
Dlatego śmierdzi 11.07.2018, 00:13
Tyle w głowie ? Znaczy w głowie mają kupę. A fuj.
Taka prawda
Taka prawda 10.07.2018, 13:06
Za to tobie jwicząca POpierdółko udawało się na dłygie lata zadłużyć i zrujniwać naszą gminę.
bierz leki!!
bierz leki!! 10.07.2018, 17:05
Pawełku prędziutko bierz leki bo ci się paluszki po klawiaturze telepią! Takiego rujnowania jak za tej kadencji to ostatnio Gryfino doświadczylo w 1945..

Dzisiaj, 13:06 Za to tobie jwicząca Popierdółko udawało się na dłygie lata zadłużyć i zrujniwać
macius wykopany
macius wykopany 10.07.2018, 08:58
jaktylko POwrucem to fszystko bendzie zagrorzone tak jak to bylo POpszednio
weź leki
weź leki 10.07.2018, 17:06
W elektrowni - na pewno. Już się boją...
konkret
konkret 10.07.2018, 08:58
Pani sekretarz - od powtarzania o "dbałości o finanse gminne", kompetencjach itp - marzenia nie stają się faktem.

Co to za projekt, ile będzie kosztował gminę, czy potrzebny.

Jaki jest harmonogram (skoro zapewnia pani, że nie ma opóźnień, to znaczy, że chyba taki jest?), co zrobiono.

Czy prawdą jest to, że postępowanie utknęło, "bo było za dużo do wyboru nawierzchni stadionowych na rynku"?
demokrata
demokrata 9.07.2018, 23:01
Czy redakcja będzie pozwalał na gnębienie legalnych partii jak ten nick poniżej "pełowcy............."
macius wykopany
macius wykopany 10.07.2018, 09:00
natym POlega demokracja rze karzden jeden lewak morze sobie wyrazic sfojom opinie na temat legalnej partii i jej zlodziejuf tesz
demokracja
demokracja 10.07.2018, 05:19
Precz z ekipą skorumPOwanych złodziei
weź leki
weź leki 10.07.2018, 17:08
Czy masz dowody na to że ekipa, którą w tym artykule reprezentuje pani Sznajder to "skorumpowane złodzieje"?
oj nieładnie
oj nieładnie 10.07.2018, 12:52
dlaczego redaktor nie usuwa tak haniebnych wpisów?przecież to jest dziadostwo jakieś
pełowcy-nigdy więcej
pełowcy-nigdy więcej 9.07.2018, 22:27
(...)
Zmień nick. Ostatnie ostrzeżenie. Póki co komentarz usunięty.
administrator
słowa
słowa 10.07.2018, 00:06
Na slubach takie wodolejstwo. W inwestycjach chcemy konkretnie. Kiedy rozpocznie się przebudowa stadionu? Jednego konkretnego zdania nie dali rady sklecić?
zero konkretów
zero konkretów 10.07.2018, 01:07
Pani Ewa znana z wodolejstwa niestety.
żałosne
żałosne 9.07.2018, 21:31
Nie ma już naczelnika z ich nadania, to każą pisać następnej do odstrzału.
idiotka
idiotka 9.07.2018, 21:28
Kto to jej napisał? Dlaczego nie odpowiedział Nikitynski albo Miler. Jeden odpowiada za sport, drugi za inwestycje. Wcześniej Nikita pchał się do mediów, a teraz schował się do nory i wystawił blondynkę. A ta wypisuje głupoty, które jej ktoś wcisnął. Nie wie pani , że każda inwestycja odsuwana w czasie jest drozsza? Skoro nic nie idzie zgodnie z harmonogramem, to skąd pewność że zdążą? Jest w ogóle konkretny harmonogram prac czy ci nieudacznicy nie wiedzą co to jest?
tchórze
tchórze 9.07.2018, 23:00
Strusie chowają głowę w piasek.
£
£ 9.07.2018, 20:55
Pani Ewo sekretarzem gminy to pani już dłużej nie będzie niż do wyborów, (na szczęście) ale mieszkanką tego miasta to chyba tak. Nie wstyd pani za pisanie tych debilizmów ??
Pytek. Czyja to kompetencja.
Pytek. Czyja to kompetencja. 9.07.2018, 20:17
Sekretarz w gminie zajmuje się inwestycjami a burmiszcz i dwa wicki się ukrywają. Czy są już ścigani ???
zawiedziony
zawiedziony 9.07.2018, 20:11
A kort tenisowy? Trzeba jeszcze było zapytać o nieprawidłowości z kortami tenisowymi!
obywatel
obywatel 9.07.2018, 23:50
z kortami nawet nie było "dogadywanego przetargu". Dogadali się bez przetargu ani nawet ogłoszenia... Efekt widoczny - jak w każdej ich akcji...
niestety
niestety 9.07.2018, 22:59
Z kortami podobnie jak ze wszystkim.
doswiadczony
doswiadczony 9.07.2018, 20:06
Ja bym zapewnienio władz Gryfina nie wierzył. Nie są godni zaufania!
Toy Toy Bryza
Toy Toy Bryza 9.07.2018, 19:49
Szanowna Pani Ewo stadion ? no dobra , ale na przystani żeglarsko - kajakarskiej to nie toaleta stoi , tylko KIBEL !!!!!
skorpion
skorpion 9.07.2018, 19:49
Czego ??? Dobrze odpowiedziała a pan redaktor taki nadgorliwy i otrzymał sensowną odpowiedź. A już miał nadzieję że będzie afera a tu ni ma :))) Proszę o kolejny zestaw pytań :)) Pozdrawiam
do faszysty
do faszysty 9.07.2018, 20:06
Wy faszyśći to byście strzelali do redaktorów za zadawanie pytań.
samochwała:)
samochwała:) 9.07.2018, 20:01
Skorpion - to ty jesteś panią Sznajder że w imieniu tercetu "prosisz o kolejny zestaw pytań?
mechanizm
mechanizm 9.07.2018, 22:58
Skorpion dyktuje a Ewka pisze :)
#
# 10.07.2018, 08:58
mechanizm - Spoko P Sznajder tez tu często zagląda,czyta i komentuje. Rozkaz taki ma blondi
księgarnia
księgarnia 10.07.2018, 00:09
W bibliotece po nocach siedzą? Czy w Pniewie?
skorpion
skorpion 9.07.2018, 21:27
Jako stały bywalec tego zacnego portalu mam do tego prawo :))) a co ci nie pasi ???
bibliotekarz
bibliotekarz 9.07.2018, 21:29
Masz dziś nadgodziny kotwica?
Znów smród
Znów smród 9.07.2018, 19:32
A co to ? Miler to już anie nie mówi ani nie pisze ? Tak chlapał na wszystkich redaktorek i co ? WIELKIE GÓ... .
chacha
chacha 9.07.2018, 20:07
Widocznie miler został po wpadce odsunięty od udzialania odpowiedzi w UMiG.
informacje
informacje 9.07.2018, 21:21
Nalczelnika też posunęli. Ogłosili kknkurs na nowego cymbała. Nikt mądry z nimi nie chce pracować.
dopytuje bo nie wiem
dopytuje bo nie wiem 9.07.2018, 22:57
A naczelnika od czego zwolnili?
odpowiadam
odpowiadam 10.07.2018, 00:12
Jak to od czego? Od inwestycji, których nie ma. Nie ma inwestycji, to uznali mądrze, że naczelnik niepotrzebny. Ale raczej szykują stołeczek dla swojego, bo w bip dali ogłoszenie. Ciekawe czy juz ugadali się z nowym wedlug zasad przy przetargach?
ojojoj
ojojoj 9.07.2018, 19:25
Oj pani wielce strudzona i przez pryncypała do pisania duszona.

Pozostałe